|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Можни штетни влијанија-дали да се забремени???
9.6.2013 18:24:16   
ivan44e
Здраво,
Доколку се повторувам со темата ке ве молам веднаш да ме префрлите(упатиоте)
Сакам да прашам дали имате податок кога смее да се остане бремена доколку мажот е изложен на штетни материи?
Поконкретно: Мојот маж службено беше на работа во Авганистан 6 месеци како припадник на Англиските мировни мисии и сега некој пријателки ме советуваат да не останувам бремена минимум 1 година бидејки бил подложен на некакво зрачење(хемиско , радиоактивно ( бидејки како што знаеме таму постои таканаречена " војна" едноставно не е мирно ), дали и колку има во тоа вистина ке ве молам да ме посоветувате?
Загрижена мамичка за своето потомство?
Сакаме сите здрави и прави нормални дечиња......... па да се осигураме за сите нескани појави
Ви благодарм

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 10.6.2013 10:43:59 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Можни штетни влијанија-дали да се забреме...
9.6.2013 20:09:26   
nena lonley
Draga ivan44e....jas ne sum majka no dovolno vozrasna da ti go kazam slednovo: takvi soveti aka filozofii od prijatelki ne se validni,mozete so soprugot da si prasate soodvetno lice t.e ginekolog, da si napravi soprugot spermogram pa togas vie DVAJCATA da odlucite sto ponatamu....se najdobro

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 10.6.2013 10:44:30 >

(Одговор на членот ivan44e)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Можни штетни влијанија-дали да се забреме...
9.6.2013 20:53:22   
kapina
prasaj si lekar najdobro zatoa ne slusaj rekla kazla mislam oti ima klinika za nuklearna medicina i treba da si naprave on spermogram da vide da ne mu e ostetena spermata

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 10.6.2013 10:44:56 >

(Одговор на членот nena lonley)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Можни штетни влијанија-дали да се забреме...
10.6.2013 9:07:53   
Mihaela 2010
i jas normalno prvo bi si otisla na ginekolog,bi mu ja kazala celata situacija,a ne da cekam od rekla kazala,pogotovo vo ova vreme na zlobni luge,ke si napravite pregledi,i nisto strasno

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 10.6.2013 10:45:18 >

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Можни штетни влијанија-дали да се забреме...
10.6.2013 10:22:10   
Yummy Mammy
ИЗВОРНА ПОРАКА: nena lonley

Draga ivan44e....jas ne sum majka no dovolno vozrasna da ti go kazam slednovo: takvi soveti aka filozofii od prijatelki ne se validni,mozete so soprugot da si prasate soodvetno lice t.e ginekolog, da si napravi soprugot spermogram pa togas vie DVAJCATA da odlucite sto ponatamu....se najdobro


Tokmu taka! Za sekoe stetno zracenje ima razlicen vremenski period potreben za procistuvanje na organizmot. Kako za primer, luge sto patuvaat vo Afrika ili na Istok, obavezno mora da primat nekolku vakcini, i za sekoja od tie vakcini ima razlicen period na traenje, i razlicen period na procistuvanje posle toj period. Za nekoi (kako na pr za zolta treska) ne smees da ostanes bremena 6 meseci posle vakciniranjeto, za nekoi drugi, vakcinata trae 10 god i smees slobodno da pravis deca vo tie 10 god. Ova ti go davam za primer zatoa sto sekoe stetno vlijanie e razlicno. Prasajte si validen doktor!!!

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 10.6.2013 10:45:49 >


_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот nena lonley)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Можни штетни влијанија-дали да се забреме...
10.6.2013 13:44:42   
ivan44e
На сите ви благодарм user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 6
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?