|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   не ми го допирај стомакот...
15.6.2009 12:08:27   
mami
некои трудници дозволуваат, сакаат кога некој им го допира стомакот, некои пак сосема спротивно- не можат да поднесат некој да им го гали стомакот или било како да го допира...
Јас дозволував но само на мои драги луге, познати, да ми го галат стомакот и да разговараат со бебето..

< Поракaта ја уредил mami -- 15.6.2009 12:14:03 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: не ми го допирај стомакот...
15.6.2009 12:25:01   
Еца
Мами искрено секој што ми е близок ако има желба може да го поглаи мешето и беболината, но досега никој не го направил тоа освен Мартина, маж ми и една пријателка, можеби баш од тоа се плашат како трудницата ќе изреагираuser posted image да не изеде некој ќотек, хормоните лудуваатuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: не ми го допирај стомакот...
15.6.2009 12:59:24   
mami
ааа и јас ти го галнав на кратко мешто баш затоашто откако пуштив рака ми текна дека може и да си добијам некоја по ракаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image а ако те видам пред да се породиш уште еднаш сигурно ке те гњавам, штом не се бунишuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: не ми го допирај стомакот...
13.7.2009 11:36:28   
karolina
jas nesakam bilo koj dame dopira dovolno e samo maz mi user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: не ми го допирај стомакот...
22.7.2009 21:40:43   
Палешка РР
Мени ми е страв да ме допираат за стомак. Тоа може само маж ми и мајка ми.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот karolina)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: не ми го допирај стомакот...
22.7.2009 22:01:05   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image зошто страв Палешке?

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: не ми го допирај стомакот...
22.7.2009 22:05:50   
Палешка РР
На пример сестра ми е малку груба, не знае да гали и не ја оставам. user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: не ми го допирај стомакот...
22.7.2009 22:09:33   
niki
Iskreno ne mi teknuva dali mi smetase da mi go fakaat stomakot, mislam ne, ama bliski moi luge ne bas sekoj.
A se sekavam svekrva mi koga me vide vise bev osmi mesec pa koga mu udri bacuvanje na mojot stomak pa guskanje, pa mu zbori, e mnogu glupo se osekav i uste neprijatno mi bese i da i recam nesto, a mnogu sakav da ne me cepka.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: не ми го допирај стомакот...
22.7.2009 22:10:01   
mami
аааа е така веќе може...јас имам другарка на која и беше страв да ме допре за да неми го дупнелаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image а сите останати беа нежни, дури и другарите за кои нежноста е непознат зборuser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: не ми го допирај стомакот...
23.7.2009 9:41:55   
Cacko
Mene licno bas i mi godi koga nekoj ke izrazi zelba da mi go pipne stomakot.Sakam da im gi gledam licata,nasmevkite,blazeniot lik na lica koi za prv pat dopiraat stomak na trudnica.Pretpostavuvam deka ima vrska so toa sto pamtam kolku bev jas vozbudena koga prvpat doprev trudnicki stomak,i veruvale ili ne toa bese pred 4 god na sestra mi zosto prethodno nikoj ne mi daval

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: не ми го допирај стомакот...
23.7.2009 10:30:35   
mami
леле Цацко те разбирам..јас им дозволував на сите познати да ми го галат стомакот и да му прават муабет на бебето...а братучетками додека беше трудна и го галев мешето, зошто многу ми беше чудно, немав галено трудница до тогашuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: не ми го допирај стомакот...
23.7.2009 13:42:13   
karla
Bash vcera si pravevme muabet so mm sto najmnogu ke ni nedostiga koga ke se rodi bebetouser posted image I dvajcata se soglasivme deka toa ke bide moeto stomaceuser posted image Zatoa sto toj uziva pominuvajki chasovi galejki go, a normalno i mene toa mi godiuser posted image A sto se odnesuva do drugite bas se cuvstvuvam nekako gorda koga nekoj ke izrazi zelba da go dopre. Navistina mu se pridava golemo znacenje neli?!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: не ми го допирај стомакот...
23.7.2009 13:52:09   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image точно така..сега кога читам за сите трудници и се што им се случува ми фали стомачето и ноџињата на Лука во моите ребра user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот karla)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: не ми го допирај стомакот...
22.8.2009 13:38:12   
alex_mo
Vo prvata bremenost stomaceto mi bese nekako intima.Sega dali oit ne izmaci edno10 meseci ,nekako gorda sum na nego i sakam site da go vidat,a za dopiranje neznam.Jas so strav ednas ja doprev drugarka mi kako nasmea da me prefati,ona bese presrekna a jas zbuneta.Sega imam zaobleno mese od 4 meseci,mazot mi i sin mi postojano me galat i baknuvaat po meseto.Duri i razgovaraat so bebeto,zamislete se vo zenski rod,a neznaeme seuste kakvoe e.Sestra mi me gali.I sega pred nekoja vecer se sretnavme so eden par(drugari nasi),zenata e isto bremena i  koga me vide tolku nezno mi go ispogali meseto sto mi gi pomesa cuvstvata na zbunetost,radost,neznost i neznam uste sto...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: не ми го допирај стомакот...
22.8.2009 14:04:14   
Adrijana
Mene mi e ubavo koga nekoj ke pruzi raka da mi go pogali stomaceto, za domasnite da ne zbotuvam, mm i sestra mi si zbruvaat so user posted image , a taa prcla mamina ke se ispocanci ke pocne da vadi race, noze, glava i epten ke im go napravi kefot. Ne m se dobaga samo oga ke sretnam nekoi luge so koi ne sum bliska i koi sto znam deka se licemeri i ne gi intgteresiram ni jas ni bebushot, i oni koga pruzat raka toa me iritira, pa duri i se streknuvam taka i begam, neznam nekako ne mi e vo red site da me cepkaat.user posted image

_____________________________



(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: не ми го допирај стомакот...
22.8.2009 14:06:04   
Adrijana
se izvinuvam za pecatnite greski, no tastaturava e kriva...user posted image

_____________________________



(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: не ми го допирај стомакот...
25.10.2009 20:03:40   
Весна
Само на поблиските им дозволувам, и тоа најчесто со претходна најава. Само мм може во било кое време да си го мази и само кога тој го допира ми е убаво, така и си спиеме. Колегите имаа обичај да ми се турат така неочекувано и веднаш, културно-некултурно, им ги тргав рацете или стомачето, со коментар дека Јана сега спие, само што се смирила, па да не ми ја разбудат user posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: не ми го допирај стомакот...
2.11.2009 9:21:38   
peperutka*
Пред неколку дена една сосетка повозрасна од работа ми го погали стомакот и не можам да ви опишам колку лошо се почуствував. Таа беше целата насмеана и ми зборесе растете, растете??? а јас се згужвав некако и едвај чекав да се замине.
Досега само маж ми ми го погалил стомакот и секако тогаш се чуствувам супер, ама вака со некој далечен....НЕ

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: не ми го допирај стомакот...
25.11.2009 23:36:33   
ananikol
Mm i sinceto obavezno si go galat user posted image  i poveke zboruvaat so nego od kolku so meneuser posted image .A ne mi smeta na primer koga prijatelkite,koleskite ili komsivkite ke me pogalat po meseto.

(Одговор на членот peperutka*)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: не ми го допирај стомакот...
7.2.2010 12:03:48   
BILE.F
ММ, мајка ми, и така некој блиски! Друг не дозволувам! До душа страв им е и да посакаат да ми го допрат стомакот.Не знаат како би реагирала! Но мислам дека би ми било мило! Сепак тие што ќе посакаат да ти го допрат стомакот, тоа го прават од милост!

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: не ми го допирај стомакот...
16.3.2010 20:48:08   
liljace
mene licno ne mi smeta bas mi godi

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: не ми го допирај стомакот...
24.6.2010 15:25:02   
Viktori
баш како насловот на темата, само еден user posted image фали на крај место точка...

Јас не давав да ми го допираат стомакот! Само мм и децата! Никој друг. Не ми се свиѓа туѓа рака на мој стомак. Дури некои луѓе и сум ги пресекла онака у пруж и јас „не ми го допирај стомакотuser posted image „. Инаку моите знаеја, сестра ми, неговите.... Останатите го изедоа еднаш, за другите 2 пати не им ни текна user posted image



_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот liljace)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: не ми го допирај стомакот...
24.6.2010 15:26:14   
vezilka RR
Мене воопшто не ми смета да ми го допираат стомакот..Мажле веќе не можам да го тргнам, а исто и внука ми, милата му раскажува на мешето како ќе си играле заедно user posted image Бидејќи подолго време бев дома и со некои луѓе се немав видено од почетокот на бременоста, мислам дека сега кога почнав да се движам меѓу луѓе, нема кој не ме фати за стомак, хи,хи..

(Одговор на членот liljace)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: не ми го допирај стомакот...
24.6.2010 15:27:45   
arh_diz
Na mene ne mi se dopaga koga mi go dopiraat stomakot. Na pocetokot se plasev i mm koga ke me doprese ginekologot ednas mi rece ne ti e kristalen stomakot user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: не ми го допирај стомакот...
4.6.2013 22:29:45   
Melanija RR
Јас и мм само сакам да си го допираме мешето.ме имаат неколку пати некои допрено па незнаев како да реагирам јас никогаш не сум сакала да го допирам стомакот на друга трудница па ни на блиска другарка user posted image сега гледам и зошто некако ми е интимно поврзано.
Мое меше мое бебе мое си е user posted image добро не баш буквално ама така си е
Сега повечќе се пазам и а видам можен ,,допирач,, си го држам мешето и така си го покривам колку можам ама веќе и неможам три пара раце ми требаат user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?