|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Чај за доилки
27.3.2009 22:10:42   
mis.
Уште додека бев бремена ми кажаа за чај за доилки.Веднаш штом се породив го купив.И да ви кажам многу е ефикасен. Пие ли некој од вас ваков чај и дали ви помогнал?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Чај за доилки
28.3.2009 6:25:51   
Еца
Јас не сум го пиела, но јас пиев по 1л цај од анасон,така ми рекоа за да ги намалам грчевите кај бебето и да не му давам нему никаков чај, и навистина немав некои проблеми со грчевите, нормално ги имаше, но некако ублажено,или мене така ми се чинешеuser posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Чај за доилки
28.3.2009 19:22:36   
Aleksandra
I jas koristev filter caj od Anason od Alkaloid i mnogu e efikasen . Luka dodeka cicase nemav nikakov problem vo vrska so grcevite. Piev po dva litra caj na den i duri i mlekoto mi mirisase na Anason. Super e treba da probate.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Чај за доилки
23.9.2009 20:05:54   
mis.
Во многу дискусии има напишано дека чајот за доилки има важна улога како за грчевите во стомачето како за зголемување на лактацијата.Од тие причини јас на сите мајки им го препорачувам чајот за доилки кој е комбинација на 5 чаја и се продава во билната аптека на алкалоид.За мене заврши голема работа.

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Чај за доилки
10.10.2009 20:01:21   
Sara
Јас го пијам ама не сум приметила некои ефекти Матеј имаше грчеви и кога го  пиев, а млеко имам на претек ама уште во болница си имав и пред да почнам да го пијам чајот, ама еве втор месец продолжив да го пијам, нема лошо од него.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Чај за доилки
10.10.2009 20:13:51   
mis.
Мене не ми беше убав па ставав и шеќер.Поинаку не можев да го пијам.Го пиев ладен наместо вода.

(Одговор на членот Sara)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Чај за доилки
10.10.2009 22:09:09   
karla
So Lana imavme golemi problemi so grcevite. Imase tolku jaki epizodi sto koga placse ona i jas placev oti nemozev nikako da i pomognam. I davavme sirup, caj na bekutan, planteks i nisto ne i pomogna. Negde na forumov procitav za cajot za doilki od HIPP i go kupiv kako posledna nadez i nego da go pijam. Veruvale ili ne na Lana uste istiot den i gi snema grcevite i od togas redovno go pijam i fala bogu eve vekje dve nedeli nitu ednas ne sme imale problem. Zatoa toplo go preporacuvam ovoj caj bidejki nie imame ogromna polza od nego.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Чај за доилки
11.10.2009 0:35:04   
nadica
ne sum go probala ama денес го купив а утре ќе пробам па ќе ви пишам мое искуство


извинете за печатните грешки ама . . .

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот karla)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Чај за доилки
11.10.2009 0:52:01   
ripce
јас пиев чај за долилки на Хумана, и денес кога син ми има 7,5 месеци знам да си сварам и наредниот ден забележувам зголемена лактација 

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Чај за доилки
11.10.2009 20:32:59   
Bile
Jas pijam caj od majcina dusica i kim i zasega nemam problem ama nikakov.
Pred sekoe doenje polovina casa ke ispijam i ne mi se slucilo da imame gasovi ili grcevi. Ovoj recept mi go kaza medicinsko lice i navistina pomaga, eve probaje pa ke diskutirame posle za iskustvata od cajot. Jas garantiram deka e daleku poefikasen od cajot od anason.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Чај за доилки
11.10.2009 23:24:29   
STRUMFETA
hipp caj za doilki, i veruvajte ima goooolema efikasnost.Mene mnogu mi pomogna

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Чај за доилки
5.2.2010 15:03:10   
Bubbi
Јас пијам чај за доилки на хип, потоа тој од билна аптека што е од 5 чаја за доилки( мајчина душица, босилек, ким, анасон и грчко семе), а пијам и пиво, и сеуште имам проблем со млекото, го нема а бебето ми е 22 дена и веке неке да цица па се полека поминувам главно на дохраната, ама сеуште имам волја не се откажувам а до кога незнамuser posted image

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Чај за доилки
8.2.2010 18:07:38   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Leonida

А дали некоја од вас го има пробано чајот за доилки од Хумана? Јас пиев од Хип, но пред некое време го немаше во аптека па ми предложија да го пробам тој од Хумана и го земав. Не можам да приметам некоја разлика освен што е малку по ефтин и по долго трае од Хип-от. Има некоја друга што го користела Хумана и дали е добар како Хипот?

ИЗВОРНА ПОРАКА: ripce

Јас го имам користено Хумана чајот за доилки, барав кај нас во Штип, Хипп, но немаше во ниедна аптека, па како го отворија Нук Бејби центарот земав Хумана, мислам дека беше некаде околу 220 денари... Додека доев пиев по една шолја околу 250мл дневно, имав за тој период доволно млеко, не знам не бев забележала разлика дали чајот навистина ја поттикнува лактацијата, дека пиев секојден, навика ми беше, така да не знам дали ако не сум пиела ќе имав помалку млеко, а за тоа дали чајот го подобрува квалитетот на млекото не можеме да знаемеuser posted image



(Одговор на членот Bubbi)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Чај за доилки
8.2.2010 18:18:45   
Leonida
По колу дневно пиевте? Јас  2-3 пати секој ден Хип или Хумана по една шолја за чај.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Чај за доилки
8.2.2010 18:24:40   
ripce
1 дневно околу 250 мл.

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Чај за доилки
8.2.2010 18:33:37   
mis.
јас го пиев тој од билна аптека и 5 лажици се растварат во литро вода. 1 литар пиев на ден и тоа најчесто наместо вода.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Чај за доилки
8.2.2010 19:36:51   
Весна
Леле, јас по 2 литра пијам од чајот и тоа за пола ден и малку ми е. Страв ми е да не претерувам, па продолжувам со вода и пак постојано сум жедна.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Чај за доилки
8.2.2010 19:44:29   
BEBICA
Drgi moi na samoto pakuvanje HIPP pisuva dva pati na den nautro i navecer po 4 lazicki i prelieni so topla ili ladna voda.Preteranoto kolicestvo moze da bide stetno.A vVesna stom toi postojano si zedna toa znaci deka se stvara mleko i imas mleko.
Jas taka postojano bev zedna ko pustina i non stop samo da se pielo voda samiot organizam ti bara.
Nemojte da preteruvate so Hipp cajot.


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Чај за доилки
9.2.2010 12:33:19   
profesorica
и јас го пиев на хипп, ама не осеќав нешто посебно млеко да ми надојде.а си го пиев еднаш сабајле и еднаш навечер.

а имав слушнато демек од тој чај се смирувале грчевите кај бебето-ништо кај мене/Дамјан не делуваше.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Чај за доилки
18.9.2011 22:49:14   
Natuska85
Јас го пиев чајот за доилки од Хип и многу ни помогна и околу грчевите кај user posted image (ги ублажуваше),а и многу млеко ми надојдуваше од истиот.Го препорачувам на секоја доилка

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Чај за доилки
19.9.2011 10:04:45   
Galicka
i jas mnogu sumzadovolna od cajot hipp za doilki mnogu mi pomoga za user posted image i nema da go smenime a probav da go pijam i toj caj od bilna apteka so 5 lazici vo edno litro voda ama ne mi pomogna

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Чај за доилки
21.9.2011 20:08:18   
sweety girl
Jas go pijam za doilki od bilna samop neznam kolku dnevno treba da se pie?

(Одговор на членот Galicka)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Чај за доилки
22.9.2011 9:53:55   
lilicka
Чајот за доилки мислам дека се пиеше по 1л дневно со 4-5лаж. ако не се лажам најдобро да се јавиш во билна и да си препрашаш,јас почнав да го пијам одма кога се породив и го баталив ме болеше многу зелудникот ми беше јак чајот незнам зошто.....

(Одговор на членот sweety girl)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Чај за доилки
22.9.2011 19:24:50   
Beatris
Чајот за доилки се пие по 1 л. дневно, се ставаат 4 лажици во превриена вода, треба да отстои пола саат точно, и потоа си го пиеш ладен во текот на денот.

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Чај за доилки
22.9.2011 21:15:27   
Andriance
Jas pa go zanemariv cajot a ni dadoa bespaltno vo remedika.na HIPP,,.eve vednas svariv edna solja..mislam deka mi rekoa se pijat dve solji na den...odma vi pishuvam iskustvo..

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?