|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Прво внуче во фамилијата
20.2.2010 18:10:55   
mother 29
Марко е прв внук и од двете страни и од кај моите и од страната на мм ми.
Како е кај вас и дали мислите дека првите внуци најмногу се разгалуваат и засекогаш остануваат најслаба точка на бабите и дедовците? 
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Прво внуче во фамилијата
20.2.2010 18:31:09   
Enika
И Аналена е прво внуче од двете страни...не да е мазена, чувана...цела енергија накај неа е насочена, се тепаме кој да ја држи, јас кога ја чувам повеке ми е во раце одколку да ја оставам да си игра со играчки, на сите дома ни е она на прво место...мајка ми секој ден за неа купува по нешто! Најомилена и најсакана ни е...радост најголема на сите...и мезимица на ситеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Прво внуче во фамилијата
20.2.2010 18:37:48   
BEBICA
Monika e prvo vnuce od mojata strana i mila na baba i dedo e.
A Od stranata na mm e vtoro vnuce, no posto pole 60 godini vo Familijata na mm se rodi zensko, kerka mi site ja obozavaat.
Znaciiii posto zensko retko se raga vo familija Koncarevic se maski.user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Прво внуче во фамилијата
20.2.2010 18:44:59   
BILE.F
И внука ми од сестра се вика Моника, за нашата фамилија беше прво внуче, абе што да ви кажувам , збеснавме.... Јас тогаш бев 2год на факс, моите ќе ми дадеа пари за мене , а јас пола ќе ги потрошам за да и купам поклони на Моника. Еве сега за 7го ќе го добијат вториот внукuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .
Инаку мм се три деца, 1сестра и двајца браќа и кај нив Михаела, внука од сестра му, е прво внуче од двете страни! И сите сме околу неа!
Утре и е роденден, полни годинка, па здравје моетоuser posted image user posted image user posted image , а и јетрва ми е тазе бремена! Бебиња еден куп!user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Прво внуче во фамилијата
20.2.2010 19:45:49   
Палешка РР
И Марио беше прво внуче и затоа е таков каков што е user posted image
Најмногу го разгали дедо му, кој Марио си го викаше Багоја..и тоа остави трајни "последици"user posted image  

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Прво внуче во фамилијата
20.2.2010 19:58:35   
melody
Ne mora da znacı akoe prvo vnuce e najsakano ı najrazgaleno.Konkretno za mene dedo mı najveke me sakase od sıte vnucı ıako ne bev prva.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Прво внуче во фамилијата
20.2.2010 20:15:37   
BILJANA_G
Ангела е прво внуче од кај мајка ми,а второ од кај свекрва ми.Ама на свекор ми му е миленичка оти он многу женски а првото внуче му е машко.Ама сепак мислам дека нема врска дали е прво па да биде погалено и по сакано. 

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Прво внуче во фамилијата
20.2.2010 20:20:26   
mami
Од кај мм е прво внуче и нормално- галено, мазено и се..од кај моите е трето ама пак е галеноuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Прво внуче во фамилијата
20.2.2010 20:33:17   
BILJANA_G
Прво,второ или било кое не е важно секако дека внуците им се слабост на бабите и дедовците.Тие за нив се најважни. Кај нас така е,а и кај сите мислам дека е така.Кога идат внуките или внуците бабите оставаат било каква и да е друга работа,тогаш за нив ни нема побитна работа од нив.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Прво внуче во фамилијата
21.2.2010 9:45:25   
Adrijana
Jas sum prva vnuka i Eva e prva vnukauser posted image Beskrajno ja sakaat i razgaluvaat, ama ne veruvam deka so drugite vnuci ke se odnesuvaat razlicnouser posted image

_____________________________



(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Прво внуче во фамилијата
22.2.2010 11:57:59   
vezilka RR
ха,ха,ха  мислам дека е така..Нашето сонце најубаво, Ена-прцле тетино, ни е прво внуче од наша страна, а од страната не зетко не е прво, веќе ги имаат 4 ама сите се веќе потпркнати, така да исто како да е прво..И вистина сите се дадени по неа..а таа итрица сите не вози..а се си мислам дека мене најмногу ме вози оти си знае декасо тете што сака може..

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Прво внуче во фамилијата
23.2.2010 19:30:41   
Natasha5
Јана и од двете страни е прво внуче и мислам дека многу ке ја рзгалуваат,усте сега се почнати не знаат што прават.user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Прво внуче во фамилијата
23.2.2010 20:11:38   
Bogdancanka
Внук ми Димитар е прв внук во нашата фамилија и е главна зверка кај нас user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Прво внуче во фамилијата
21.7.2011 15:49:13   
Natuska85
 И моето user posted image е прво внуче во фамилија и од двете страни и уште од сега почнуваат да го разгалуваат ситеuser posted image и се да му ккупуваат нели,ако, нека користи додека е едно,после ќе треба да се делиuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Прво внуче во фамилијата
21.7.2011 16:06:59   
Тања РР
И моето е прво внуче од двете страни но по три месеци се роди детето на брат ми а по осум месеци и детето на девер ми така што многу брзо и ја симнаа крунатаuser posted image user posted image
Сепак, бидејќи беше најмала родена и единствена мома сеуште им е слабост на сите.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Прво внуче во фамилијата
21.7.2011 16:14:15   
AnnaMolly RR
Филип е прво внуче од двете страни и прво машко по дооооолго време. Мајка ми и татко ми имаат по една сестра и тие имаат женски деца, јас имам сестра. Сите братучетки ми се женски. Затоа моево маже сите го разгалуваат user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Прво внуче во фамилијата
21.7.2011 16:19:33   
Pepelaska *
и Мартин е прво внуче од двете страни ама повеќе го галат тие што им е дома user posted image и јас сум прва внука од двете страни па не сум разгаленаuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Прво внуче во фамилијата
21.7.2011 22:22:43   
Felly RR
И Матеа е прво внуче од двете страни, амамислам дека не е нешто посебно разгалена. Тоа најмногу ние дома си ја разгалувамеuser posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Прво внуче во фамилијата
21.7.2011 22:34:24   
nadica
надица е прво внуче од моја страна а од страна на мм е втора ама исто како прва бидејќи првиот внук е во англија па надица го добива целото внимание од двете страни само јас ја карам и сум гавол а другите сите ја бранат и оправдуваат иако знаат дека не е во право
ама таа е внука и е најважна за бабите и дедовците исто како што бев и јас за моите баба и дедо пред да се роди таа

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Прво внуче во фамилијата
4.3.2014 2:44:48   
sonc90
jas sum prva vnuka u familija i od dvete strani i sum nenormalno galena od site,sto ne bese slucaj so brat mi i drugite bratucedi...sega sum bremena i moeto dete so Gospod napred ke bide prvo vnuce a i prvo pravnuce...koga im kazavme za bremenosta svekor mi i svekrva mi placea od sreka,majka mi znaela posto istiot den sonuvala i koga i kazavme ne bese iznenadena no bea presrekni so tatko mi,baba mi i dedovcite bea nenormalno srekni,taa sreka na nivnite lica nemam zborovi kako da ja opisam,na dedo mi duri pocna i loso da mu stanuva (srcev bolesnik e),celo vreme na glas se smeese covekot...se nadevam deka i ponatamu so vakov entuzijazam ke prodolzat i deka moeto dete samo nasmevki na licata ke im iznuduva!

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Прво внуче во фамилијата
5.3.2014 2:35:58   
Defne90 RR
Син ми Марјан е прво внуче во фамилијата и од двете страни а плус е и прво паравнуче.И сега можете да замислите колку тој е разгален.А сите баби и дедовци живеат овде во нашиот град и на растојание од 10 минути пешки. прабаба му и прадедо му живеат во иста куќа со нас само на првиот спрат. И сите се постојано околу него.И го галат го галат,и после дома на главата на мајка му се качува.Ама џабе е што и да се збори,изгледа вистина е таа родителите се за да ги воспитуваат децата а бабите и дедовците за да ги галат.А па откако се роди помалото значи сите се околу поголемото за да не се чувствува запоставено,и уште толку го разгалуваат.Ама викам јас нека се живи и здрави тие па нешето се видело нема што да се прави,така било тоа отсекогаш со разгалувањето на првите внучиња така и ќе остане.user posted image

< Поракaта ја уредил Defne90 -- 5.3.2014 2:37:30 >


_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Прво внуче во фамилијата
5.3.2014 16:26:23   
Melanija RR
Јас и од една страна сум последна од друга предпоследна user posted image
Бебушот мој е прво од кај мм, а второ од кај нас user posted image

И точно првите се прилично галени, со многу поклони

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Прво внуче во фамилијата
5.3.2014 17:10:24   
princessa
N e prvo vnuce i od dvete stani. a vtoroto bebce e vtoro od dvete straniuser posted image . Na dever mi i na sestra mi im bilo ranouser posted image

< Поракaта ја уредил princessa -- 5.3.2014 17:11:05 >


_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 23
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?