|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Да му помогнеме на Виктор Ацески
20.8.2011 21:49:41   
mila mama
Викторе, излезе дека овој пат јас те познавам. Со сите сили се молам за твоето најбрзо оздравување. Да му помогнеме на Виктор! Еве го и неговото писмо:

Почитувани,

Јас сум Виктор Ацески од Прилеп, на возраст од 25 години по професија доктор по општа медицина. Во годината 2010/2011 кога најмногу требаше да се радувам на животот со сите негови убавини и предизвици како на приватен така и на професионален план, јас се разболев од многу редок тип на карцином: Dg Extragonadalen retroperitonealen teratocarcinom-yolck sak.

Борбата за највредното и најскапоценото нешто - здравјето ја започнав најмногу во моментот кога лекарите од Клиниката при медицинскиот факултет во Скопје се откажаа од мојот случај и ме упатија да барам помош во друг клинички центар. Во најтешките моменти од мојот живот беа моите родители кои исто така се лекари.

Во тешка клиничка слика бев прифатен од лекарите при Националниот Oнколошки центар во Софија – Република Бугарија, каде ми беа извршени 3 операции, 2 хемотерапии како и цела година примам лек - капсули Sunitinib (Sutent) кој е новина во третманот на ваков вид заболување. Мојата здраствена состојба постојано се подобрува меѓутоа,лекувањето треба да продолжи со континуирано примање на овој лек кој е исклучително скап, односно 5500 ЕВРАмесечна терапија, а јас треба да го примам најмалку уште една година.

До сега ме финансираа моите родители во целост. Се обраќам до Вас со цел доколку сте во можност да донирате со средства како би можел непрекинато да го примам овој лек кој за мене е од животно значење. Ја одбрав за професија најхуманата наука,сепак во овој момент барам помош ОД НАЈХУМАНИТЕ.

ВИКТОР АЦЕСКИ

Мојата жиро сметка е:
300027076506219 – Комерцијална Банка АД Скопје
Прилив од странство
Viktor Aceski, Borka Spirkoski 56, Prilep, Macedonia
Acc.no:0230705288904
IBAN:MK07300307052889033
Komercijalna Banka AD Skopje
Kej Dimitar Vlahov,no 4, 1000, Skopje Macedonia
BIC/SWIFT CODE: KOBSMK2XPRB
Телефонскиот број на кој можете да донирате е 070 143 177





_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Да му помогнеме на Виктор Ацески
21.8.2011 10:32:23   
MERUSHKA
Brojot sto e ostaven za doniranje e nevaliden!!!? Ne postoi!? Vo sto e problemot,dane imate gresen br.ostaveno!?

_____________________________

B.B.B.

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Да му помогнеме на Виктор Ацески
21.8.2011 10:40:30   
Merka5
Brojot e vo red,moze da se javuvate!!!

(Одговор на членот MERUSHKA)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Да му помогнеме на Виктор Ацески
21.8.2011 11:19:45   
beki RR
Мерушка, можеби вртиш од друг оператор. Бројот е само за корисниците на Т мобиле.

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Да му помогнеме на Виктор Ацески
21.8.2011 11:32:36   
MERUSHKA
Fala Beki,tocno od ONE vrtev! Ne sum plavusha,ama verovatno ke treba da se ofarbam,za da bidam kompletnauser posted image

_____________________________

B.B.B.

(Одговор на членот beki RR)
Непосредна врска до пораките: 5
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?