|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Пози кои носат бебенце :)
22.8.2009 20:46:41   
Лејди
Епа драги идни мамички, во менито на секс пози под итно да ги воведете следниве затоа што овие се токму тие што наводно носеле бебуш :)

Посакуваат ли партнерите дете и на тоа залудно работат? 
Стручњаците се крстат во мисионерската поза. Некои дури претпорачуваат жената да лежи на грбот барем саат време после сексуалниот однос, барем некое време да ги држи нозете на воздух. Нажалост таквиот пристап е несоодветен на жените подложни на  инфекции, кои одма после сексуалниот однос ќе се измијат.user posted image
Друга поза е кога жената клечи во поза на куче или лежи со натртен задник и така се приближува до излевањето на сперматозоидите, така потпомага за оплодувањето на јајце клетките.
Лежењето бочно еден до друг може да биде многу опуштена поза која го зголемува чуството на интимност, а истовремено овозможува и оплоднување.
Својата улога во зачнување на дете може да има и оргазам. Всушност грчевите кои ги чуствувате се наменети да ја повлекуваат спермата поблиску до јајце клетките.user posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Пози кои носат бебенце :)
30.8.2009 21:33:03   
dani85
spored moe mislenje seks pozite mozebi i nemaat nekoe vlijanie, sto znam moze i ima nekoja vistinauser posted image .

(Одговор на членот Лејди)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Пози кои носат бебенце :)
30.8.2009 21:51:37   
bambi
Jas sum slusala deka po seks treba da se lezi, da ne se stanuva barem 1-2 casa

(Одговор на членот dani85)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Пози кои носат бебенце :)
30.8.2009 22:39:38   
mia
lejdi 3 god. se obiduvav da zabremenam i gi probuvav site mozni pozi i sve sto slusnav napraviv i nisto koga prestanav da se zamaram so tie raboti ostanav trudna za eden mesec taka da ne veruvam deka igraat uloga pozite

(Одговор на членот Лејди)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Пози кои носат бебенце :)
2.11.2009 20:34:17   
Cacko
Bambi,da selezi 1-2h posle sexuser posted image da ne treba i stoj na race da napravamuser posted image ne veruvam deka imaat vrska pozite i lezenjeto za zacnuvanjeto,kako sto kazaa opustenosta e presudna za zacnuvanjeto

(Одговор на членот mia)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Пози кои носат бебенце :)
2.11.2009 20:45:43   
mis.
Не знам колку држи место тоа лежење после секс но опуштеноста и мислата дали ќе се фати или не се најважни.

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Пози кои носат бебенце :)
15.1.2010 23:47:28   
dona
jas sum nova na forumov...sve sto sum slusnala sum pravela:sum lezela,nozete podignati,ne sum mokrela 1 saat posle seks i nisto od seto toa.pred godina ipol mi pravea konizacija a pred 2 meseca mi pravea dilatacija i ne sum mozela od toa da zabremenam sega da probuvam 1 godina.dali e mozno od seto ova da imam komplikacii za zabremenuvanje.pozdravce

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Пози кои носат бебенце :)
7.2.2010 1:41:59   
suzeto
i jas mislam isto kako cacko...deka lezejneto nema vrska,jas gi drzev nozete nagoreuser posted image user posted image user posted image user posted image posle sex i nisto taka ce mi velea i ce prajs sve sto ce slusnis

< Поракaта ја уредил suzeto -- 7.2.2010 1:42:23 >

(Одговор на членот dona)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Пози кои носат бебенце :)
7.2.2010 12:28:03   
keti84
Добро како е тоа можно да престанеш да се замараш и да не мислиш на тоа дали ќе се фати
или нема да се фати, кога последните 8 месеци само на тоа мислам. Јас не сум во ред
што не можам да престанам да мислам или...? И постојано само тоа го слушам `Престани да мислеш, опушти се,
гледај позитивно, кога најмалку очекуваш тогаш ќе биде.....` Кога ќе биде тоа `најмалку` кога после секој
неуспешен месец желбата е уште поголема???? user posted image

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Пози кои носат бебенце :)
27.4.2010 22:45:14   
delfinka
Lesno e odkako ke zabremenis da davas spoveti,no tesko e da se ispolni se i da se ostane spokoen
Okolu pozite mislam deka nema bas vrska,drugarka moja so deckoto sekogas opusteno si se s..ale vo krevet i ednas vika nabrzina na stoenje i se fati,zabremeni, pa na ovaa tema slobodno ke kazam deka bas ne e verodostojno t.e nema vistinska poza za siguren rezultat

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот keti84)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Пози кои носат бебенце :)
22.6.2010 12:06:36   
Sajna
Po mene vrska nemaat pozite....zemete si MAYBE BABY mikroskop i uzivajte (ako site ispituvanja i se ok rezultatite) uspehot e zagarantiran odma
Pozdrav


_____________________________

Sanjic

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 11
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?