|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Како му се обраќате на сопругот
31.8.2009 10:37:07   
profesorica
 Како му се обраќате на сопругот пред други....или кога сте сами? јас обично го викам СРЦЕ а тој мене ЦУЦКО или ЦУЦО е сега постојат ситуации кога не може баш така па на име...секогаш му викам Данчо.

< Поракaта ја уредил profesorica -- 31.8.2009 10:40:01 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Како му се обраќате на сопругот
31.8.2009 18:07:42   
dani85
jas mu vikam ili ZLATO ili SRCKA vo zavisnost ako sme doma ili pak sme pred nekoj blizok prijatel ili rodnina, a inaku pred nekoi drugi sto ne gi znam mnogu na ime. on me vika CUCO ili CUCULASKO ne znam zosto taka mu bilo ubavo da me vikauser posted image .

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Како му се обраќате на сопругот
31.8.2009 18:45:15   
Cacko
i na samo i pred drugi, sekogas go vikam LJUBOV. od pocetok pred drugi im bese dosta simpaticno i interesno, ama posle site ne naviknaa taka. duri i vnuka mi na 2 godini go vikase ljubov, mislese deka taka se vikauser posted image

(Одговор на членот dani85)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Како му се обраќате на сопругот
31.8.2009 19:35:00   
ivanaa
znaci vaka-ko sme pred nekoi sto ne gi znam mnogu po ime...a doma ,pred nekoj blizki prijateli ili rodnini DORDO,SRCOK
on me vika SRCKA,SRCOK ili NEVESTOuser posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Како му се обраќате на сопругот
1.9.2009 13:48:18   
mami
леле тоа невесто од такт ме вади- секогаш ме вика така пред пријатели, демек на зафрканцијаuser posted image user posted image user posted image јас си го викам Хани и тој мене некогаш така...но само пред блиски луѓе и пријатели, пред колегите од работа, негови мислам си го викам по имеuser posted image

(Одговор на членот ivanaa)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Како му се обраќате на сопругот
1.9.2009 13:56:02   
mother 29
nie uste od vremeto koga studiravme zaedno si se zavikavme bubi...nema vrska so bucko....od bumbarce nagaleno....i si se vikame mnogu zesto taka nesvesno ko ime ..i na Marko cat pat mu vika sestra mi taka....

ednas edno dete(dolga e,da ne dolzam)neznaelo kako se vikam a mm bubi na mene i deteto"tetko bube moze....abe se skinavme od smeenje?!user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Како му се обраќате на сопругот
1.9.2009 14:00:48   
natasha
jas moeto mazence si go vikam honeyuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Како му се обраќате на сопругот
1.9.2009 14:04:19   
cevlice
Дефинитивно ДУШИЧЕ!

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Како му се обраќате на сопругот
1.9.2009 14:08:54   
cevlice
Без навреда ама тоа НЕВЕСТО
ми е многу глупо како по селата

(Одговор на членот cevlice)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Како му се обраќате на сопругот
1.9.2009 14:14:39   
Maca25
Маж ми мене ме вика МАЧЕ, а јас него ЉУБАВИ ама само кога сме си сами. Инаку по име. 

(Одговор на членот cevlice)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Како му се обраќате на сопругот
1.9.2009 14:21:59   
mimicka
Јас го викам Мило а тој мене Мимичка

_____________________________

Да зборувам на сите човечки јазици, па дури и на ангелски, штом љубов немам, ќе бидам бакар што ѕвони или кимвал што ѕвечи.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Како му се обраќате на сопругот
1.9.2009 14:27:49   
happy mommy
По име си се викаме , него некад ќе му се деси Мило ово оно ама стварно ретко а и некако не ми е баш пријатно да се викаме мацо куцо буцо, живееме во заедница и без везе би ми било пред неговите :) Сите слатки именца си ги користиме за нашето сонценце .

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Како му се обраќате на сопругот
10.9.2009 11:27:18   
big_mama817
sekogas mu se obrakam na ime user posted image user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот happy mommy)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Како му се обраќате на сопругот
10.9.2009 11:40:21   
penelopa
Nie dvajca si se obrakame so MIŠEK što vo prevod znači HONEY...na moite im beše epten čudno koga na početokot taka slušaaauser posted image a sega veke in se dopaga.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Како му се обраќате на сопругот
26.10.2009 15:10:42   
vezilka RR
па се разбира мажле..така го викам веќе со години и секогаш, мнооооооогу ретко го викам на имеуствари кога ќе размислам него никој не го вика на име освен мајка му..сите уптребуваат некој надимак (си ги има повеќе).. А тој мене ме вика мече user posted image погодете зошто :))) Иначе и он скоро секогаш и скоро пред сите така ме вика..абе кај нас нема цензура..:)))

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Како му се обраќате на сопругот
26.10.2009 15:15:56   
Bogdancanka
Е сега што сум си фатила една лоша навика му викам Дијане а он е Дејан.На сестра ми детето му вика така ми беше интересно и почнав и јас и сега несвесно го користам тоа.а понекогаш му викам срцка или муш миuser posted image user posted image user posted image Во друштво му викам по име Дејан али како што реков повеќе Дијане навикаuser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Како му се обраќате на сопругот
26.10.2009 15:33:11   
Maria
Dodeka bevme vo vrska si se vikavme LJUBAVI ili LJUBAVCIuser posted image user posted image user posted image i ne vnimavavme pred koj.A sega toa ljubavi premina vo Zejalo ili zejalce(na galeno).Sega koga pisuvam duri gledam kako zvuci.user posted image user posted image Navika pusta.Neznam,retko go vikam po ime.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Како му се обраќате на сопругот
26.10.2009 15:38:57   
steci
Najcesto na ime a koga nesto mi treba go vikam zlato ili nagaleno.A toj mi vika Cuco ili debela a koga mi vikaso celo ime togas nesto ne e vo red.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Како му се обраќате на сопругот
26.10.2009 15:52:18   
alex_mo
        И двајцата си се викаме злато-златце,нормално во посериозни ситуации и непознати луге на име...

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Како му се обраќате на сопругот
26.10.2009 15:59:27   
Enika
on me vika malo(malecko detence slatko demek) a bash i sum mala so 185 cmuser posted image tolku e naviknat duri i pred drugi me vikauser posted image malo e najcesto a sea vo posledno vreme i bubche ni e hituser posted image user posted image user posted image

pa ljubavi, darling, ljubovce....abe od ljubov neznaeme kako d ase narecemeuser posted image

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Како му се обраќате на сопругот
26.10.2009 17:57:33   
ripce
не сакам лошо да бидам сфатена... изразите како мече, злато, душичка, мило, срце... ми се резервирани исклучиво за син ми... а на мм му се обраќам со целото име Константин или нагалено Коко и тој мене исклучиво со моето име.Тоа не значи дека не се сакаме или дека се сакаме помалку од оние што си викаат дарлинг, срце, злато...


< Поракaта ја уредил anica -- 26.10.2009 17:58:45 >

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Како му се обраќате на сопругот
26.10.2009 17:59:03   
BEBICA
Jas na mm mu se obrakam so ljubavi moja.Toa mi ostana od samiot pocetok na nasata vrska, a sega i vo brak.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Како му се обраќате на сопругот
26.10.2009 21:33:19   
ananikol
Nagaleno go vikam mecano a koga ke sum seriozna ili pred luge Micoo na ime ,ama vo zavinost od serioznosta od muabetot mozi da e Mico ili Micooooooo user posted image user posted image user posted image .
Toj mene me vika bebus ete toa ostana uste od bremenosta a sega povtorno sum bremena i seuste sum bebuska user posted image user posted image user posted image .

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Како му се обраќате на сопругот
30.6.2011 0:37:10   
Nadezna
Јас го викам Злато,
тој мене Наде user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Како му се обраќате на сопругот
30.6.2011 2:50:02   
ikki
jas maz mi go vikam koki taka site go znaat(inaku toa koki od kaj do kaj doslo nagaleno bilo od stojan4euser posted image ), go vikam i zlato, srce, a koga mi treba nesto mu vikam zlati4ko i togas toj mi veli 'kazi sto ti treba' user posted image user posted image user posted image
Inaku toj mene me vika ili irenke ili zlato, srce...
inaku dodeka bevme vo vrka se vikavme ljubavi ama poleka poleka zaboravivme na toa user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?