|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Носење на девојка/дечко дома?!
26.6.2013 22:12:35   
Палешка РР
И додека со едното дете имам проблеми со јадење/нејадење, зборување/не зборување, какање/не какање...со другото имам други проблеми (ако така можат да се наречат) user posted image

Ми ги носи девојките дома. Заврши трета година Гимназија user posted image
На пример пред една седмица бевме кај пријатели, а М. е другар со нивното дете. Одма заговор направиле...дури сме таму девојката кај нас, кога ќе заминиме да алармира детево по телефон и девојката да напушти терен.
Следната недела во 1 часот навечер слушаме со мм некој во двор зборува...слушаме женски глас...еве го М. се качува горе, кога не виде дека ѕиркаме двајцата не пикна в соба и ни рече да не сме писнале и да не сме се појавиле user posted image user posted image
После мито и корупција за да кажи, разбрав дека има две девојки user posted image


Прашањето ми е:
- Дали би дозволиле вашето дете (еве на слична возраст) да ја носи девојката/дечкото дома?
- Дали и вие одевте кај девојката/дечкото дома додека бевте во врска?


Ви мирисам на свекрва? user posted image



< Поракaта ја уредил Палешка РР -- 26.6.2013 22:16:45 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Носење на девојка/дечко дома?!
26.6.2013 23:21:31   
sandriana RR
Прашањето ми е:
- Дали би дозволиле вашето дете (еве на слична возраст) да ја носи девојката/дечкото дома?
- Дали и вие одевте кај девојката/дечкото дома додека бевте во врска?


Ви мирисам на свекрва?


Без разлика на која возраст е детето, би сакала барем да знам со кого се гледа, кој му е дечко/девојка, па и би поразговарала со него/неа неформално барем да имам некој свој впечаток. А за седење по дома -уф, не знам...можеби би прифатила, но да не е пречесто.
Никогаш преходно немав навика да одам дома кај момчињата, освен ако немало некој повод - роденден или сл. Но тој принцип си го прекршив со мм, ретко излегувавме, повеќе седевме по дома - ама тука мислам дека и возраста си го направи своето user posted image
А дали мирисаш на свекрва - ми се чини се уште не, до тука штом не те чувствувам, рано ти е (ама тренирај со повреме)user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Носење на девојка/дечко дома?!
26.6.2013 23:23:46   
miana
Мислам дека е време таткото,односно мт да го седне фраеров и да го подучи за сексуално преносливи болести и за заштита при сексуален однос,а за другото не треба да се секирате.

< Поракaта ја уредил miana -- 26.6.2013 23:27:05 >

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Носење на девојка/дечко дома?!
26.6.2013 23:36:24   
vezilka RR
Хе, хе, мирисаш, мирисаш. Ако, ако, треба да почнеш да тренираш свекрвлук, оти тоа не се учи лесно. Тамам дур се навежбаш, ќе си добиеш и снаа :)

Што се однесува до носење дома дечковци/девојки, јас не гледам проблем во тоа. Што и да праеле, ако не го праеле дома, ќе го праеле на друго место. Не одењето дома кај дечкото/девојката не значи поголема претпазливост, или повисоко ниво на морал. И плус ти дава можност од близу да видиш, тебе како родител, со кој/а е во врска. Тоа според мене е предност.

Јас, хе, хе, од горенаведеното, веројатно е очигледно дека сум ги посетила домовите на дечковците.

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 26.6.2013 23:38:00 >

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Носење на девојка/дечко дома?!
27.6.2013 6:32:22   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Мислам дека е време таткото,односно мт да го седне фраеров и да го подучи за сексуално преносливи болести и за заштита при сексуален однос,а за другото не треба да се секирате.


Таа лекција миана му ја одржувавме некаде во 7-8 одделение. Таман работа на скоро 18 години да му одржиме прв час по сексуално образование.
Јас не сум одела кај мм дома, ама па затоа тој кај мене киснел. Моите дозволуваа за да го запознаат, видат со кого излегувам и после тоа во навика се претвори и беше многу често. Затоа не сум баш за тоа тој да оди кај девојка дома. Подобро таа да доаѓа кај нас user posted image


< Поракaта ја уредил Палешка РР -- 27.6.2013 6:33:15 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Носење на девојка/дечко дома?!
27.6.2013 8:24:45   
Mihaela 2010
Interesna realna tema
Pa i jas ne gledam nisto strasno ako ja nosi doma,no da ne se preteruva sepak se deca od 17-18 godini pa taman rabota ako taka site gi nosi do zenidbauser posted image
Eve jas kako zenska osoba,prviot seriozen decko mi bese na 17 ipol god...idevme skoro 4 godini no vo tie 4 godini mozam na prsti da izbrojam kolku pati toj dosol kaj mene i kolku jas kaj nego...pocesto idev kaj nego koga negovite(koi imaa vikendicka nadvor od gradov)pa si idea cesto ,e togas odev kaj nego a vaka dur bea tie ne...i sega koga razmisluvam mnogu ispravno sme postapuvale bidejki bevme relativno mladi za da si imame idi mi dojdimi
ke posocam eden primer na moja rodnina
dve kerki
ednata isto taka so dolga vrska na mladi godini,deckovo kisnese kaj nea ona kaj nego,po proslavi,pa matura napravija pa i negovite bea vo kafanata,pa majka i so tatko mu valceri izigravaa i na kraj raskinaa
site rodnini zaprepasteni a voedno i tema na ogovaranje bea
istata greska ja napravi i so drugata kerka...stvarno ne vkusno
Imam i jas kerka,ako dade gospod i sin,i koga ke doznaam deka imaat decko/devojka sekako deka ke sakam da znam moeto dete so kogo izleguva,pa i ke gi pokanam na kafe primer,da gi zapoznaam,ama cesti doaganja kaj nas pa i kaj niv nema da dozvolam (taka bar sega vikam)
Taka da Paleska,cisto od ljubopitnost vidi sto cupe odbral sin ti user posted image ,i mene duri me kopka
I ne dozvoluvaj mnogu da ti se setkaat niz kukja,pa da ni kazuvas vo temava moeto sinokjesno iskustvo kako u sred takvo si slusnala glasovi u dvor
a za svekrva rano ti e eeehhh cekaj uste kolku ke ti se motkaat niz kukjauser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Носење на девојка/дечко дома?!
27.6.2013 8:33:50   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Taka da Paleska,cisto od ljubopitnost vidi sto cupe odbral sin ti user posted image ,i mene duri me kopka
I ne dozvoluvaj mnogu da ti se set_kaat niz kukja,pa da ni kazuvas vo temava moeto sinokjesno iskustvo kako u sred takvo si slusnala glasovi u dvor



Па имаше временска дистанца од некои 5 минути од завршувањето, до слушањето на гласовите user posted image user posted image

И мене не ми се допаѓа многу појделе дојделе од лично искуство...

< Поракaта ја уредил Палешка РР -- 27.6.2013 8:34:37 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Носење на девојка/дечко дома?!
27.6.2013 9:08:35   
miana
Абе добро,сигурно сте зборувале,ама сега е веќе друго,сега веке имате девојки дома,такада може уште еден татковски муабет ке го доближи детето до вас и ке ви кажува и самиот што и како а и ке се чувствува посигурен да праша нешто кога ке му затреба совет и нема да мора да ја крие девојката туку отворено ке може да ви каже - Ај прошетајте малце user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Носење на девојка/дечко дома?!
27.6.2013 9:15:04   
anaana
jas vo princip ne gi sakam tie idi mi dojdi mi raboti. posebno ne na tolku mali godini. mislam ne deka se mali, ama mladi za tolku serioznost. Vo princip ne go sakam zapoznavanjeto so roditelite. Bidejki koga ednas ke se zapoznaat so roditelite, toa nekako stanuva obvrska, pa od kafe trgnuva nakaj rucek, pa zapoznavanje na roditelite edni so drugi, pa roditelite si imaat nekoj zamisleni idei kako ke odi vrskata na nivnite deca...So toa nekako nesvesno se mesaat vo vrskata, koja mozebi decata i ne ja gledale tolku seriozno.
sto znam.. sekoja vrska e razlicna...
jas smetam deka na 17 godini vrskata ne bi mozela da e tolku seriozna iako i dvajcata taka si ja gledaat. mladi se zivotot e pred niv..
jas realno ne smetam deka ako mu zabranam na deteto da nosi decko/devojka doma ke go zastitam od seksualen odnos. nema vrska, kako sto napisa Vezilka, sto mozat doma da pravat mozat i nadvor ima mesta eheheeee....

ima nekoja vozrast od koja sme pozreli (toa ne znaci deka ke doneseme pravilna odluka, ama pak sme svesni) pa veke ima smisla nosenjeto doma - delot na zapoznavanje so roditelite i cesto pienje kafe so niv i se povrzano so tie rodninski stvari.
vaka denes ke donese edna utre druga, za edna godina uste nekoja treta. i roditelot kako roditel veke nema da znae kako da se postavi kon site tie devojki :)))
pa posle ke ispadne sredba nekade nadvor so tie bivsite i neprijatna situacija

Iako ako deteto moe se gleda so nekogo sepak bi sakala da znam koj e toj. Ne sakam od mali godini doma da mi go nosi (osven ete rodenden i nesto slicno).

E sega mene mi bese nekako polesno seto ova, bidejki jas ne sum od skopje ama otidov na fakultet skopje pa imas stan kade zivees so cimeri, ne so roditeli pa mozebi i zatoa ne sum se zapoznavala so roditelite na deckovcite, a i obratno.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Носење на девојка/дечко дома?!
27.6.2013 9:17:50   
deluxe
Јас сум против одење -идење кај неа или него.Кога бев во врска со мм,ниту тој идеше кај мене,нити јас кај него,врската ни беше надвор од домовитеuser posted image .Се имаше случено само за некој повод(слава,велигден)да појдам и да ми дојди.Кога се омажив верувале,или не ама
не му ги познавав родителите,не знаев што муабет да правамuser posted image а бевме во врска со мм 3 год.Имам познати во мојатата близина кои со турбо одење-идење,ја утнаа работата со врскатаuser posted image затоа мој совет Палешка држи ги снашките уште некој период понастрана од домот.Разговарајте кажи му,да не ти ги носи пролазните девојки,тогаш кога ќе биде таа вистинската може да ве запознае.
ПС.За свекрва вежбај пред огледало смрштена фаца,пробај да наредуваш,легни демек те боли нешто,употребувај фраза -јас не знам тоа... и така натамуuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Носење на девојка/дечко дома?!
27.6.2013 9:25:57   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR

Јас сум против одење -идење кај неа или него.Кога бев во врска со мм,ниту тој идеше кај мене,нити јас кај него,врската ни беше надвор од домовитеuser posted image .Се имаше случено само за некој повод(слава,велигден)да појдам и да ми дојди.Кога се омажив верувале,или не ама
не му ги познавав родителите,не знаев што муабет да правамuser posted image а бевме во врска со мм 3 год.Имам познати во мојатата близина кои со турбо одење-идење,ја утнаа работата со врскатаuser posted image затоа мој совет Палешка држи ги снашките уште некој период понастрана од домот.Разговарајте кажи му,да не ти ги носи пролазните девојки,тогаш кога ќе биде таа вистинската може да ве запознае.
ПС.За свекрва вежбај пред огледало смрштена фаца,пробај да наредуваш,легни демек те боли нешто,употребувај фраза -јас не знам тоа... и така натамуuser posted image user posted image user posted image user posted image

Jas kolku sto svativ,toj ne gi nosi devojkite za da gi zapoznava so majkamu ,tuku za da si bide so niv na samo ..Problemot e tuka,dali e toa vo red? Se znae zosto dogaat doma a toa sto go pravat doma ke go pravat i nadvor ako sakaat ( kako sto kaza Vezilka ) sepak masko e detevo i ako sega ne se iznazivee - koga? Koga ke se ozeni? Ma neka zivee zivot samo so pamet vo glava i normalno da ne pravi kopleraj - sekoj den so razlicna devojka ( od toj tip )
Jas imam dve kerki,ne sakam kerkami na 17 godini da odi po kuki na deckovci ,i ke zboruvam so niv na ovaa tema..Sakam da sum drugarka so moite deca i ke gi vospituvam onaka kako sto mene me vospita majkami....

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Носење на девојка/дечко дома?!
27.6.2013 9:40:21   
Палешка РР

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР


На пример пред една седмица бевме кај пријатели, а М. е другар со нивното дете. Одма заговор направиле...дури сме таму девојката кај нас, кога ќе заминиме да алармира детево по телефон и девојката да напушти терен.
Следната недела во 1 часот навечер слушаме со мм некој во двор зборува...слушаме женски глас...еве го М. се качува горе, кога не виде дека ѕиркаме двајцата не пикна в соба и ни рече да не сме писнале и да не сме се појавиле user posted image user posted image



Да, да..тој не сака да ги запознае со нас...дааалеку од тоа.
Тоа го прави кога не сме дома, или скришно доцна навечер user posted image
Иако оваа тема е општа и може да се прошири на сите основи..запознавање со родители, па ручеци вечери и така натаму.
Муабетот ми беше токму тоа, до каде може да се оди и какви последици може да има.
Да спречам јас навреме, хахахахха...

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Носење на девојка/дечко дома?!
27.6.2013 9:43:55   
anaana
Jas kolku sto svativ,toj ne gi nosi devojkite za da gi zapoznava so majkamu ,tuku za da si bide so niv na samo ..Problemot e tuka,dali e toa vo red? Se znae zosto dogaat doma a toa sto go pravat doma ke go pravat i nadvor ako sakaat ( kako sto kaza Vezilka ) sepak masko e detevo i ako sega ne se iznazivee - koga? Koga ke se ozeni? Ma neka zivee zivot samo so pamet vo glava i normalno da ne pravi kopleraj - sekoj den so razlicna devojka ( od toj tip )
Jas imam dve kerki,ne sakam kerkami na 17 godini da odi po kuki na deckovci ,i ke zboruvam so niv na ovaa tema..Sakam da sum drugarka so moite deca i ke gi vospituvam onaka kako sto mene me vospita majkami....


a be toa sekako deka ne gi nosi za da gi zapoznae, ama sredbite ke bidat neizbezni. Se slagam so toa deka e mlad i deka treba da se iznazivee od zurki do devojki, fala bogu se so granica i so pamet...
I jas ne bi sakala da odi po kukji kako sto imas napisano, sekako ke razgovaram so nea i ke gladam da ima doverba vo mene, da saka da mi kazuva.
Taka da jas bi bila za nekoja varijanta, neka odat, neka se zabavuvaat, ama zapoznavanja so roditeli rodnini potesna i posiroka familija nema potreba od tolku mali.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Носење на девојка/дечко дома?!
27.6.2013 10:06:05   
anaana
Муабетот ми беше токму тоа, до каде може да се оди и какви последици може да има.


Nikogas ne moze so sigurnost da se znae do kade bi mozelo da odi.. nitu pak koj posledici moze da gi ima.. Nie kako roditeli sakame da go nasocime deteto, i se nadevame deka ke go nasocime vo pravata nasoka. ama ne mozeme da go zastitime od zivotot
Ti kako roditel ke sednes i ke mu gi objasnis posledicite eve da recime od seksot, pa ke razgovarate za upotreba na zastita i ke se najdete na isto stojaliste. I ti kako roditel ke si zadovolna so svesta na sopstvenoto dete... ama greska se slucuva sekogas. taka da ne moze odnapred da se predvidi koi bi bile posledicite na takvo nesto.
e sega osven ako devojkata e narkoman ili nesto takvo. tuka veke se reagira, bidejki se znae kako moze da vlijae posebno na tie godini

Vo drugi slucai ne mozes nesto mnogu da napravis nitu da sprecis. razgovor so masko na tie godini znae da bide tezok duri i nevozmozen :))))

Ednistveno mozes nekako vo nekoj razgovor da vidis kolku e seriozen toj vo takvite vrski, da mu objasnis deka e uste mlad da se vrzuva (ova dokolu gledas deka e poseriozen) i deka moze da nosi devojcinja doma (bidejki rekla ne rekla toj ke nosi) ama eve deka ti bi sakala da te zapoznae so devojkata so koja ke ima poseriozni nameri, znaci nekogas vo idnina :))))


(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Носење на девојка/дечко дома?!
27.6.2013 10:20:52   
Malecka23
Јас сум за варијанта да се носи девојче ама умерено.Сите знаеме дека ако не му дозволиш дома да донесе и знаеме зашто се носи ќе го прави надвор што за мене е тотално погрешно.Јас одам на варијанта што и да се дешава да биде пред мои "очи" за да знам отприлика како се двжат раб.Факт е дека не е убаво со секоја и за една вечер да се донесе дома муабетот ми е за девојче во врска.Многу сум против тие запознавања ручеци роднини пријатели има време и за тоа но би добро би било некое кафенце чисто да го видиш девојчето какво е.Сепак си родител и знаеш подобро да процениш.Муабетите со своето дете се немоновни но сепак подобро на другарска база за да утре не дај боже било што знаеш што се дешава.Јас имам ќерка и би сакала да воспоставам со неа многу другарски однос утре кога би била на 17-18год со дечко би сакала и него да го запознаам за да знам со кого е.Не би забранила дома да го носи но сепак пак ќе речам умерено.Многу ќе ми биде поарно да ги имам на видикуuser posted image него да си ја тупам главата каде се.Лекциите претворени во другарски муабет секоѓаш се тука ама мораш да знаеш што се дешава за да знаеш како да се поставиш и до каде можешда отидеш

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Носење на девојка/дечко дома?!
27.6.2013 10:31:07   
miana
Еве јас на пример ке го посочам братми тука во темата..Ние сме три деца,сестами има 29,јас 27 а брами 22.. Ние сме девојки,и мнооооогу сме зборувале со него за девојките и за тоа каков треба да биде со девојките,како да постапува... Сега сме двете мажени и немаме многу можности како порано ама сега мајками му е најдобра другарка..Може да носи колку сака девојки дома ама тој одлучува со која и дали ке не запознае..Тој сам проценува со која треба да не запознае а со која не,некогаш и му викаме - дај бе да ја видиме,тој превртува очи и знааеме дека нема да ја запознаеме или дека ке ја запознаеме кога ке дојде време. Од многуте девојки,познавам само две и тоа само едната од нив била кај мене на гости ЕДНАШ.
Некако тој другарски однос им дава слобода да си прашаат понекогаш и да си побараат совет од нас како жени.Прашајте го братми дали му фалел брат некогаш? Вика - пресрекен сум што имам две сестри..Не е работата во тоа да се има сестрата физички,туку и да се има односот брат - сетсра или мајка/татко-дете другарски.

< Поракaта ја уредил miana -- 27.6.2013 10:38:24 >

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Носење на девојка/дечко дома?!
27.6.2013 10:34:03   
anaana
Може да носи колку сака девојки дома ама тој одлучува со која и дали ке не запознае..Тој сам проценува со која треба да не запознае а со која не,некогаш и му викаме - дај бе да ја видиме,тој превртува очи и знааеме дека нема да ја запознаеме или дека ке ја запознаеме кога ке дојде време.


ete i jas sum za ova.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Носење на девојка/дечко дома?!
27.6.2013 13:26:56   
niki
user posted image kako rastat decatauser posted image

stom si dosla do mito i korupcija za da doznaes nesto sto ne e tvoja rabota pecena si za svekrvauser posted image

na sebesi ke si dozvolam da ne razmisluvam sto bi bilo koga bi bilo bidejki kerka mi e uste mala pa imam fora uste malku da bidam bezgrizna

inaku mislam deka ne e na tebe da dozvolis ili da zabranis bidejki ne te ni prasuva toj, a veruvaj i vo idnina nema da te prasuva tuku koga ke posaka ili ke naceka prilika toa ednostavno ke go pravi, hormonite rabotat i tesko ke gi zauzda
a imaj predvid deka sega e leto toj ne e na uciliste a i devojkite isto taka, a vie ste na rabota, taka da moznosti da donese devojka i da nemas poim ima milion

se soglasuvam so miana deka treba da gi obnovite razgovorite za seksualno zdravje i zastita, i ke dodadam da nabavite pogolema kolicina kondomi i da mu gi podarite ili da mu kazete kade stojat za da imate uvid kolku i dali gi koristi, so objasnuvanje kako se koristat i primeri kakvi se nezgodi mozat da se slucat ako nevnimatelno se stava, a isto taka i deka vednas po odnos mora da se izvadi pred da se povlece erekcijata bidejki vo sprotivno ke ostane vo vaginata na devojkata i ete ti rizik(ova mene nikoj ne mi go kaza nitu bilo kade go imam procitano vo site preporaki za zastita, no na svoja koza go iskusiv ednas pa se opametivuser posted image )
znaci ne e rabotata samo da se kaze cuvaj se i pazi se tuku da se spodelat i odredeni detali od seksualnito cin i zivot, koi na tinejdjerite im se nepoznati bidejki se neiskusni a mozat da gi dovedat do greski sto skapo ke gi cinat

gi posetuvav domovite na deckovcite a i tie mojot, ne site no gi imase, roditeli ne zapoznavav, nitu moite gi zapoznavav so deckovci, osven so onoj pred mm so koj bevme 7godini vo vrska i od ovaa perspektiva trebase i nego da go drzam vo tajnost, bidejki mene licno toa kisnenjeto doma kaj mene otkako gi zapozna moite mi dojde preku glava...da ne zboram za sokot i razocaruvanjeto sto go doziveaa moite koga doznaa deka prekinuvame...

znaci obskrbi go so znaenje, razgovaraj so nego i kazi mu deka si mu na raspolaganje ako ima bilo kakva dilema, pogrizi se da ima zastita, ne se potpiraj na toa deka sam ke nabavi od djeparac, smislete kade ke odite barem ednas nedelno za da mu ovozmozite cist teren, a devojkite neka ne te interesiraat mnogu, imaj doverba vo negovata procenka, bidejki ima i takvi devojki koi posle kafeto so hipotetickata svekrva ke i se uselat doma pa posle ke nemas ni mir ni raat se tuka ke ti bide i koga sin ti ke saka i koga ke nema da saka

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Носење на девојка/дечко дома?!
28.6.2013 10:37:08   
niki
edna desavka na dever mi me potseti da se dopisam ovde

smetam deka treba da se zboruva so mladite i za odnosot koj ke go gradat so sprotivniot pol i vo tie minlivi i kratki vrski, koj bi trebalo da vklucuva pocituvanje i obzirnost kon potrebite i zelbite na drugiot
nekako dobiv vpecatok (nadvor od forumov vo relanosta) deka poradi celoto reklamiranje na golotija seks i nemoral denes na razni nacini, mladite imaat sosem pogresna pretstava za sopstvenata i tugata seksualnost
mozebi denes e se na izvolte sto se veli, no toa sepak ne podrazbira deckoto so devojkata da se odnesuva kako so prostitutka, nitu pak devojkata so deckoto kako so svoj sponzor ili uste poloso kako so makro
isto taka bi trebalo da se razgovara i za promiskuitetot i negovite losi strani ne samo od aspekt na zgolemen rizik od bolesti tuku i kako toa bi mozelo da vlijae na partnerot/kata i negovite/nejzinite cuvstva...
ok mi e da se eksperimentira i da se steknuvaat novi iskustva, duri i da se luduva, no sepak se bi trebalo da bide vo ramki na dozvoleno i prifatlivo i za drugiot ucesnik/partner


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 19
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?