|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Клемпави ушиња
20.4.2010 10:02:43   
Adrijana
Ева немаше клемпави ушиња кога се роди, ама сега почнаа да и стануваат. Сега и кога ке си ја сврти главичката на страна, го преклопува ушенцето, па ако не ја приметам така и заспива, со преклопено уше. А почна и да си ги фаќа и да ги тегле кон напред. Мислам дека од тоа уште повеке се прават клемпави. Ми предложија да и ставам трака на главата, и врз ушињата, за да не може да си ги фаќа и да ги превиткува.Ама не знам дали ќе има ефект од тоа.
Вие што мислите, кои се вашите искуства.

_____________________________


Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Клемпави ушиња
20.4.2010 10:09:14   
melody
Andrijana kerka mi koga se rodi nemase klempavi usi (usite se moiuser posted image )no podocna kako sto vikas pocna pri spienje da i se preklopuvaat.Nekoi vikaat deka ako mu stavis kapce na bebeto nema da se sluci toa,no jas mislam se e genetski.Sega koga ke ja vidam kako i se isklempavea usite kaj go ima oblikot moj pa i klempavosta ni e totalno istauser posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Клемпави ушиња
20.4.2010 10:16:23   
Adrijana
Ама ја знам дека ги има и моите и на мм, исти ни се на тројцата, не верувам дека капа или трака ке сменат нешто, може само за да не се чепка или да не ја боли кога и се преклопуваат на спиење, ама дека ке и се поправат, не ми се верува.

_____________________________



(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Клемпави ушиња
20.4.2010 11:15:39   
mina_m
jas veruvam i bi te sovetuvala i te kako pomaga kapce ili traka za usinjata da ne se isklempavat ili da se previtkuvaat pri lezenje,a i golemi se sansite i vo prvobitna polozba usinjata povtorno da se vratat ako pobrzo se reagira...probajuser posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Клемпави ушиња
20.4.2010 11:19:36   
Adrijana
Јас обавезно ќе пробам, зашто ако ја оставам да ги тегле, мислам дека може да си ги скине. Уште денес ке и купам тракички, па ем убава, ем цели ушињаuser posted image

_____________________________



(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Клемпави ушиња
20.4.2010 11:23:10   
mina_m
ajdeeee petpati isprativ ista poraka

< Поракaта ја уредил mina_m -- 20.4.2010 11:27:02 >

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Клемпави ушиња
20.4.2010 11:25:16   
mina_m
user posted image user posted image user posted image ,Andrijana zemi i od onie posirokite trakicki za da ne i se sliznuva lesno niz usinjata i da i paga trakickatauser posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Клемпави ушиња
20.4.2010 11:25:22   
nadica

ИЗВОРНА ПОРАКА: melody

Andrijana kerka mi koga se rodi nemase klempavi usi (usite se moiuser posted image )no podocna kako sto vikas pocna pri spienje da i se preklopuvaat.Nekoi vikaat deka ako mu stavis kapce na bebeto nema da se sluci toa,no jas mislam se e genetski.Sega koga ke ja vidam kako i se isklempavea usite kaj go ima oblikot moj pa i klempavosta ni e totalno istauser posted image



немам што да додадам и кај нас исто само во ушите и полот личи на мене user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Клемпави ушиња
20.4.2010 11:25:22   
Adrijana
Ок ке побарам и ќе и купамuser posted image user posted image

_____________________________



(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Клемпави ушиња
20.4.2010 11:29:13   
Adrijana

ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica


ИЗВОРНА ПОРАКА: melody

Andrijana kerka mi koga se rodi nemase klempavi usi (usite se moiuser posted image )no podocna kako sto vikas pocna pri spienje da i se preklopuvaat.Nekoi vikaat deka ako mu stavis kapce na bebeto nema da se sluci toa,no jas mislam se e genetski.Sega koga ke ja vidam kako i se isklempavea usite kaj go ima oblikot moj pa i klempavosta ni e totalno istauser posted image



немам што да додадам и кај нас исто само во ушите и полот личи на мене user posted image user posted image user posted image
немам што да додадам и кај нас исто само во ушите и полот личи на мене






user posted image user posted image user posted image да се здрави и живи па сега ушињата ќе ги покриеме со долга косаuser posted image user posted image user posted image




_____________________________



(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Клемпави ушиња
20.4.2010 13:51:48   
Snowhite RR
Јас пробав со капче, ама капчето му излегуваше нагоре над ушето и му го свиткуваше надолу, така да полошо беше со капче, така сега не му ставам, ама секогаш го проверувам дали му е преклопено. Е сега за женско може со трака да пробате, моево дека машко...

< Поракaта ја уредил Snowhite -- 20.4.2010 13:52:59 >

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Клемпави ушиња
20.4.2010 17:31:53   
Весна
И Јана има клемпави уши, па и` ставам трака за уши. Мајка ми и моите и на брат ми ни ги има лепено со селотејп или ханзапласт user posted image Туку, кога сме веќе кај траките, кај ги наоѓате? Ние имаме две: зелена и жолта. Таму кај што ќе најдев се` беа тешка синтетика или кинески.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Клемпави ушиња
20.4.2010 17:36:27   
mother 29
Марко ги има истите мои ушиuser posted image малку големки и на врвот клемпавки,ама ич не му се секирај...баш се слаткиuser posted image

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Клемпави ушиња
20.4.2010 17:37:49   
nadica
Мајка ми и моите и на брат ми ни ги има лепено со селотејп или ханзапласт 

и ефект??

а за траки јас имам памучни од орифлејм плетени од свекрва ми и такви синтетика за лепота од пазар user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Клемпави ушиња
20.4.2010 17:40:26   
nadica

ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

Марко ги има истите мои ушиuser posted image малку големки и на врвот клемпавки,ама ич не му се секирај...баш се слаткиuser posted image



па да личат и на мајките во нешто user posted image user posted image user posted image
се разбира така се најубави

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Клемпави ушиња
20.4.2010 17:40:58   
jovanka
sto ne i savav na kerka mi od flasteri stegaci ama gen si e gen kako sto raste toa ne se primetuva mnogu plus kosata i e ubava gusta i stalno so toa sme gi zamaskirale uspesno

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Клемпави ушиња
20.4.2010 17:59:59   
Весна
E Надица, ефектот е помалку клемрави user posted image . Само врвовите ми штрчат малкучку, исто и на Јана. Но, не е страшно, мала камуфлажа со коса и таман.

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Клемпави ушиња
20.4.2010 19:26:07   
Тања РР
На ќерка ми ушите не и се клемпави но на едното долниот дел и е подвиткан нагоре.  Јас и го лепев со ханзапласт ама кога го виде педијатарот рече дека е џабе, ништо не помагало, исто и кај клемпавоста, рече дека стегачи не помагаатuser posted image user posted image user posted image . Ние ставаме памучен стегач само кога одиме некаде, онака за мода user posted image user posted image

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Клемпави ушиња
20.4.2010 20:50:40   
Adrijana
Марко ги има истите мои уши малку големки и на врвот клемпавки,ама ич не му се секирај...баш се слатки



eee ne da e slatka so usencata, mislam ako ne i se takvi nema da e tolu slatkauser posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Adrijana -- 20.4.2010 20:51:45 >


_____________________________



(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Клемпави ушиња
20.4.2010 20:53:09   
ripce
Ауууууууууу и јас на мојот му ставав траки, кога беше 3-4 месеци... бев во тој филм да не му бидат клемпави ушите... пошто има генетски предиспозиции од татко му, на кого му се оперирани и сега му се во ред, јас не го знам со клемпави уши, ама тоа му останало дека имал, и ден денес некои од неговите знае да го спомне.

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Клемпави ушиња
20.4.2010 20:58:43   
Adrijana
I Anice imase li efekt od trakite???

_____________________________



(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Клемпави ушиња
20.4.2010 21:47:48   
Палешка РР
На Миа едното уво и е клемпаво user posted image , затоа што повеќе спие на едната страна.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Клемпави ушиња
20.4.2010 22:53:59   
Maria
На Андреј му се долу малку искривени нагоре,а не му се клемпави,но многу се интересни.Кога се роди му беа цели деформирани,многу се исплашив,но сестрата во болница ми рече дека така лежел во матката и дека ке се нормализираат.За срека така и беше.user posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Клемпави ушиња
20.4.2010 23:57:47   
ananikol
Moeto mislenje e deka trakite dosta pomagaat za usinjata da bidat ok.Na prvata vnuka i stavaa taraka na usinjata,stalno bese so razni trakicki duri i ni bese cudna ako nekoj den ne i stavea trakicka i usinjata i se ispravija sega ima pravilni usinja i sosema normalno si ja sobira kosickata za razlika od sestra i' na koja neznam zosto ne i stavaja trakicka  i usunjata i se apla klempavi ne mozi nikako da si ja soberi kosata i sega kako golemka seta so trakicka stano.Mislam devojceto ima stvarno kompleks na usinjata.
Jas i' preporacuvam na sekoja edna majka POSEBNO koja ima zensko dete vo prvite meseci da pokusa so trakicka.Ako ne uspei nisto ne gubi NO barem se obidelauser posted image

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Клемпави ушиња
21.4.2010 0:42:10   
Матеа

ИЗВОРНА ПОРАКА: ananikol

Moeto mislenje e deka trakite dosta pomagaat za usinjata da bidat ok.Na prvata vnuka i stavaa taraka na usinjata,stalno bese so razni trakicki duri i ni bese cudna ako nekoj den ne i stavea trakicka i usinjata i se ispravija sega ima pravilni usinja i sosema normalno si ja sobira kosickata za razlika od sestra i' na koja neznam zosto ne i stavaja trakicka  i usunjata i se apla klempavi ne mozi nikako da si ja soberi kosata i sega kako golemka seta so trakicka stano.Mislam devojceto ima stvarno kompleks na usinjata.
Jas i' preporacuvam na sekoja edna majka POSEBNO koja ima zensko dete vo prvite meseci da pokusa so trakicka.Ako ne uspei nisto ne gubi NO barem se obidelauser posted image

Се согласувам со Ананиколuser posted image

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?