|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Како се справувате со недостатокот на сон?
8.5.2010 20:46:35   
Палешка РР
Верувам дека многу мајки патам од овој проблем - недостаток на сон!
Како се справувате? Пиете кафе, Red Bull user posted image , јадете јаболка, или...?
Како преживувате и како ги извршувате работните обврски неспиени?

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Како се справувате со недостатокот на сон?
8.5.2010 20:52:30   
amelbebe
mislam deka hronicno sum si nenaspana si legnuvam vo 2,stanuvam vo 7,ama naviknav na takvo tempo na ziveenjeuser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Како се справувате со недостатокот на сон?
8.5.2010 21:01:59   
Палешка РР
И јас сум вечно ненаспана. user posted image Се навикнав, легнувам во 3-4, станувам во 8-9. На почетокот ми беше тешко, буквално паѓав за спиење, а сега пред 3 сон не ми иди user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Како се справувате со недостатокот на сон?
8.5.2010 21:04:43   
Julie1

ИЗВОРНА ПОРАКА: amelbebe

mislam deka hronicno sum si nenaspana si legnuvam vo 2,stanuvam vo 7,ama naviknav na takvo tempo na ziveenjeuser posted image


Амелбебе секоја чест со 5 часа како функционираш... Јас сега бидејќи земам антихистамини за алергија а тие не да успиваат и спијам доволно ама пак сум ненаспана

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Како се справувате со недостатокот на сон?
8.5.2010 21:14:47   
amelbebe
izdrzuvav,se dodeka na 8-mi mart ne se razboliv od nespienje,prethodno 1 mesec cel ne sum spiela voopsto seto vreme bev budna i nervozna,ama od diazepamot 3 pati po 5 mg na den pagav kao vo koma,se naspavza prethodnite 20 god.A otkako gi prekinav pak se vrakam na starouser posted image

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Како се справувате со недостатокот на сон?
8.5.2010 22:43:28   
Bogdancanka
море не само мајките туку и јас сум во списокот за недостаток на сонuser posted image user posted image user posted image ваква сум одкако знам за себеuser posted image user posted image user posted image невидена спанка али никако ненаспанаuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Како се справувате со недостатокот на сон?
8.5.2010 22:44:50   
Палешка РР
Значи печена си за мајка user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Како се справувате со недостатокот на сон?
8.5.2010 22:47:59   
Bogdancanka
хехехехе да да мора некој да ме стави во редuser posted image user posted image user posted image и се знае само кој можеuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Како се справувате со недостатокот на сон?
8.5.2010 22:54:48   
Annet
Ми се случува и мене да не можам да заспијам,ќе ме раздени и едно диазепамче врши работа.Ама за среќа не е многу честа мојата несоница.user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Како се справувате со недостатокот на сон?
8.5.2010 22:58:25   
ripce
Фала му на бога немам проблем со недостаток на сон... син ми е добар па заспива 22-23 часот, ретко се буди ноќта, станува 9-10 часот, па имам доволно време да се отспијам... и преку ден додека спие некогаш и јас дремнувам... е сега кога спремам колоквиуми и испити, спијам 2-3 часа преку ноќ, ама морам така инаку кога ќе учамuser posted image

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Како се справувате со недостатокот на сон?
9.5.2010 10:26:59   
melody
Pijam kafinja sega,no koga peev mi bese potreben RedBull i plus eden nes bez mleko zosto cel den na plaza i plus peenje tri saati navecer e toa nikoj ne moze da go izdrzi bez nekoj napitok za energijauser posted image
Mrazam da spijam preku den duri i koga sum premnogu umorna zosto se cuvstvuvam utepano koga ke stanam posle toa i ne me biva za nisto pa sekogas ja cekam vecerta i gledam kolku mozam poveke da iskoristam za son od nea.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Како се справувате со недостатокот на сон?
9.5.2010 13:56:33   
Saturn
Па терам така 10 тина дена, па ме фаќа тешка криза, вртоглавици, премор и нефункционалност. Пијам витамини, свезо исцеден сок, бадемчиња, оревчиња непечени, суво овошје. ама така по неколку дена пак ме фаќа тешка психофизичка криза. Морам да легнам да се одморам во тој период, не дека заспивам ама бар полежувам некое време. Ех, мозоков без сон нема шанси да се врати во нормала.

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Како се справувате со недостатокот на сон?
10.5.2010 0:41:34   
Bitolcanka
Пијам кафиња, излегувам на свеж воздух. Така недоволно наспана ноќ-две, потоа надокнадувам. Порано се случувало и подолго да имам такво темпо-цела недела-деноноќно с работа на компјутер, по 2-3 часа спиење - едвај издржав. Помина тоа време ...

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Saturn)
Непосредна врска до пораките: 13
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?