|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   шлаг, сладолед, чоколадо..на оние места
28.6.2009 23:28:41   
mami
колку ги сакате овие игри?јас пред некое време му подарив течно чоколадо со порака- искористи го како што мислиш дека треба и да ви кажам беше искористено на начинот на кој и си замислив...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: шлаг, сладолед, чоколадо..на оние места
30.6.2009 10:03:54   
Katuska
Добра си мами нема што. Да ти кажам најискрено многу ме мотивирашuser posted image .Веднаш правам планови.kisceeee

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: шлаг, сладолед, чоколадо..на оние места
30.6.2009 10:18:48   
mami
затоа сме тука..да си даваме идеи, поддршка едни на други..мило ми е што можам да ви помогнамuser posted image а вие пробувајте па пишувајте како било може така ке му помогнеме на некој другuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Katuska)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: шлаг, сладолед, чоколадо..на оние места
30.6.2009 11:13:55   
Iva
Оние што немаат услови за такви авантури можат само да си замислуваат и да чекаат подобри времиња:)user posted image Браво за идејата

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: шлаг, сладолед, чоколадо..на оние места
30.6.2009 11:16:40   
Еца
user posted image user posted image user posted image Ива јас се приклучувам во друштвото за подобри времињаuser posted image Инаку еднаш уште додека живеевме сами баш прекрасно узненадување сум му приредила со шлаг пена и течна чоколада.Мислам зборови не требаат...но тоа беше една незаборавна вечер, на која до ден денес се потсетуваме, и сигурно и двајцата потсвесно посакуваме во што поскоро време да ни се повтори.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: шлаг, сладолед, чоколадо..на оние места
30.6.2009 11:25:33   
mami
ке биде, се во свое време...и ние немаме баш многу простор за авантури ама некако се снаогаме..а кога ке дојдат подобрите времиња ке ви пишам уште некои работиuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: шлаг, сладолед, чоколадо..на оние места
1.7.2009 13:18:03   
mami
за оние кои веќе се решиле да пробаат нешто вакво- пробајте да нанесете од производот(чоколадо, сладолед, шлаг, некое овошје можеби) на оние места каде сакате партнерот да ве бакнува, да посвети повеќе внимание- на тој начин добивате 2во1, ем вие задоволни, ем ке му покажете на партнерот што всушност ве возбудува - да си знае за следниот пат

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: шлаг, сладолед, чоколадо..на оние места
10.7.2009 15:28:04   
mami
уф..пред некој ден, јадевме сладолед и јас си го сервирав мојот на едно место....ммм колку е повкусен такаuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: шлаг, сладолед, чоколадо..на оние места
15.8.2009 23:55:20   
Еца
Еве да ви дадам една идеја, па фрлете се на работа да ги изн енадите своите партнери(се надевам и двајцата ќе уживатеuser posted image )

user posted image Подгответе му палачинки. Оставете сам да јаде. Вашата палачинка ќе ја изедете покасно. Намачкајте го неговото тело со крем, нацртајте некоја фигура со чоколадниот прелив, и на крај наредете ги бананите на градите. Фрлете се на јадење. За да го изведете ова, ви се потребни повеќе услови, и секако дозвола од партнерот. Доволно е само едно овошје за да се постигне целта.user posted image

И не заборавајте да ни ја пишете реакцијата од партнеротuser posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: шлаг, сладолед, чоколадо..на оние места
16.8.2009 0:20:21   
nadica
ah kolku privlecni predlozi no ne se za preku den koga plodot na vasata ljubov dreme a i ziveete so negovite a za po polnok mm e na rabota(muzicar e) 4-5 dena vo nedelata a koga se vraka vo ranite utrinski casovi jas spijamuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: шлаг, сладолед, чоколадо..на оние места
20.8.2009 10:52:22   
penelopa
Jas sum probala šlag so jagotki....mmmm kakovo izkustvo...maž mi seušte go spomnuva i čeka da go povtorimeuser posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: шлаг, сладолед, чоколадо..на оние места
20.8.2009 11:01:47   
mami
Мислам дека и кај вас треба да го има тој чоколаден прелив што му го купив еднаш на мм. Се вика - Слатки грехuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image мислам кога го видов во продавница морав да му го купам, го ставив во украсна кесичка и му го однесов на работа а внатре ливче- искористи го како што мислиш дека е најправилно
мислам немора да објаснувам дека дома преливот заврши на моето тело, онаму каде што сака тој- сам го нанесуваше и после сам го собираше...и ден денес кога ке влеземе во продавница и ке го видиме се смешкаме и двајцата..можеби треба пак да го купам, ама овој пат јас ке шарамuser posted image

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: шлаг, сладолед, чоколадо..на оние места
20.8.2009 11:10:22   
profesorica
а вака да те прашам, нели живеете во заедница а доста сте активни сехуално, како го изведувате тоа живеете во голема куќа со посебен влез или?пошто ние кога живеевме во заедница само една соба имавме и немавме баш шанси за такви работи иако се случуваше.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: шлаг, сладолед, чоколадо..на оние места
20.8.2009 11:12:27   
Adrijana
user posted image user posted image user posted image I nie sakame takvi raboti, no vo ovaa guzva nema sansi, odvaj naogame moznost za nesto ponabrzinka, a za vakvi nesta teska rabota uffffuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: шлаг, сладолед, чоколадо..на оние места
20.8.2009 11:14:16   
profesorica
јас кога бев бремена секој ден хахаха такви работи, и многу бев напалена.ти кој месец си андријана?

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: шлаг, сладолед, чоколадо..на оние места
20.8.2009 11:17:36   
Adrijana
Sedmi ili tocno 28nedeli i 1 den, i jas sum napalena ama ete...user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: шлаг, сладолед, чоколадо..на оние места
20.8.2009 11:19:48   
mami
не сме со посебен влез, напротив, поспоени неможе да бидеме, на катот има три соби- спалната наша, спалната на свекрва ми и една дупла соба која мене ми е дневна а на Лука игротекаuser posted image . Сме активни сексуално зошто ако чекам на тоа кога ке бидеме сами тоа значи дека треба да водиме љубов еднаш месечно или поретко, едноставно се се прави во тишина(што мене ми пречи некогаш ама тоа е). Додека бевме дечко и девојка и додека не се роди Лука си одевме на викенди, на излети и таму мислам дека комплетно уживавме, сега додека не потпорасне уште малку, малку ја смиривме топката па се ограничивме на спална и другата соба, но штом потпорасне доволно за да го носиме на планина и да спие сам во соба се вракаме на старото.
А дека се слуша се што правиш се слуша, но веќе некако се навикнав да не мислам на тоа дека свекрва ми спие на само неколку метри од мене и сигурно не слуша(што на почетокот ужасно ми сметаше)

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: шлаг, сладолед, чоколадо..на оние места
20.8.2009 11:23:13   
profesorica
лелееее јас така не можам да се опуштам, алал да ви е.ние сами сме сега и имаме комоција ама никако да сме одморени а со дамјан мислам ко заробени сме.сепак се наоѓа време за водење љубов.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: шлаг, сладолед, чоколадо..на оние места
20.8.2009 11:26:35   
mami
види, лесно е да каажеш неможам кога знаеш дека си на кратко во таа заедница и ке си одиш некаде каде што ке бидеш сам, а кога знаеш дека тоа е за подолг период богами ке се навикнеш...мене ми се случило само два пати да го одбијам за водење љубов, ама не дека не сакав туку дека бев преморена ко никој и неможев да мрдам така да мислам дека тоа ми го простилuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: шлаг, сладолед, чоколадо..на оние места
20.8.2009 11:33:21   
profesorica
Што 2 пати откако сте во брак???
А колку пати дневно имете? секој ден?кај забега муабетов!


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: шлаг, сладолед, чоколадо..на оние места
20.8.2009 11:34:14   
profesorica
колку пати неделно мислев?

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: шлаг, сладолед, чоколадо..на оние места
20.8.2009 11:40:02   
mami
да да само 2 пати откако сме во брак- не ги сметам оние 3 месеци после породување и кога имам добиено нелиuser posted image
а инаку 1-2-3 пати дневно зависи од расположение

< Поракaта ја уредил mami -- 20.8.2009 11:42:24 >

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: шлаг, сладолед, чоколадо..на оние места
20.8.2009 11:41:39   
profesorica
хм дали некогаш сте имале односи со добиено еве и за другите мајки се однесува прашањево.а инаку и ние сме тука некаде 2 пати неделно често се случува.а имаме шанси и за многу повеќе.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: шлаг, сладолед, чоколадо..на оние места
20.8.2009 11:43:20   
mami
http://www.ringeraja.mk/forum/m_6942/mpage_1/key_/tm.htm#6942
овде сме го коментирале тој момент..сепак темава е блага а не некои ова прашање не и е баш благоuser posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 24
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?