|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Гордост
14.12.2009 15:03:42   
profesorica
Дали мислите дека е доблест или маана??

колку сте горди на себе. имате ли блиски што се толку горди на себе што не преоѓаат преку некои работи?


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Гордост
14.12.2009 16:08:05   
milka86
definitivno maana. treba covekot da znae koga treba da se postavi gordo a koga ne!!!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Гордост
14.12.2009 16:12:52   
Еца
Па зависи од ситуацијата, понекогаш може да биде и доблест, но мене сите караници дома ми почнуваат поради тоа што сум премногу горда и лично сметам дека е мана. Работам на тоа малку да ја потиснам таа моја гордост, но не било лесно човек сам да се менуваuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот milka86)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Гордост
14.12.2009 16:20:00   
vezilka RR
па доколку е во умерени граници, мислам дека е доблест, зошто и ако ја немаш и дозволуваш да газат по тебе, па и тоа не чини..како вика онаа народната се што е умерено е добро..

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Гордост
15.12.2009 10:45:06   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

па доколку е во умерени граници, мислам дека е доблест, зошто и ако ја немаш и дозволуваш да газат по тебе, па и тоа не чини..како вика онаа народната се што е умерено е добро..


потпис.

а ако е претерано е маана.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Гордост
15.12.2009 14:31:36   
mother 29
јас се гордеам со мојата гордост!user posted image не е ниту срамота ,ниту греота да бидам горда на мојот син,на моите родители,на самата себа кога ке постигнам резултати,на себеси кога ке се дотерам и ке се погледнам ,на мм кога шетаме рака за рака.......на моите власи ,моите предци..........

знаете како велам јас....да се китиме со наши перја и да бидеме горди!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Гордост
17.12.2009 13:10:55   
ostoun
Nekogas e mana a nekogas doblest zavisi od situacijata za mene pocesto e doblest

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Гордост
17.12.2009 13:13:21   
arh_diz

ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

па доколку е во умерени граници, мислам дека е доблест, зошто и ако ја немаш и дозволуваш да газат по тебе, па и тоа не чини..како вика онаа народната се што е умерено е добро..


потпис.

а ако е претерано е маана.


potpis

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Гордост
29.11.2014 13:50:44   
caciana

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz


ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

па доколку е во умерени граници, мислам дека е доблест, зошто и ако ја немаш и дозволуваш да газат по тебе, па и тоа не чини..како вика онаа народната се што е умерено е добро..


потпис.

а ако е претерано е маана.


potpis



I jas tuka stavam POTPIS..Mnogu dobro kazano user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Гордост
30.11.2014 0:26:30   
scared RR
не сум претерано горда, онака умерено, знам кога и каде треба да ја употребам гордоста, затоа што во големи количини знае да биде штетна user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 10
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?