|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Готова готвена храна или Домашно приготвена
11.3.2013 10:08:55   
Luci
Брзото темпо на живот и постојаната трка со времето често ни го одземаат и она малку слободно време што ни преостанува од денот. Дали Ви се случило поради немање желба за готвење а и немање време да купите готова готвена храна? Дали ви се допаѓа нејзиниот вкус или сепак останува она домашно си е домашно

_____________________________

Рани куче да те лае!!!
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Готова готвена храна или Домашно приготвена
11.3.2013 10:24:18   
Natuska85
Кога живеевме во Карпош4 под кирија со сега мм,тогаш дечко и девојка 2 пати неделно сигурно јадевме готвена храна од кај "Тетка Бибирче". Тавче гравче,риба,мусака,пилешко во кари ммм ,превкусна беше храната. И баш го имаше тој вкус на домашно приготвена. Не излегуваше и скапо имајќи во предвид дека треба да готвиш само за двајцата, а и од недостиг на време нормално.Сум за таква храна, само сеа ус пат немаме некоја таква кујна. Јас знам на работа додека сум да си земам исто нешто готвенот такво домашно од Коки кај тинексот или Шеф.

< Поракaта ја уредил Natuska85 RR -- 11.3.2013 10:33:52 >


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Готова готвена храна или Домашно приготвена
11.3.2013 10:27:04   
Natuska85
Исто сум купувала и од "Готово е" на Теодосиј Гологанов имаат превкусна храна.

< Поракaта ја уредил Natuska85 RR -- 11.3.2013 10:33:11 >


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Готова готвена храна или Домашно приготвена
11.3.2013 10:29:30   
Ikana
За М гледам секогаш да има домашно приготвена храна бидејќи купечките содржат конзерванси... Ептен ако некое овошје го нема во сезона тогаш и купувам каша... И пилешко и мисиркино месо и давам од готова каша.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Готова готвена храна или Домашно приготвена
11.3.2013 10:38:33   
Cipi Ripi
Јас готвам за син ми, ништо готово не јаде. За нас готвам исто така, од Шеф сум купила 2 пати во цел наш заеднички животен век. Ако ме мрзи да готвам, пре ќе јадеме сендвич од 7.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Готова готвена храна или Домашно приготвена
11.3.2013 10:39:51   
arh_diz
Gotova hrana kupuvav nekogas koga odev na rabota , za doma moze 1-2 pati imam kupeno salata ama mnogu odamna.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Готова готвена храна или Домашно приготвена
11.3.2013 10:46:16   
sandriana RR
Кога се работи за млад пар, без деца, со работно време од јутра до сутра, готовите готвени јадења се солидна замена за домашна кујна, да не јаде човек секој ден прженици, мачканици и макарониuser posted image А веќе кога има и дете/деца, или е повеќечлено семејство,ем не е исплатливо, ем не ми е соодветна исхрана за деца. Така да, за итни ситуации дуќаните за готвена храна вршат работа, но не смеат да заменат домашна кујна у целост.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Готова готвена храна или Домашно приготвена
11.3.2013 10:48:23   
Calypso
Преферирам домашно подготвена храна, пред се од здравствени причини, ама и поради тоа што имам мало дете. Избегнувам да му давам било што купечко, иако не велам дека не сум дала, сум давала, ама гледам тоа да го сведам на минимум. Има денови кога не ми се готви, па тогаш поминуваме најчесто со супа и салата, ама за малиот секогаш готвам, сакала-нејќела. И така не одам на работа, барем да јадеме здраво, колку толку.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Готова готвена храна или Домашно приготвена
11.3.2013 10:53:18   
Mihaela 2010
Bidejki i jas i mm od rabota se pribirame vo 17h najrano,i da sakam nema da mozam da pravam rucek ,ke ne fati vecerauser posted image
Skoro sekoja vecer pripremam rucek za utre denta,taka mi e najubavo no i dosta zamorno,no ne biva i da mse 5 dena vo nedelata na suva hrana i przenici....koga nemam napraveno od vecer togas istiot den pravime nesto przeno,jajca,virsli,ili pire so pleskavici,no za M sekogas,ama bas sekogas ima prigotvena hrana,dali zenata sto ja zima vo 14h i pravi,dali jas od vecer za nea mora da ima....

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Готова готвена храна или Домашно приготвена
11.3.2013 11:03:39   
vezilka RR
Храна готова готвена купувам само за на работа некогаш. А за дома не..кога ме мрзи да влагам у кујна, имам замрзнати месени пити од мама и за две секунди имаме ручек. А кога немам време за готвење, што е скоро секој ден user posted image , имам две три рецепти за по 20-30 минуи готови. А во такви случаи знаеме да си поминеме и со полно тенџере супа и салата (додуше мажле на тоа додава и сендвич со саламиштата). За Никола обавезно има нешто зготвено, а ако нема тогаш и за него исто супа со многу зеленчук и завршена работа.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Готова готвена храна или Домашно приготвена
11.3.2013 11:17:08   
Палешка РР
Само домашно приготвена храна! user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Готова готвена храна или Домашно приготвена
11.3.2013 11:18:47   
Bogdancanka
домашно приготвена храна мислам нема подобро,се случувало а купам нешто ама не е истоuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Готова готвена храна или Домашно приготвена
11.3.2013 11:19:05   
miana
I nie preferirame domasna hrana..Retko se slucuva da kupime nesto od nadvor i da doneseme doma..Inaku znaeme da sirucame i vo restorantponekogas..

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Готова готвена храна или Домашно приготвена
11.3.2013 11:37:21   
dostickage
Devedeset i kusur posto sme na domasna hrana. Ako vekje nemam rucek ili vecera a resam da ne jadam doma togas odam nekade kade mi se dopagja hranata t.e kade podgotvuvaat hrana najblisku do principite na koi jas ja podgotvuvam hranata. Mestata kade se kupuva gotova hrana na kilo spored mene se vo red za nekoj sto zivee sam, ili vo dvojka pa i ne mu e skapo da si priusti a nema ni vreme  ni nevi da spremi sam. Jas licno ne gi preferiram zatoa sto nacinot na koj se podgotvuva hranata prvo ne soodvetstvuva na moeto zdravje a vtoro na mojot vkus.
Sef konkretno imam karsi mene na rabota i sum vlegla se na se vo ovie pet godini 3-4 pati. I tolku, dovolno mi euser posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Готова готвена храна или Домашно приготвена
11.3.2013 11:46:24   
mila28
Nie obicno jademe domasno prigotvena hrana,(sveki gotvi) megutoa cesto znaeme da naracame pica, potoa kineska hrana obicno pileski nudlls :)(iako veke i sama se nauciv da spremam chinese food :D Nekoi raboti sepak mi se povkusni kupecki otkolku domasno spremeni :D

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Готова готвена храна или Домашно приготвена
11.3.2013 12:06:15   
Gardenia
Јас сакам домашна храна и многу сакам да готвам,ама не секогаш имам време,ама сепак најчесто домашно е на репертоарот за јадење

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Готова готвена храна или Домашно приготвена
11.3.2013 12:21:26   
Pepelaska *
Пред се сум за домашна секогаш ама кога некогаш навистина се нема време и ќе купиш.За децата да не правиме муабет што е најдобро,се знае.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Готова готвена храна или Домашно приготвена
11.3.2013 12:36:27   
blond
Најчесто јадеме домашно приготвено. Освен кога сме излезени некаде, нормално нема да влечам со мене домашни јаденици. Кога сме излезени за малиот најчесто порачувам некоја чорба или пак пица, ја обожава онаа по пицерии, а домашната не user posted image

< Поракaта ја уредил blond -- 11.3.2013 12:37:01 >

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Готова готвена храна или Домашно приготвена
11.3.2013 12:45:36   
temjanuska75
Скоро секогаш домашно приготвена, кај мама или јас кога ќе стигнам готвам.
Во последно време ради рецесијаuser posted image поретко во кафани.
Еднаш купив храна од Шеф и беше бљак ( едноставно не ми се допаѓа вкусот и зачините кои ги користат).
А заборавив да спомнам печено пиле имаме обичај да си купиме, тогаш спремам супа и пире или печам компир.
А ова се вика пола-полаuser posted image

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Готова готвена храна или Домашно приготвена
11.3.2013 15:22:28   
Velena
Дома сме навикнати на домашно приготвена храна,сакам да готвам,често знам да испробувам нови рецепти но неретко се случува да ручаме и надвор или пак да нарачаме пица или сендвичиuser posted image

(Одговор на членот temjanuska75)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Готова готвена храна или Домашно приготвена
11.3.2013 15:32:10   
Luci
Јас денес се токмам да тркнам до Гала кујна, отвориле нов дуќан во склоп на новата бензинска на Окта во Ново Лисиче. Се надевам ќе ми се допадне нивната храна

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Velena)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Готова готвена храна или Домашно приготвена
11.3.2013 15:33:58   
Fiao
Домашно си е домашно ама кога си у хаос подобро готвена купечка отколку некој фаст фуд user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Готова готвена храна или Домашно приготвена
11.3.2013 18:27:24   
niki
mm e ljubitel na gotova gotvena hrana i od vreme na vreme kupuva nekoi grcki jadenja koi jas ne gi jadam i ne gi gotvam
vo najgolem del od slucai jas gotvam, upotrebuvam svezi namirnici ili eventualno zamrznati ako ne mi se dostapni svezi, za da ne gotvam sekoj den imam nekolku jadenja koi gi podgotvuvam vo pogolemi kolicini da ima za dva dena, a imam i takvi brzinski recepti, isto taka supi i salati me spasuvaat koga se nema vreme

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Готова готвена храна или Домашно приготвена
12.3.2013 10:32:42   
SOLE
Nie preferirame domasna gotvena hrana bidejki jas sekogas velam domasno si e domasno em pofkusno em pozdravo, no vo sekoj slucaj dobro e sto ima i brza gotova hrana za vo sekoj slucaj koga nemas vreme da gotvis a mora da se jadeuser posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Готова готвена храна или Домашно приготвена
12.3.2013 11:27:15   
hopeless
Јас готвам обавезно секој ден си имаме готвено, никогаш не сум купила нешто готово за ручек

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?