|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Што научивме денес
18.5.2010 14:15:23   
brineta88
Еве овде можеме да пишуваме што научија вашите деца да прават денес. Кое зборче го кажаа, кој гест го направија.
Јас се си викам да запишувам негде но се некако заборавам, па сега си реков ајде овде нема да се изгубиuser posted image .


Еве да напишам што научи филип да прави
Денес научи да дава, кога ќе му речам дај тоа што го има во рачето ми го подава и исто така за првпат рече ајде
Вчера кога зборувавме со мм и веќе да исклучиме и мм му вика ајде чао и му мафата и филип почна да му мафта и да му праќа бакнежи со рачето(инаку ова го учам одамна да го прави но денес ете без да му речам го направи)
Вчера почнавме и да играме со рачето кога слушаме музика
Срце мамино деновиве некако ми е многу активен и многу работи учи.

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Што научивме денес
6.6.2010 18:32:39   
brineta88
Денес научивме да покажуваме каде ни е увотоuser posted image

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Што научивме денес
22.6.2010 17:22:54   
brineta88
Да се качуваме по скали и многу му е интересно. Невозможен е сега очите несмеам да ги тргнам од него.

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Што научивме денес
22.6.2010 17:42:52   
Martins mom
а како се качува?? лази или оди??user posted image user posted image user posted image во секој случај за Филип, а и за мама што треба да ги отвори четворни очитеuser posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Што научивме денес
22.6.2010 17:46:38   
brineta88
Лази user posted image
Уште не оди сам, само за раче се држиме

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Што научивме денес
9.7.2010 23:58:44   
biljanaM
Денес ја читавме Пепелашка...научи само тоа дека си го изгубила кондурчето...user posted image

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Што научивме денес
21.7.2010 19:02:23   
Albi
Nie imame samo 3 i pol meseci i denes se naucivme kako da ja fakame sami gumata za nepca zosto ima 15 dena sto saka prvoto zapce da mu nikne a samo da ne gledavte kolu bevme gordi si stegnal so racinjata samo muka ni bese da stavame guma vo usta a ne rakata user posted image

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Што научивме денес
4.8.2010 17:17:22   
Палешка РР
Денес на моето, неколку дневно инсистирање и покажување, "Миа гушни ја куклата", ја гушна! user posted image user posted image



_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Albi)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Што научивме денес
4.8.2010 17:30:17   
tereza
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Денес на моето, неколку дневно инсистирање и покажување, "Миа гушни ја куклата", ја гушна! user posted image user posted image




user posted image user posted image user posted image ова јас можам да го потврдам,јас бев сведокuser posted image плус тоа Миа вика баба,бабаuser posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Што научивме денес
4.8.2010 17:34:19   
Палешка РР
user posted image  user posted image  user posted image  

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Што научивме денес
4.8.2010 18:18:30   
Martins mom
пред неколку дена научивме да правиме здравоuser posted image user posted image јас ја пружам раката и му викам здраво и тој ми го подава рачетоuser posted image user posted image user posted image срце малечкоuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Што научивме денес
12.8.2010 8:12:51   
emma1
pocna da vika mama :)). daleku od toa deka mene me vika ama go naucil slogot ma pa samo go povtoruva. a mene mi e toa dovolno da skokam od radost :D

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Што научивме денес
24.8.2010 23:40:15   
Палешка РР
Денес научи да се лути. Фучи со нозето и се мршти user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот emma1)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Што научивме денес
4.9.2010 22:01:21   
Felly RR
Денес научивме да правиме „чао“. Јас одамна ја учам, и викам чао, мафтам со рака, таа ме гледа ми се смее,и не сака да ми врати. А денес татко ми и вели чао, и и крена рака, и Матеа одма му врати на поздравотuser posted image user posted image user posted image почна да мафта со рачето. После пак тој излегуваше од собата и и вели чао, таа пак го крена рачето да му мафта. Срцка моја мала user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Што научивме денес
3.10.2010 22:28:20   
Палешка РР
Научивме да правиме буууц со прстето, научи да погледнува во ламбата кога ќе ја прашам каде е и да прави цици зајаче. Мислам добро, не сето денес, туку деновиве user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Што научивме денес
16.10.2010 23:43:51   
brineta88
Palavkoto moj denes se nauci da se kaacuva na taburetka i od tamu na masice i se raduva i smee kako koj znae sto da napravil, a mene srcevo ke mi izlezese koga go vidovuser posted image

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Што научивме денес
21.10.2010 14:54:04   
brineta88
Denes nauci da vika cao po negovo "tao".
Koga ke go prasas Kade e tato?  vika "Tao" i mafta so racetouser posted image


_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Што научивме денес
1.11.2010 12:20:37   
Felly RR
Научи да прави бравоuser posted image Јас ја пофалив за нешто, и велам „Бравооо“ а таа почна да плеска со рачињата, сега и на телевизија кога ќе види некој да аплаудира, одма и таа почнуваuser posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Што научивме денес
1.11.2010 17:36:21   
***Lide***
denes nauci da se potkreva na prsti od dubaceto se faka so racinjata napred i go gleda igraceto sto mu e pred nego user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Што научивме денес
3.11.2010 12:16:28   
emma1
da se isprava na fotelja, prvo edna pa druga raka i na kraj so zabi user posted image  i op na nodzinja. mnogu e sreken koga ke uspee sam da se ispravi negde.

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Што научивме денес
15.11.2010 12:59:48   
Палешка РР
Денес Миа ми рече тао и ми мавна со рачето кога заминував на работа, од паузата за доење. Срце на мама user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот emma1)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Што научивме денес
19.11.2010 15:17:37   
brineta88
Denes naucivme da vikame voda
ili "doda" po negovo

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Што научивме денес
2.12.2010 12:24:54   
brineta88
user posted image Deneska mi bil osobeno interesen.
Ja kaza prvata negova recenicauser posted image
"abu dade dede"
Demek dedo mu mu dal jabolce
Sonce moe

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Што научивме денес
22.1.2011 18:56:51   
Felly RR
И купивме едно камионче со сортирање - различни форми треба да ги става во отворите на камиончето, и таа се научи кругот да го става (најлеснотоuser posted image )

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Што научивме денес
22.2.2011 18:26:40   
penelopa
Денес син ми научи од лежечка позиција, на стомак да се сврти на страна....многу е смешен нон стоп ја повторува истата вежбаuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?