|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Niska Bremenost
11.3.2015 16:02:24   
zlatka.
Zdravoooo!

Sakam da ja zapocnam ovaa tema bidejkji imam eden problem koj sto neznam dali da go smetam za golem ili mal.
Malku povekje sum ispanicena i zagrizena.
Bremena sum 20 nedeli i 6 dena. Vcera bev na kontrola i mi kazaa deka grloto na matkata mi e 29mm i deka treba da lezam i da
odmaram kade sto idokolku bide 25mm se smeta za rizicna bremenost i niska bremenost. Neznam nitu dali dobro go objasniv ova
bidejkji mnogu sum zbuneta.
Doktorot mi dade da stavam Utrogestan 200 i da pijam magneznium po 3 pati na den.
Me interesira dali ima nekoj so vakvo iskustvo.

Vi blagodaram mnogu!
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Niska Bremenost
11.3.2015 16:50:08   
AneLav RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: zlatka.

Zdravoooo!

Sakam da ja zapocnam ovaa tema bidejkji imam eden problem koj sto neznam dali da go smetam za golem ili mal.
Malku povekje sum ispanicena i zagrizena.
Bremena sum 20 nedeli i 6 dena. Vcera bev na kontrola i mi kazaa deka grloto na matkata mi e 29mm i deka treba da lezam i da
odmaram kade sto idokolku bide 25mm se smeta za rizicna bremenost i niska bremenost. Neznam nitu dali dobro go objasniv ova
bidejkji mnogu sum zbuneta.
Doktorot mi dade da stavam Utrogestan 200 i da pijam magneznium po 3 pati na den.
Me interesira dali ima nekoj so vakvo iskustvo.

Vi blagodaram mnogu!

Златка повеќе за оваа тема имаме ТУКА Всушност тоа е она истото што те интересира.user posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот zlatka.)
Непосредна врска до пораките: 2
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Кое име ви се допаѓа најмногу
Baby Bubu

><

Иларија (9%)

Јоана (22%)

Јана (44%)

Меланија (11%)

Иринеја (2%)

Илиана (11%)


Број на сите гласови: 174

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!