|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   радосница
3.6.2009 10:47:40   
mami
Му отворивте ли на вашето бебе радосница кога дојдовте дома? ја пополнувате ли редовно?
Нас ни донесоа две и редовно пишуваме и во двете па нека има што да чита кога ке порасне
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: радосница
3.6.2009 14:13:38   
Еца
Јас не и купив Радосница(сплет околности)но почнав да и водам дневник од првиот ден, нејзиниот најдобар другар, во него писувам за се позначајно, некој роденден, посета, гости дури и лепам и слики од тие настани, а и ја залепив и косичката што и ја исече попот кога ја крстеше.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: радосница
3.6.2009 14:19:29   
mami
абе не ви ја ставија косичката во едно мало кутивче со иконка? на Лука му капнаа восок на перчето и го ставија во кутивче..

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: радосница
3.6.2009 14:21:06   
Еца
Ни ја ставија, ама јас си ја извадив, смотав убаво и залепив кај што милсев дека треба да стоиuser posted image user posted image user posted image остај ме ти мене, ми идат луди идеи одвреме навремеuser posted image



_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: радосница
3.6.2009 14:24:44   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image ne be onaka pra[uvav, po[to znam deka mojata i na sestrami stojat zavitkani vo celofan..i kaj Luka prv pat vidov deka po;nale taka da gi stavaatuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: радосница
3.6.2009 14:25:11   
mami
се извинувам за латиницата ми киднаuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: радосница
3.6.2009 20:29:00   
Боцко
имаме радосница и прилично редовно е пополнувана. има и многу фотографии, така што ќе има на што да се смее кога ќе порасне.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: радосница
28.8.2009 17:17:48   
Natasha5
ние радосница добивме поклон од вас Рингерајковци и редовно ја потполнуваме.Многу убава работаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: радосница
28.8.2009 18:50:56   
garfild
Каде да купам Радосница,пишете,за да не лутам натака навака...Добра идеја,не ми текнало до сега.

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: радосница
28.8.2009 18:53:28   
Еца
Во секоја книжара можеш да најдеш и некаде околу 350 ден е мислам.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот garfild)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: радосница
28.8.2009 18:55:47   
Tanja K.
Radosnica ima vo knizarata na rekord,taa so skalickite.
Da vi raskazam ubav gest povrzano so ova:
vcera si sedam doma so dvete kerkicki i nekoj mi zvoni na vrata,koga eden dostavuvac mi nosi spakuvano paketce i toa,radosnica cveke vo korpa i bonbonjera,so karticka od site koleski na rabota.Koga vidov prvo se zbuniv i iznenadiv prekrasno.Se javiv na site koleski posle toa a tie prezadovolni sto dobile odgovor od mene.Neli prekrasen gest?user posted image user posted image user posted image    user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот garfild)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: радосница
28.8.2009 21:13:52   
mimicka
Радосница е навистина нешто многу убаво. Не имаме две, една му ја купивме ние (мама и тато) а другата му ја купиле чичо и стрина со дадите па сега имаме многу за пишување user posted image  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image има и што да се пишува а и многу фотографии да се стават user posted image

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: радосница
7.9.2009 10:11:30   
profesorica
Имаме радосница од ПРОСВЕТНО ДЕЛО и цела е пополнета имам залепено и слики.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: радосница
8.9.2009 19:25:51   
ripce
Пред некој ден купивме и оние податоци кои се однесуваат на изминатиот период ги пополнивме. Мислам дека радосницата е навистина нешто убаво, зашто ние можеме на нашите деца да им кажуваме како било кога тие биле мали, но она што е запишано во радосницата е незаменливо, едноставно се засилува онаа емотивна врска помеѓу мајката, и воопшто двата родители со нивното дете. 

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: радосница
12.9.2009 20:07:42   
marice81
Јас купив од Младинска Книга и колку што ја разгледав баш е супер за секое новороденче. Поради суеверие, чекам да се породам за некој ден па да почнам со пополнување :)

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: радосница
26.11.2009 13:10:17   
mother 29
нашата не е само за новороденче туку е до школска возраст!сега сме кај делот за градинка

(Одговор на членот marice81)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: радосница
26.11.2009 13:12:14   
profesorica
еј и јас сакам таква да си купам, од кај?

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: радосница
26.11.2009 13:13:39   
mother 29
му ја донесе кумата за крштевка ,незнам од каде ја купила?!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: радосница
3.12.2009 18:03:33   
mis.
mather29 a знаеш чива е?Јас еднаш видов една со многу места за потполнување,дебела и голема дури имаше и за секој ден да си пишуваш како сте го поминале и по што ќе го паметите.Прекрасна беше но не видов чива е и кај можам да ја најдам сега.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: радосница
3.12.2009 21:50:46   
mother 29
таква е ...ај утре ке пишам чива е,да не тропам Марко спие, а и  јас сум во спална!

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: радосница
4.12.2009 8:26:18   
Iva
Мене многу ми е криво за Михајло не купив, не знам зошто, ете така од немарност, а сега за Тео воопшто не се сетив. А сега е веќе касно да почнувам да пополнувам радосници кога зе некои работи не се ни сеќавам. Е баш ми е кривоuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: радосница
4.12.2009 8:28:14   
profesorica
Ние ја пополнивме таа до годинка и сега чекам од мотхер29 да ни каже каква е таа до школска возраст па да побарам.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: радосница
4.12.2009 8:34:36   
mami
ние имаме две...ама и двете се за повеке од годинка...едната е на просветно дело а другата мислам дека е Младинска книга не сум сигурна- е таа е сигурно до школо...и двете си ги пополнуваме редовноuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: радосница
4.12.2009 8:37:25   
profesorica
јас ја имам на просветно дело плавата ама таа е до годинка а сакам нова.кај има на МК таква?

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: радосница
4.12.2009 10:45:47   
mother 29
мултиграф консалтинг!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?