|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   моменти на капење
26.5.2009 9:24:04   
mami
Ајде да видиме, какви се лудории се случуваат во вашата бања додека вашето чедо се капе а со тоа и вас user posted image
Лука на пример ако му  ставиме пена во кадичето прво ја јадеuser posted image а кога ке му снема почнува да плиска со рачињата- ме гледа мене како ја правам- и му прска во очи и се смее..е после тоа почнува да станува и пробува да излезе од кадата за да земе нешто што нему му се видело интересноuser posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: моменти на капење
23.6.2009 19:16:02   
mami
луѓе па не ми го дава тушот да го истушира..го граба во рака и прво си прави фонтани и им се чуди а после пробува да пие вода од тушот па си шприца во очи па се закашлува ама додека го земам тушот цели борби поминуваатuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: моменти на капење
21.8.2009 19:58:50   
nadica
обожава да се бања плиска на сите страни и се смее со рачињата се трие и шлапа после нејзината бања и јас сум како бањата едноставно ужива user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: моменти на капење
21.8.2009 23:15:30   
mis.
Надица колку има твоето?Работите што ги опиша како за моето да зборувашuser posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: моменти на капење
29.8.2009 14:28:32   
mother 29
od vcera pocnavme sami da se banjame....hahahah...pa neli golemi sme...vika:mamo ,mako sam bana!
i poplava vo celo kupatilo:))))) i jas izbanjata.:))user posted image posle toa 2 saati sobirav voda...lele ako taka se nauci,vcera mi bese smesno,ama posle cistenje oxoxxox

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: моменти на капење
2.9.2009 9:02:43   
mami
ние сме секое негово бањање жива вода...ужива да плиска на сите страни и тоа со тушот, не дава да го држиме ние тку тој сам, ппа наместо кадичката тој ја полни кадатаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: моменти на капење
25.9.2009 15:10:14   
mis.
Колку само сака Стефан да се бања.Просто обожава вода.Само кога ќе ја види е пресреќен.Се смее шлапка со раце и вода во водата а кога ќе му падне вода во очи се смее и трепка со очињата.Колку е само сладок тогаш.Изгледа ќе морам во када вака небива секаде само вода.


< Поракaта ја уредил mis. -- 25.9.2009 15:11:23 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: моменти на капење
25.9.2009 15:11:53   
profesorica
Дамјан трча накај купатило кога ќе му кажеме бањаре user posted image user posted image user posted image Ужива во купка и плиска на сите страни.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: моменти на капење
25.9.2009 15:18:45   
Maca25
Нина секоја вечер ни плаче кога ја вадиме од кадичката. Многу сака да се бања. Ритуал ни е бањањето пред спиење. И секогаш после бањањего гледаме бебето во огледалоuser posted image user posted image user posted image и нормално се утепува нина од смеење на самата себе и  ја сушиме косата со фен (има голема коса)

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: моменти на капење
25.9.2009 15:56:03   
mis.
И стефан има доста коса па морам и јас со фен но нешто не го обожава бега од него.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: моменти на капење
25.9.2009 16:07:02   
garfild
Теа многу сакаше да се бања,но пред неколку дена изгледа се напи малце водичка и сега се плаши,кога ја бањаме нон стоп плаче.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: моменти на капење
25.9.2009 16:09:00   
BEBICA
Kerka mi obozava da se banja pogotovo na kraj ke i go svrtam tusot kako fontana pa se ubiva od smeenje.A so fenot si igra krienka ja brkam po krevet za da ja fatam.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: моменти на капење
9.1.2010 13:05:25   
mis.
Ние само што се избањавме.Стефан прво кога почнав да го бањам во када се плашеше и цел се пикаше на кај мене и кенкаше но сега се радува и е вистинско дожувување за него но и за мене.Мартин кога почнав како мал да го бањам во када се плашеше и цела населба ечеше од плачење но еве Стефан добар е немаме ваков проблем.Вие каде ги бањате вашите деца?Јас купив една гума и се лепи на кадата да не се лизне случајно и ми врши работа.


< Поракaта ја уредил mis. -- 9.1.2010 13:09:58 >

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: моменти на капење
9.1.2010 13:14:50   
profesorica
еве моменти на капење, сушење и чешлањеuser posted image user posted image user posted image

user posted image

user posted image


user posted image


user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: моменти на капење
9.1.2010 13:26:51   
mis.
ауу професорица тука е на целосен третман срцко е,колку е сладок

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: моменти на капење
11.1.2010 8:34:33   
profesorica
фала мис, па баш на третман е и си го обожаваuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: моменти на капење
11.1.2010 9:27:32   
mami
леле ние сме живи смешки..влегува во купатило, додека мм го соблекува јас му ја полнам кадичката со вода и сам ми го дава Пенливото од Бекутан, да имало меурчиња, влегува и едно пола саат си игра, шлапа, не прави жива вода и после станува и со сапунчето сам го трие мешето и газето, а грбчето мама го мие, па ке ги дигне ноџињата за да му ги измијамuser posted image user posted image user posted image од фенот бегаме, па не го ни користиме, само со пешкирот му ја сушам убаво и нема гајле

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: моменти на капење
15.1.2010 11:44:28   
ripce
Ова му е најново...
синоќа земавме да се бањаме, инаку не трпи многу топла вода, затоа секогаш внимавам да не е многу топла и а мерам температурата со термометар... го соблеков леле кога почна да плаче, да вришти, се качува по мене се погоре и погоре и ме гушка, ме стега со сета сила... пробавме со мм го ставивме во кадичката, ама не бива жалосно е да го слушаш, досега така не плачел... мислев дека е заради тоа што му се спие, дека не беше спиел од 14часот, а го бањавме некаде околу 21-22часот, ама испадна дека не е тоа, затоа што еве и пред малку пробавме кога се разбуди од спиење и пак истата песна...

Некој имал ваков проблем, што да му правам?


_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: моменти на капење
15.1.2010 11:48:59   
mami
Рипче, да не се исплашил нешто последниот пат кога сте се капеле? да не паднал или нешто?

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: моменти на капење
15.1.2010 11:50:12   
ripce
Не знам user posted image дека јас бев во болница не знам што се случувалоuser posted image  

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: моменти на капење
15.1.2010 11:57:12   
profesorica
Дамјан имаше ваков период, се плашеше да стапне во када или во неговото корито, па сме го бањале на сред дневна лом правевме додека не му помина и се ослободи па пак си седна во коритото.

нешто се има гарант исплашено.user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: моменти на капење
15.1.2010 12:02:36   
mother 29
пробајте полека со гумени играчки,пливајте ги во водата,наполни му ја кадичката и нека се поигара малку, нека ги брцка само  рачињата на почеток...и така полека..може му има влезено вода или во носот или во устата од последниот пат, па се исплашилuser posted image .........и не му ја топи главата овој пат..ако го натераш да влезе во коритцето ,само телото измиј му го!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: моменти на капење
15.1.2010 12:08:15   
ripce
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

пробајте полека со гумени играчки,пливајте ги во водата,наполни му ја кадичката и нека се поигара малку, нека ги брцка само  рачињата на почеток...и така полека..може му има влезено вода или во носот или во устата од последниот пат, па се исплашилuser posted image .........и не му ја топи главата овој пат..ако го натераш да влезе во коритцето ,само телото измиј му го!


фала Кате, ќе пробам вака се надевам дека пак ќе почне да се бања без проблеми како досега.


_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: моменти на капење
1.2.2010 16:01:49   
BEBICA
Eve go naseto bankanje
user posted image
user posted image
user posted image


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: моменти на капење
1.2.2010 16:03:17   
arh_diz
Bebice kolku e srekna koga se kape user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?