|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Xипотироидизам
28.4.2013 12:31:24   
Lovelace
Zdravo,
Pocnuvam so istrazuvacki proekt na institut po medicinska informatika vo vrska so hipotiroidizmot, i pritoa ke izrabotam aplikacija koja bi trebalo da im go olesni zivotot na site sto patat od taa hronicna bolest. Ideata e da imaat pregled vrz sopstvenoto zdravje i da im se ovozmozni nacin kako tie polesno bi se spravile so bolesta i bi se sprecilo nejzino napreduvanje.
Zaradi toa vo tekot na moeto istrazuvanje mi treba da stapam vo kontakt so pacienti i tie da mi pomognat okolu se sto treba da se najde vo aplikacijata.
Za vozvrat ke postiram aktuelni informacii od medicinski istrazuvanja i koga aplikacijata ke bide gotova ke bide postavena za besplatno simnuvanje i verzija na makedonski jazik.
Pozrdav i vi Blagodaram.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Xипотироидизам
4.5.2013 10:42:24   
Maca25
Јас со задоволство би учествувала.
А тука има уште членови на РР кои имаат проблем со хопотироидизам, па би можеле да учествуваат и тие

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Lovelace)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Xипотироидизам
8.5.2013 11:26:06   
LoveableMe RR
И јас би учествувала, кај мене имам благ хипотироидизам, а ми дадоа Еутирокс 25, ако сакам да правам инсеминации понатаму или ин-витро.

Поздрав,

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Xипотироидизам
21.6.2013 23:11:14   
Lovelace
Zdravo, Vi Blagodaram na sorabotkata. Sega ja pocnuvam vtorata faza na proektot vo koja ke bidam poaktivna pri komunikacijata so pacienti. Jas mislam deka e najdobro da se prefrlam na postot koj mi go prati Maca25, bidejki tamu aktivno se pisuva.
Pozdrav!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 4
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?