|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Боловање кога е болно детето
5.4.2012 9:55:32   
dostickage
Podarok a kade odis na maticen lekar?
Jas sum zela boleduvanje taka za hospitalizirano dete i ne mi napravile problem.
Da mu se snevidi zalosno za detenceto.Znam kako e vo kozle , horor,nokjna mora.
Mi go napukaa deteto so kortikosteroidi  pa cela nedela bese kako poluden posle toa.Pagjase na glava sekoj den, sekoj den so rasecena ustauser posted image

(Одговор на членот podarok)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Боловање кога е болно детето
5.4.2012 10:51:31   
podarok

ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

Podarok a kade odis na maticen lekar?
Jas sum zela boleduvanje taka za hospitalizirano dete i ne mi napravile problem.
Da mu se snevidi zalosno za detenceto.Znam kako e vo kozle , horor,nokjna mora.
Mi go napukaa deteto so kortikosteroidi  pa cela nedela bese kako poluden posle toa.Pagjase na glava sekoj den, sekoj den so rasecena ustauser posted image

Во Јане Сандански, а за паѓањето по тоа јас не ги поврзав така работите а кога прашав на што се должи промената ми реко па сега проодува?? а тој оди од една годинка.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Боловање кога е болно детето
5.4.2012 10:56:41   
dostickage
napukani se so Urbazon zatoa posle se kako blesavi,dusickiuser posted image
a valjda mora da stavaat urbazon za da se povlecat vnatresnite otoci... jbg user posted image

(Одговор на членот podarok)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Боловање кога е болно детето
5.4.2012 11:11:06   
Pregnant

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pregnant

За нега на дете над 3 години се исплаќа како боледувањето да е за тебе, значи за 2-7 дена ќе ти исплати фирмата 70% од дневниците. Доколку е детето под 3 години, тие дневници ги исплаќа фондот 100%, јас баш сега имам поднесено за 2 дена, па кога ќе ги добијам којзнае.

Јас ги добив парите минатата недела од фондот, и да ви кажам не е како што мислев 100%, туку би требало да се исплатат 85%, а они всушност исплаќаат 70 %. Не знам зошто е така, ама ми рекоа дека за сите боледувања исплаќале 70 %. Ама во секој случај подобро е така отколку да си користам денови од годишниот одмор.

(Одговор на членот Pregnant)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Боловање кога е болно детето
3.1.2013 10:16:05   
Bjanka
mamicki, vrz osnova na sto maticniot opredeluva kolku bolovanje ke dade??
Pozz- Srekna nova na site

(Одговор на членот Pregnant)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Боледување кога е болно детето
3.1.2013 10:34:50   
milo20052011
od maticniot dobivas 7 dena od specijalist 8 dena znaci toa ti se 15 i uste 15 dena od lekarska komisija...jas sum momentalno na bolovanje i od lekarski komisii mi rekoa deka za nega na dete zakonski sleduvale 30 dena a ne mi e jasno sto se slucuva ako ima deteto potreba od poveke sto togas kako da zemam bolovanje

< Поракaта ја уредил Pepelaska RR -- 5.3.2013 11:06:33 >

(Одговор на членот Bjanka)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Боледување кога е болно детето
3.1.2013 13:55:53   
Ring
Зависи од тоа што му е на детето, колку е болно ...сега ептен се затегнати за боледување, може и да не даде ако докторот смета дека нема потреба....а може да ти даде 1 недела па да не те прати на специјалист за продолжување...
се е можно !
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bjanka

mamicki, vrz osnova na sto maticniot opredeluva kolku bolovanje ke dade??
Pozz- Srekna nova na site



< Поракaта ја уредил Pepelaska RR -- 5.3.2013 11:05:43 >

(Одговор на членот Bjanka)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Боледување кога е болно детето
5.3.2013 10:56:47   
Pepelaska *
ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana


А се чудам зошто матичните не сакаат да дадат боледување, ко од нивни џеб да се одбиваат пари?!

znaete zosto ne davaat maticnite boleduvanja?
zaradi site glupavi izmeni sto se napravija od tipot na mozno zloupotrebuvanje na davanjeto boleduvanje. kade sto lekarot moze da bide kaznet i so kazna zatvor ako dal boleduvanje a ne trebalo,
i nikoj ne objasnuva kade e granicata megju trebalo i ne trebalo da se dade boleduvanje. i ne lekarot mu e strav i gi ogranicuva. isto imaa doktorite limit kolku moze vo mesecot da dadat boleduvanje. ako dadat poveke veruvajte im se odbiva od plata. isto e za recepti i upati.
imase znam na vesti nesto deka davale doktorite boleduvanje a lugjeto odele na niva da rabotat. i poradi toa eve sega ne moze da se dava boleduvanje.
pri toa nikoj ne zema vo predvid deka ima lugje na koi navistina im treba boleduvanjeto. i znaete kako e zaradi nekoi trpat site :(

i sega prasanjeto e kolku treba da e bolno dete za da moze roditelot da zeme boleduvanje. isto e i problem na rabota. ako roditelot zema cesto boleduvanje a raboti vo privatna firma ne znam kolku ke go toleriraa sefot toa :(
nazalost ete zatoa decata odat malku bolni vo gradinka.
ne mislam deka ima do toj stepen neodgovorni roditeli


< Поракaта ја уредил Felly RR -- 9.3.2013 13:53:47 >


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Боледување кога е болно детето
30.3.2013 18:08:50   
Mihaela 2010
M prosliot vikend bese so T pa ja nosev na lekar crveno malku grlce i krajnici .
So sirup sme i bez nikakvi problemi mi dade bolovanje edna nedela .
Ja stvarno neznam zosto nekoi ne davaat ,jas do sega so bolovanja sum nemala nikakov problem

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 34
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?