|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Хуманитарна Роденденска Акција
19.2.2010 17:07:01   
Julie1
Драги РР корисници се приближува роденденот на Рингераја.мк. Сакајќи да го прославиме на оригинален начин а воедно да придонесеме кон општество со соодветна акција ја покренуваме Хуманитарната роденденска акција, која е опишана во документот кој може да го превземете на Рингераја.мк. Подготовките за славењето може да започнат....

_____________________________

And this is my beautiful life ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
19.2.2010 17:24:49   
Весна
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
19.2.2010 18:18:24   
Еца
Прочитајте повеќе за Хуманитарната роденденска акција КЛИК ТУКА и се надевам дека супер ќе си поминеме со дечињата од домот 11 Октомври. А посебно сум среќна што ќе им изнудиме насмевки на лицатаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
19.2.2010 19:06:58   
Tanja K.
Bravo i odlicna inicijativa za druzenje so decinjata bez roditeli ,no polni so ljubov,zelba za druzenje.
Bravo uste ednas.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
19.2.2010 21:14:41   
mami
Јухууу супер..одлична идеа...уште во понеделник уплаќам средства...А најавувам и присуство на забавата..само едно прашање- ние доаѓаме со или без деца?

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
19.2.2010 21:19:39   
Еца
Сите кои ќе се пријавиме да одиме, ќе одиме без деца, бидејќи имале некогаш неодамна посета на дечиња со родители, и потоа децата од домот многу плачеле прашувајќи ги одговорните милион прашања, па зошто јас немам мама, тато, дада...затоа со директорката и раководителката разговаравме и по нивна сугестија решивме да одиме без дечиња. Нашето внимание барем на кратко нив да им го посветиме. 

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
19.2.2010 21:21:22   
mami
Ок затоа и прашав да не дојде до забуна..иако не гарантирам за моите солзи..неможам да останам рамнодушна пред тие дечињаuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
19.2.2010 21:23:50   
Еца
Тие се свесни за својата ситуација, ги социјализираат во домот, им ја кажуваат реалноста, но сепак подобро да им подариме насмевка и целоно да им се посветиме и заедно со нивните омилени пеачи и ние да пееме и се забавуваме.user posted image

< Поракaта ја уредил Еца -- 19.2.2010 21:24:21 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
20.2.2010 9:00:22   
natasha
Bravo za organizatorite na ovoj nastan,se nadevam deka ke uspeam da prisustvuvam i iskreno citajki ja programata,me rastazivte....no od druga strana pak se nadevam deka ke se javat golem br na humani luge koi samo so nivnoto prisustvo ke im go razubavat zivototo na ovie decinja

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
20.2.2010 11:51:57   
profesorica
Ова е одлична замисла user posted image user posted image user posted image и јас сум присутна да знаете user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
20.2.2010 12:06:07   
Весна
Имам присуствувано на вакви дружења и организации преку Детско село и навистина децата безизмерно се радуваат на ваквите настани. Доколку Јана ми дозволи user posted image доаѓам и јас. И секако ќе одвојам нешто и за малите палавковци. user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
20.2.2010 12:16:57   
majka 79
prekrasna ideja za proslavata na rodendenot na rr.
mojata poddrska ke ja izrazam preku donacija na sredstva a na majkite sto ke odat vo poseta im posakuvam dobar pomin i da darat lubov najmnigu sto mozat.

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
20.2.2010 12:19:18   
BILJANA_G
user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image Bravo za organizatorite ,prekrasna idea.

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
20.2.2010 12:21:07   
mis.
Секоја чест за идејата,ми се допаѓа начинот на прославување на годишнината од постоењето на порталот.да им се помогне на оние на кои навистина им е потребна помош.user posted image user posted image user posted image Моето присуство е во знак ??? но има време да се организирам до тогаш а за донирање на сретства мислам дека тоа нема да изостане.

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
20.2.2010 12:38:57   
betpet
Браво за организаторите, нека оваа биде една од многуте средби и акцији кој ќе ги организира рингераја и на која ќе присуствуваме и ние преку неа.
Многу убаво замислено, но би сакала да прашам дали може да се изврши донирање на средствата преку моб. телефон, оти такво нешто не забележав. Сметам дека тоа е побрз начин за донација и полесен отколку со уплата на сметка во банка.
Се надевaм дека ќе можам добро да се организирам, за да можам да присуствувам и јас.


_____________________________

Нашето сонце од 7 Јуни е Теодора(Божји дар)

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
20.2.2010 13:03:47   
Adrijana
Super idejauser posted image user posted image user posted image
eve pocnavme so sisterot *daniela* da se dogovarame da dojdeme, pa zdravje, ako se bide kako sto treba, ke dojdeme. A sredstva ke uplatime vo ponedelnik.
Uste ednas bravo za idejavauser posted image user posted image user posted image

_____________________________



(Одговор на членот betpet)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
20.2.2010 16:41:22   
Adrijana
Moze li da mi kazete kade tocno se naoga domot 11 oktomvri ( tamu ke se odrzuva proslavata taka?). 

_____________________________



(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
22.2.2010 13:34:55   
BILE.F
Јас бев во организација на еден проект и од спонзорите на дечињата од ,,11Октомври,, им однесовме поклони. Имаше од Атлантик комерц играчки, од Salomon папки со прибор, и од Европа благи работи! Беа пресреќни, убаво е да видиш дека си придонел за насмевка на нечие детско лице!

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
22.2.2010 13:42:57   
caci20
A sto moze da im podarime i kade da doneseme? Moze nekoe paketce slatki raboti ili pak igracki ili pribor za skolo?

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
22.2.2010 14:20:05   
Enika
Доагам и јас...нормално...да им ставиме насмевка на малите ангелчиња од домотuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
22.2.2010 14:27:52   
Adrijana
More ni edna ne znaete kaj e domot 11 oktomvri ili ve mrzi da pisuvateuser posted image
Seriozno daj kazete kaj se naoga, jas ne sum od sk, a mnooogu sakam da dojdam, a ako ne znam kaj e ne mozam da dojdam.

_____________________________



(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
22.2.2010 14:59:46   
mami
Колку што се сеќавам домот е после Беверли, кај центар за вработување- ако грешам нека ме поправи некој..не сум била таму од 7 одд

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
22.2.2010 15:02:08   
Enika
Грешка си мила...домот е пред беверли...по улицата Васил Гјоргов кај што поминва 57...од лева срана е...од десна страна малку пред домот е новата катна гаража на тинекс.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
22.2.2010 15:02:22   
Tanja K.
Јас мислам дека е одма после жито лукс-капиштец

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
22.2.2010 15:05:44   
Enika
Жени...од ценар кога идете накај Капиштец...пред беверли е одма...сеа незнам кај е станицата на автобусот таму, мегутоа е пред Беверли од лева страна...бе објект, бела ограда.На самата улица излегува...спроти домот е згрдата на фершпед сковин кај што има винарија на приземје.

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?