|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Сувенири
25.9.2009 8:34:48   
profesorica
Собирате ли сувенири од секое место каде што сте биле?
мене ми стојат сите наредени на една полица и некои што се како магнетчиња на фрижидерот.Многу сакам да собирам такви работи.

Или можеби правите свои сувенири од школки и каменчиња што сте ги донеле од море???

Јас имам и такво нешто направено, кутија обложена со школки и внатре си ги чувам обетките а имам направено и рамки од слики со школки,баш ми е интересно ова!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Сувенири
25.9.2009 8:36:45   
arh_diz
Sobiram suveniri od sekoe mesto kaj sto sum bila i site mi se na vidno mesto .

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Сувенири
30.9.2009 16:13:54   
vezilka RR
уф, сувенири и разгледници, обавезно..освен од места кај што јас сум била, сите мои пријатели си знаат дека ако одат некаде мора да ми донесат сувенирче и разгледница оти иначе муабет не им праам..само многу ми е криво, уште си ги немам земено во новата дома..немам каде да ги ставам..user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Сувенири
30.9.2009 16:19:17   
Jasna
Obozavam suveniri i sekogas kade i da odam kupuvam makar i najmala sitnica sto ke me potseka na toa mesto kaj sto sum bila.Doma imam mnogu takvi i si gi cuvam i mi se mnogu dragi

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Сувенири
30.9.2009 23:47:48   
daniel
slabost mi se anticki suveniri


(Одговор на членот Jasna)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Сувенири
10.10.2013 17:50:13   
Felly RR
Не купувам кој знае што, ама сакам да си имам некое сувенирче од местата кај што сум била. Барем еден магнет за на фрижидер, ако не друго.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот daniel)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Сувенири
11.10.2013 5:21:46   
bucko mal
Imame suveniri od drzavite,gradovite vo koi bil mm,poredeni se vo dnevna soba.Jas gi gledam I si vikam koga jas ke gi posetam ovie mestauser posted image
Koga odime na odmor obavezno me potsetuva da kupime nesto sitno,jas malku sum zaboravena za vakvi rabotiuser posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 7
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

imence za nasata princezka?
butterfly queen

Koe ime vi se dopaga najmnogu?

Mia (51%)

Lili (18%)

Lea (31%)


Број на сите гласови: 159

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!