Сувенири (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Да направиме заедно



Порака


profesorica -> Сувенири (25.9.2009 8:34:48)

Собирате ли сувенири од секое место каде што сте биле?
мене ми стојат сите наредени на една полица и некои што се како магнетчиња на фрижидерот.Многу сакам да собирам такви работи.

Или можеби правите свои сувенири од школки и каменчиња што сте ги донеле од море???

Јас имам и такво нешто направено, кутија обложена со школки и внатре си ги чувам обетките а имам направено и рамки од слики со школки,баш ми е интересно ова!




arh_diz -> RE: Сувенири (25.9.2009 8:36:45)

Sobiram suveniri od sekoe mesto kaj sto sum bila i site mi se na vidno mesto .




vezilka RR -> RE: Сувенири (30.9.2009 16:13:54)

уф, сувенири и разгледници, обавезно..освен од места кај што јас сум била, сите мои пријатели си знаат дека ако одат некаде мора да ми донесат сувенирче и разгледница оти иначе муабет не им праам..само многу ми е криво, уште си ги немам земено во новата дома..немам каде да ги ставам..[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Jasna -> RE: Сувенири (30.9.2009 16:19:17)

Obozavam suveniri i sekogas kade i da odam kupuvam makar i najmala sitnica sto ke me potseka na toa mesto kaj sto sum bila.Doma imam mnogu takvi i si gi cuvam i mi se mnogu dragi




daniel -> RE: Сувенири (30.9.2009 23:47:48)

slabost mi se anticki suveniri





Felly RR -> RE: Сувенири (10.10.2013 17:50:13)

Не купувам кој знае што, ама сакам да си имам некое сувенирче од местата кај што сум била. Барем еден магнет за на фрижидер, ако не друго.[sm=smiley36.gif]




bucko mal -> RE: Сувенири (11.10.2013 5:21:46)

Imame suveniri od drzavite,gradovite vo koi bil mm,poredeni se vo dnevna soba.Jas gi gledam I si vikam koga jas ke gi posetam ovie mesta[sm=zmeden.gif]
Koga odime na odmor obavezno me potsetuva da kupime nesto sitno,jas malku sum zaboravena za vakvi raboti[sm=smiley1.gif]




Страница: [1]