|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Рингераја дружења
25.5.2009 15:05:36   
Еца
Драги мои, еве сакам да ве известам дека во скоро време планираме и ние да се договараме и да се најдеме некаде во некоја игротека со нашите најмили, да се напиеме кафе, да се запознаеме и да продолжиме со нашето убаво дружење. Со оглед на тоа дека долго бев на Хрватскиот рингераја и знам како таму се дружеа решив да ви доловам од нивната атмосфера и дружењата на мамичките.

http://album.ringeraja.hr/index.php?page=album&ID=761

http://album.ringeraja.hr/index.php?page=album&ID=757

http://album.ringeraja.hr/index.php?page=album&ID=236

Па чекам коментарuser posted image




_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Рингераја дружења
25.5.2009 15:15:02   
mami
леле баш супер, еден куп деца на сликите и мамички нормално user posted image  ајде еве сега е барем топло и полесно да се најдеме, парк нешто, огромна игротека која ке се снајде со толку многу децаuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Рингераја дружења
25.5.2009 21:31:59   
Боцко
дечки, едвај чекам. само искрено се надевам дека кога ќе го закажете дружењето нема да бидам на некој службен пат. мислам и дека на стефан ќе му се допадне. знам дека елена нешто подготвува, но обврските притискаат, ја разбирам. во секој случај ќе биде забавно.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Рингераја дружења
26.5.2009 6:59:01   
Еца
ќе биде, ќе биде, и нормално дека ќе ги усогласиме термините, па од нас зависи кога, како, што, затоа кога ќе објавиме кој е за дружење секој ќе дава предлози во зависност од тоа кога е слободен и ќе усогласиме термин кога на сите ќе ни одговараuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Рингераја дружења
26.5.2009 8:42:09   
mami
тука најмногу треба да се договорите вие што сте две во едно user posted image да не случајно некоја тргне да не се пораѓа на сред журкаuser posted image иако знам дека сигурно при толку мајки и татковци таму ке се снајдеме да ја направиме работата како што треба

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Рингераја дружења
26.5.2009 9:35:55   
mis.
Добра е идејата за дружење на сите чланови на рингараја.Едвај чекам за едно такво случување и доколку одговара терминот сигурно и ние ќе бидеме дел од едно вакво дружење.Идејата е одлична и кас ја подржувам.Мартин и Стефан сигурно ќе уживаат со нивните нови другарчиња.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Рингераја дружења
27.5.2009 21:10:20   
Anushka
Draga Elena,
ajde pobrzo organizirajte druzba... nemam mnogu vreme do mojot rezerviran leten pansion vo Sistina...
a koj ke ceka posle da ja rasnam kerka mi za vo igroteka...

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Рингераја дружења
4.6.2009 11:36:58   
tedi
   Ne sum od sk. , no bi se potrudila da dojdam, bi mi bilo milo da ve zapoznaam i da se druzime ...iako nemam uste deca za vo igroteka , ke si igram so vasite-)) a mozebi i ke se prodomislam ako vikaat mnogu-)))  haaaha edna moja drugarka ima bliznaci ama mnogu se losi, mene mnogu mi se mili i mnogu gi sakam , taa znae deka se trudam za bebence i i vikam daj jas da ti gi cuvam eden den ....a taa mi vika....:" ako sakas da se predomislis za deca ke ti gi dadam..koga ke vidis kakvi se nemirni nema da imas tolkava zelba veke-))"
p.s. ...jas obozavam deca i ako treba na site tamu ke vi gi cuvam decata-),sala na strana bi mi bilo zadovolstvo da ve zapoznaam i da si razmenime iskustva...... site ste super i znam deka bi bilo mnogu interesno druzenje....

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Рингераја дружења
4.6.2009 11:44:50   
mami
Tеди ајде те чекаме и тебе на 13.06 во 18ч...ке биде забавно и гласноuser posted image user posted image user posted image user posted image ама тоа не треба да те предомисли бидејќи таа бука никогаш нема да ти смета

(Одговор на членот tedi)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Рингераја дружења
19.7.2009 21:57:15   
mami
теди се надевам овој пат ке успееш да дојдеш на дружењетоuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Рингераја дружења
13.7.2010 22:07:46   
Џесика
Кога ќе има наредно дружење? Би сакала да дојдам и јас..user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Рингераја дружења
13.7.2010 22:09:34   
Viktori
да, супер би било некако да се изорганизирамеuser posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Рингераја дружења
14.7.2010 0:07:25   
Julie1
Јас мислам дека наше собиралиште ќе биде многупати игротеката Мечето Ушко! Само малку жештиниве да поминат и одморите за да се собереме во поголем број.

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Рингераја дружења
14.7.2010 0:09:11   
Viktori
е па јас ве чекам! а вие само решете се user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Рингераја дружења
14.7.2010 0:10:11   
Bogdancanka
a jas pak da si prasam koga ke ne fati branot na ringeraja druzenjeuser posted image mozebi sum dosadna ali pak da prasamuser posted image ajde eden avtobus spremajte se i dojdete na jugot...

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Рингераја дружења
14.7.2010 0:10:46   
nadica
се надевам дека и јас ќе можам да дојдам бидејќи мн сакам да ве запознаам

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Рингераја дружења
14.7.2010 0:16:35   
Bogdancanka
i jas mnogu bi sakala site da gi zapoznam...ali pusto cudo mm se nema vremeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 17
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?