|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Приредба во градинка или училиште
15.2.2012 23:32:50   
miana
Mamicki
Dali Vaset_o dete nekogas ucestvuvalo vo nekakva priredba vo gradinka ili vo uciliste ? Kako se cuvstvuvavte koga za prv pat go vidovte svoeto dete kako nastapuva pred publika?
Moeto dete za patroniot praznik na gradinkata igrase na priredba i togas navistina se osekav volsebno i gordo,bliknaa i solzite radosnici.Mislev deka moeto dete nikogas nema da nastapi pred mnogu luge,no sum se izlazala. Kakvi se Vasite iskustva? Kako li se cuvstvuvavte koga go gledavte Vaset_o detence? jas bev najsreknata majka na svetot a primetiv deka i mm bese isto taka presreken user posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 16.2.2012 8:48:10 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Приредба во градинка или училиште
19.2.2012 0:03:05   
bebe bisera
NA PRIREDBA VO GRADINKA ODIME POSTOJANO ZA RAZNI MANIFESTI AMA KOGA KE DOJDE DENOT "8 MART "MOETO SINCE PEJAT SO DR DECA "CVEKE ZA MOJATA MAMA"E MENE SRCETO MI SE TOPE EDVAJ SE VOZDRZAM DA NE POCNAM DA PLACAM I TOJ ISTO SO DUSA CEKA DA DOJDE I DA SE GUSNEME TAMU KAKO SITE MAJKI I DECA.GOLEMA GORDOST E STO SI NEKOMU EDNA I EDINSTVENA MAJKA MEGU SITE MAJKI NA SVET.


(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Приредба во градинка или училиште
6.3.2012 9:25:51   
miana
Mamicki dali ke imaat vasite decinja priredba po povod praznikot na zenite? Kaj kerkami ke ima i edvaj cekam da odam..Inaku od samata pomisla mi doagaat solzi na ocite i neznam kako ke se vozdrzam tamu da ne pocnam da placam..Grupata na kerkami ke pee pesnicka za MAMA ..uffffff

(Одговор на членот bebe bisera)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Приредба во градинка или училиште
10.3.2012 22:59:37   
Felly RR
Kaj Matea vo gradinka imaa priredba sega za 8-mi mart. Дома кога ми ги пееше песничките се стопив од среќа, за мајката песички. Ама таму, кога се собравме сите родители, воспитачката пее, тие сите се вртат, наваму - натаму, па некое плаче, па трча кај мајката, па воспитачката се лути „Гледај во мене! Ајде, цел месец вежбаме!“...user posted image user posted image user posted image Испеаа неколку песнички и на крајот имаа балет, па колку и да не пееа во тон со учителката, колку и да згрешаваа, за нас родителите испеаја најубаво. На крајот ни дадоа честитки кои ги изработиле со воспитачките. Прекрасна прва приредба!

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Приредба во градинка или училиште
11.3.2012 16:26:04   
Maca25
Кај Н.во градинка имало приредба, но ние не бевме поканети. Само големите групи учествувале, а маливе гледале. Битно Н. беше пресреќна што неа ја одбрале да оди на приредба ( не одат сите деца, туку поголемките од групата) .

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Приредба во градинка или училиште
1.2.2013 12:33:16   
miana
Мамички..Денес бев на приредба на моето дете од градинка... Чувството е преубаво ..Емоции фрштат,мали златни дечиња играат... Сонциња.. Целата приредба беше 4 годишни времиња... Во едно годишно време учествуваа по една голема и една мала група.
Керками беше зима,играа нешто како балет. Преубаво чувство-браво за учителките...user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Приредба во градинка или училиште
1.2.2013 13:36:20   
miana
Патем,кај нас даваат цд снимка и слики од претставата и баш кога ке ги земам ке ви ставам некоја слика да видите user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Приредба во градинка или училиште
1.2.2013 14:54:30   
AnnaMolly RR
И Филип учествуваше на претставата по повод патронатот на градинката, ми дадоа ЦД и многу е смешен. со цела негова група играат и пејат на една песничка :))) Мали се и многу се смешни, ама е мноооооооогу убав спомен за кога ќе порасне.
Инаку до сега не викале родители на претстави, си ги прават од интерен карактер.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Приредба во градинка или училиште
2.2.2013 16:23:01   
miana
Еве мамички да Ви е пофалам,на страната на општина Илинден ја има приредбата на керками ( клипче ) и ја даваа и на ТВ..Многу сум срекна..Еве линк за сите што сакате да ја видите ( мислам дека линк од ју туб не е забранет - нели ставате во рр радио)

http://www.youtube.com/watch?v=wnK7SW_tmsw

А сега приметив дека ја има и ланската приредба

Инаку на првото клипче керками е во зимата .

Еве ја и ланската приредба ,керками играше на пецната - ало амбуланта
ако не ве мрзи,можете да погледнете.

http://www.youtube.com/watch?v=v64baQUSqxE

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Приредба во градинка или училиште
3.2.2013 0:18:24   
moni teo
miana od lanskata izvedba na pesnata alo ambulanta koja e tvojata kerka?? inaku mnogu se ubavi i slatki user posted image za decinjata i user posted image za ucitelkite user posted image user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Приредба во градинка или училиште
3.2.2013 12:08:06   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: moni teo

miana od lanskata izvedba na pesnata alo ambulanta koja e tvojata kerka?? inaku mnogu se ubavi i slatki user posted image za decinjata i user posted image za ucitelkite user posted image user posted image


Moja e taa sto otstapuva od site napred,vo sivo fustance user posted image Taa sto e sama user posted image

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Приредба во градинка или училиште
4.2.2013 13:50:38   
miana
Го погледнавте ли видеото??? Гледам и по веснициве има известување за патрониот празник на градинката на керками..Па браво за нив најискрено.Многу придаваат значење на ваквите случувања и со тоа нас родителите не прават пресрекни..Мене ланската приредба на керками повеке ми се допага од овогодинешната user posted image
Кај вас како се одиваат приредбите???

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Приредба во градинка или училиште
14.3.2013 15:21:45   
miana
Utre sum pak na priredba vo gradinkata na kerkami..Stanale eko gradinka i po toj povod utre imaat priredba. Mnogu sum srekna

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Приредба во градинка или училиште
15.5.2013 22:55:35   
miana
Добро,зарем само моево дете има приредби во градинка?
Јас на 31 ви мај сум повтоно на проредба во градинка и тоа завршна приредба ,ке фрлаат капи и ке им даваат дипломи..Е сега,едно нешто ме замисли..Керками треба да е облечена како хавајка,во сукња,ланче со рози,бебидол и бели балетанки..Нели мислите дека за 31 ви мај,за 10 часот наутро ,за надвор - тоа е многу малце облечено дете,со оглед на тоа дека под бебидолот не се носи ништо ( значи на голо ) и без хулахопки,значи ептен на голо??? Јас сум скептик,поима немам user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Приредба во градинка или училиште
16.5.2013 12:04:11   
niki
nie vo pretskolsko imame priredba 4 pati vo godinata, na drzavni praznici (28 oktomvri i 25 mart) za bozik i za kraj na godinata, pod obavezno gi posetuvame da gi vidime site decinja, si prolevam solza od gordost snimame i pravime kup fotki za spomen, posle piriredba redovno imaat i zabava so bife sto go spremame nie roditelite i bas e ubavo, decata uzivaat a i nie
inaku zosto bez hulahopki? jas na priredbive detevo si go oblekuva soglasno vremenski uslovi da i e prijatno, vo zima i hulahopki i helanki i bluza stavam pod kostimot koj go nosi za taa cel, ucitelkite nemaat problem
prasaj si gi vospituvackite i ako ti se gleda ladno tenki hulahopcinja staj i a i nekoja bluza pod bebi dolot
kaj nas za bozik vo pretstavata kerka mi trebase da nosi goren del kupaki ama oblekovme dve bluzi ozdola beli pa kupakite, site devojcinja taka

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Приредба во градинка или училиште
16.5.2013 12:59:07   
AnnaMolly RR
Во вторник и кај Филип ќе има прва приредба на нивната група. ЕДВАААААЈ чекам!!!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Приредба во градинка или училиште
16.5.2013 13:38:39   
Felly RR
Кај нас нема завршна приредба, само за Нова година и за 8-ми Март. Матеа кутрата и за осми март, мислеше дека ќе доаѓа Дедо Мраз, и цело време накај врата гледаше.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Приредба во градинка или училиште
30.5.2013 23:26:02   
miana
Погледнете го видеово од градинката на керками а јас кога ке постават ново ке ви го пуштам да го видите...Конкретно погледнете од 24 тата минутка па натаму..Нели се слатки???
http://www.youtube.com/watch?v=aLb07vb6ldE

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Приредба во градинка или училиште
31.5.2013 9:38:10   
mami2
Ај да си ја пофалам градинката на моиве дева.
Имаа завршна приредба пред два дена, во Дом на АРМ. Бидејќи за едно дете доаѓаат минимум тројца, што родители, што баби, тетки, а имаше преку 220 деца учесници, внатре немаше место да се помине. Ама на децата не им влијаеше, сем што не можеа да не најдат во публика и да ни мафтаат.
Инаку секоја чест на градинката за организацијата. Буквално се обезбедија од таму, посебно ме одушевијаа костимите на децата. Секое беше облечено од глава до пети, нашиве беа јапонци, имаа кимона а женските имаа перики и беа обелени во лицата, родителите не можеа да ги познаат. Сами го организираа превозот од градинка до таму, имаа ужинка, вода, ние бевме само гости.
Ќе има и ЦД од приредбата, ама ги снимале и на генералната проба, да не се гледа како децава со поглед не бараат во публика.
Во секој случај навистина се потрудиле и направија нашите деца да имаат поинакво искуство.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Приредба во градинка или училиште
12.6.2013 8:08:53   
niki
vecer odime na zavrsna priredba, vo 19:00 casot vo skolo
edvaj cekam, cel den ke se spremame
kerka mi bese presrekna utrovo koga stana, bidejki priredbata ke bila iznenaduvanje, znaeme samo deka ke igraat na razlicna muzika i nikakvi drugi detali
napravivme fustan za taa namena spremen ceka
mi ostanuva da im spremam nesto za jadenje za zabavata po priredbata
i da napolnam baterii na kameri i foto aparati
edvaj cekam da pomine denov



_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Приредба во градинка или училиште
13.12.2013 12:47:56   
Snowhite RR
Вчера воспитувачката од М ми кажа дека ќе учествувал на приредба ќе кажувал песничка. Многу се израдував, солзи радосници ми дојдоа, не ми се веруваше дека и моето сонце стаса да учествува на приредба. Е сега само не сакал сам да кажува и ќе мора заедно со друго дете, па вика прв пат сега, за следната да се надеваме дека ќе се ослободиuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Приредба во градинка или училиште
13.12.2013 15:49:44   
Felly RR
М и лани имаа неколку приредби, интересно ми беше што кога кажуваа дечињата беа сите во кругче, и завртени накај учителката. Најверојатно исто како што работат на час, и да немаат трема, да не се чуствуваат дека се пред публика.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Приредба во градинка или училиште
13.1.2014 22:59:52   
Felly RR
Не сме пишале како поминавме на годинешната приредба. Ама се знае како - мора да е убаво. user posted image Оваа година ама прв пат беше БАШ приредба, класична, со најава од едно детенце, па сите потоа едно по едно стануваа, застануваа на средина, па рецитираа стихотворби, имаа и неколку рецитали кратки, па потоа заедно пееја една новогодишна песна. Воспитувачките им направиле круни на сите деца и честитки.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Приредба во градинка или училиште
7.3.2014 9:23:18   
Felly RR
Темата за подароци е доста актуелна, а никој не пишал овде. Дали во вашата градинка/училиште се организира приредба за престојниот празник? Кај нас приредбата е закажана за денес во 10 часот, па штом се вратам ќе ви пишам впечатоци.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Приредба во градинка или училиште
7.3.2014 23:13:49   
Snowhite RR
И κај М во гρадинκа имаа пρиρедба и многу сум задоволна и од настапот на М и од целата оρганизација од стρана на учителκите и оваа и новогодишната им беа супеρ оρганизиρани, а на κρајот ни подаρија ρачно изρаботени честитκи и ни го честитаа пρазниκот со нив

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?