|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Полот на бебето
3.5.2009 9:06:04   
Еца
Трудници мои,бевте на доктор и веке ви кажаа какво бебе носите девојчеuser posted image или момче user posted image ,ајде пишувајте тука малку да поразговараме околу чувствата кога ни кажаа што носимеuser posted image


Мене ми рекоа user posted image   иако кој како ке ме види(од оние кои се разбираат ,нелиuser posted image ми викаат ти носиш машко и јас само да да,сигурно)А кога му кажав на маж ми дека пак ке има керка,тој целиот пресрекен ми вика,абе какво и да е нека е живо и здраво,ама ако е керка,девојчињата се помили. Уште еден доказ дека татковците и керките имаат посебна врска,како мајките со синовитеuser posted image А јас,мило ми е,ама потајно си милсев дека носам машко,или сакав да ми каже дека носам машкоuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Полот на бебето
4.5.2009 13:30:00   
Nikolina
jas seuste neznam kakvo e moeto bebe no ne deka ne se gleda tuku jas ne sakam da znam voopsto ne mi ebitno dali e masko ili zensko neka mi e zdravo i zivo pa a drugoto e najmalku bitno.Pred edna nedela bev na ginikolog i mu vikam ne sakam da mi kazuvate za polot a toj mi vika kako sakas ama ete jasno se gleda i jas ke si zapisam a ti kako sakas i da vi kazam mazoti mi potoa ke me ubiese user posted image oti ne sum prasala togas mi padna malku krivo ama sto znam dali i naredniot pat da prasam zaradi nego.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Полот на бебето
4.5.2009 13:35:04   
mami
ние и двајцата не сакавме да знаеме..ама на мојот доктор му се испушти и тоа на последниот преглед- после 5 дена се породивuser posted image ама сепак не кажувавме на никој за да избегнеме директни предлози и дискусии околу името и одгледувањето

(Одговор на членот Nikolina)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Полот на бебето
9.5.2009 20:31:48   
Nikolina
e decki konecno se resiv da go prasamginikkologot za polot na bebeto i toa euser posted image neka e zivo i zdarvo a na site da si vi se zdravi i zivi koi ste kako meneuser posted image a i preostanatiteuser posted image pozdrav.user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Полот на бебето
9.5.2009 20:37:06   
mis.
Да тие биде живо и здраво мажето.Да си се олесниш  и да ги почуствуваш слатките маки.Баш ме израдува.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Nikolina)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Полот на бебето
11.5.2009 20:34:34   
Mlada mama
hehe....mene mi kazaa deka e masko...jessss...ke mi se ostvari zelbata :)

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Полот на бебето
11.5.2009 20:35:33   
Еца
user posted image user posted image user posted image Супер млада мамичке за твоетоuser posted image и добредојде во нашето семејствоuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Mlada mama)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Полот на бебето
11.5.2009 20:38:44   
Mlada mama
hehehe...bas mlada mami4ka sum...kaj nas vo tetovo site srednoskolki kako mene na belja stanuvaat majki :D
ali nema veze...heheuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Полот на бебето
11.5.2009 20:40:33   
Еца
Најбитно ти да си среќна а тоа што си млада нека не те оптоварува,верувај најубавотот нешто е да си мајкаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Mlada mama)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Полот на бебето
11.5.2009 20:42:06   
Mlada mama
heh...kako sto vika majka mi zaedno ke si porasneme...hehehe
kako i da e...se raduvam sto ke bidam mami4ka i edvaaaj cekam da se rodi bebceto :D

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Полот на бебето
11.5.2009 20:46:36   
Боцко
На нас ни кажа докторот дека е машко и тоа беше 100% сигурен. Ние сакавме да знаеме. Секако, тоа навреме ги реши работите со името зашто од старт бевме поделени - јас давам име за ќерка а жм за син. Јас си имав име спремно (Касија), но се роди Стефан. И, што би рекле колеге из БИ-БИ-СИ-ја Better luck next time. Се зезам, само нека е здраво и живо. Инаку, од "гледачи" го признавам само д-р Павле Димчев кого имавм среќа да го дружиме во бременоста.user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Полот на бебето
12.5.2009 9:13:58   
Mammy
Ајде и јас да ја пофалам мојата докторка од Мала Богородица, д-р Гордана Петровска..user posted image

Во 13-та недела од бременоста веќе знаевме дека е user posted image .

Односно докторката беше  90% сигурна.
Сега во 26 недела , 102,5% user posted image е user posted image ...


_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Полот на бебето
15.5.2009 21:51:28   
Natasha5
e sega i jas tuka da pisam.kaj mene e poinaku doktorot ne moze nikako da vidi sto e.ne e siguren.Demek se mrdalo postojano ili e loso postaveno.a veke sum vlezena vo 8 mi a ne znam sto e.

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Полот на бебето
16.5.2009 7:43:13   
Еца
Наташа5 ние двете изгледа заедно ќе се радуваме,ти си влезена во 8ми,јас влегувам за некој ден, а деветти знаеме како е секој ден треба да се очекуваuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Полот на бебето
16.5.2009 20:16:47   
Natasha5
Blisku sme Elena  a?super samo se ubavo da pomine

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Полот на бебето
16.5.2009 23:48:59   
Mlada mama
Vi posakuvam i na dvete da si pominete so lesno ;)

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Полот на бебето
16.5.2009 23:51:11   
Еца
фала млада мама,ќе бидеме тука и за тебе, и ти да си поминеш со лесно, па не си многу далеки по насuser posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Mlada mama)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Полот на бебето
16.5.2009 23:53:46   
Mlada mama
abe ne sum mnogu daleku...ama dodeka docekam eheheeeee :)

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Полот на бебето
17.5.2009 0:03:49   
Natasha5
fala mlada mama i tebe isto ti posauvam

(Одговор на членот Mlada mama)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Полот на бебето
17.5.2009 0:12:42   
Mlada mama
heh tnx tnx user posted image

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Полот на бебето
24.6.2009 0:24:00   
biljanaM
јас полот  на моето бебче не го знаев до 9 от месец, некако се не се гледало, бла бла...на последниот термин и реков не сакам да ми кажете какво е ...па толку време не знаев, сега е подобро да биде изненадување. Kога се свртев и на екранот видов, убаво се познаваше дека е машко....душиче  

< Поракaта ја уредил biljanaM -- 24.6.2009 0:25:45 >


_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот Mlada mama)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Полот на бебето
24.6.2009 21:22:04   
Еца
Еве да ви кажам дека јас имам сонувано пред подолго време дека второто што ќе го родам ќе биде машко...а на ехо докторот постојано ми кажува дека е женско, па еве прилика да видиме која ќе биде вистината. user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Полот на бебето
24.6.2009 21:25:15   
Палешка РР
Денес се породи една моја пријателка user posted image .
Се јавува маж и и ми вика - имаме ќерка - како ма викам нели беше машко цело време?  цврц user posted image
Затоа Елена не губи надеж, user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Полот на бебето
24.6.2009 21:34:24   
Еца
Мене ми е потполно исто , нека ми е живо и здраво и јас со него, а полот најмалку е битен, наше си е и ќе си го сакаме и машко да е и женско да еuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Полот на бебето
27.6.2009 1:18:53   
alex_mo
Zdravo,nova sum  i da ve pozdravam.Denes sin mi napolni 11 god ,a jas bev na pregled.Bremena sum 7 nedeli i 2 dena ,go vidov bev bebceto i srcenceto veke mu se poznava.Za sin mi nesakav da mi kazat kakvo ,ama nesto mi kazuvase deka e masko.Za ova odvaj cekame da se vidi kakvo e .Zelbata ni e pred se kako na site zdravo i pravo dete i poroduvanje kako prvoto (filmski za 10 min), a nekade podaleku edna mala zelbicka za zensko...Ama sepak se isto site deca isto se sakaat

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?