|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Нов проект на Рингераја "Прегратка на да...
6.10.2011 15:07:19   
AnnaMolly RR
Драги рингерајки, сакам да ве информирам дека стартува нов хуманитарен проект на Рингераја којшто сум сигурна дека ќе ви се допадне на сите! Се работи за нешто ново и многу интресно, но воедно и хумано и ќе се реализира од октомври до декември 2011 година.

Подетални информации за овој проект ќе може да слушнете утре сабајле на утринската програма на Канал 5 во 7:20 часот.

Се надевам дека како и секогаш овој проект ќе наиде на поддршка од верните рингерајки! user posted image

< Поракaта ја уредил Admin -- 18.10.2011 7:20:30 >


_____________________________

Live and let live
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Нов проект на Рингераја
6.10.2011 15:42:19   
topce
ќе може линк или инфо за тие што нема да можат да гледаат, нели?
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Нов проект на Рингераја
6.10.2011 15:49:50   
AnnaMolly RR
Ако не ја гледате утринската програма, ќе може во текот на наредните денови да прочитате повеќе за тоа на форумот и на страниците на Рингераја!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Нов проект на Рингераја
6.10.2011 16:25:10   
Pepelaska *
не се сомневам дека ќе биде нешто суперuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Нов проект на Рингераја
7.10.2011 7:38:41   
Палешка РР
Јуле, прекрасна беше, како и секогаш и прекрасно го претстави новиот проект, како и нашата Рингераја!!! user posted image user posted image user posted image
За оние кои не успеаја да гледаат, снимката ќе ја поставиме попладне на Рингераја и нашата фан страница на Facebook user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Нов проект на Рингераја
7.10.2011 8:53:11   
AnnaMolly RR
Јас не успеав да гледам, Филип ми повраќаше цела ноќ.
Едвај чекам да ја видам снимката, не се ни сомневам дека Јуле одлично не претставила! 

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Нов проект на Рингераја
7.10.2011 9:24:02   
Maca25
И јас не гледав..( исто како Филип и Нина повраќаше ноќеска). едвај чекам да видам за што е новиот проект  user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Нов проект на Рингераја
7.10.2011 20:53:50   
Палешка РР
ПОВЕЛЕТЕ и видете со што ќе се занимаваме сите ние следните неколку месеци. Се надеваме дека ќе се придружите за заедно да го реализираме овој хуманитарен проект. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Јуле user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Нов проект на Рингераја
7.10.2011 21:48:46   
Џесика
Навистина многу убав проект е ова, ех да бев наставничка сега.... само не разбрав дали само за во градинки ќе е оваа акција или и по училиштата?
Инаку дајте ми и мене прирачник, сакам и јас да шијам мечиња user posted image


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Нов проект на Рингераја
7.10.2011 23:19:25   
Felly RR
Навистина прекасен проект, ајде кажете како може да се вклучиме и ние.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Нов проект на Рингераја
7.10.2011 23:19:35   
Палешка РР
Џесика, го приготвуваме прирачникот и наскоро ќе биде достапен на Рингераја.
И секако дека ќе изработуваме мечиња, јас имам 7-8 фаворити user posted image

< Поракaта ја уредил Палешка РР -- 7.10.2011 23:20:56 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Нов проект на Рингераја
7.10.2011 23:22:45   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Навистина прекасен проект, ајде кажете како може да се вклучиме и ние.user posted image


Секој кој сака може да се вклучи со изработка на мече за болните дечиња. На форумот ќе се следи целата акција, па секако ние ќе имаме најсвежи информации, Јуле прво нас ќе не извести user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Нов проект на Рингераја
8.10.2011 0:48:27   
nadica
знам дека проектот е за изработка на играчките, но дали ќе може и да се подарат исто така мали неискористени играчки?

п.с инаку јуле е прекрасна како и секогаш ја претставува РР во вистинско светло user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Нов проект на Рингераја
8.10.2011 10:13:09   
Bogdancanka
user posted image user posted image user posted image bravo za proektot....vo site gradinki ke bide predlozen ili?

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Нов проект на Рингераја
8.10.2011 10:42:25   
Viktori
Браво за проектот! Браво за Јуле, прекрасна како и секогаш! Јас не гледав на ТВ, ама сега прегледав на ју тјуб и има чиста 5ка :)))

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Нов проект на Рингераја
8.10.2011 12:03:53   
arh_diz
Bravo za proektotuser posted image user posted image user posted image
Sega go gledav na youtube

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Нов проект на Рингераја
8.10.2011 12:19:01   
lukas
sega samo sto vidov i jas .bravo za proektot i bravo za jule,kako i sekogas ubavo pretstavitelna...pozzz

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Нов проект на Рингераја
8.10.2011 12:37:48   
Maca25
Гооооолемо браво за проектов!!!! Прекрасно! Сигурна сум дека со мечињата направени со многу љубов ќе израдуваме многу дечиња во детските болници и за момент ќе престанат да мислат на нивната болка!!! браво Рингераја!!! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Нов проект на Рингераја
9.10.2011 0:59:37   
Тања РР
Прекрасно! Прекрасно! Прекрасно!  user posted image user posted image user posted image

И јас сакам да шијам мечиња.



_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Нов проект на Рингераја
9.10.2011 11:03:42   
AnnaMolly RR
Јас сум две недели на одмор од работа (принуденuser posted image ), па ќе имам доста време за правење играчки!!!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Нов проект на Рингераја
9.10.2011 11:22:01   
Pepelaska *
супер проект и јас сакам да правам играчки user posted image дури сега видов немам дома интернетuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Нов проект на Рингераја
10.10.2011 18:30:34   
Maca25
Пред да се роди Нина, јас и мм и шиевме меки играчки. Наоѓавме стари материјали (од кај моите или неговите), ги перевме, и правевме мали чудовишта (слатки, не страшни). Уште си ги чуваме user posted image

Кога бев мала многу често бев во Детска Клиника. Па може пола од спратовите ги има поминато. Се сеќавам дека еден Декември го поминав таму, па добив и пакетче и на секое болно детенце му дозволија да си избере еден лампион од новогодишната елка. Си добив едно прекрасно лампионче, кое до ден денес прво го ставам на мојата елка. Доаѓаа други дечиња и родители и ни подаруваа играчки, па за момент заборававме дека нешто не боли user posted image бевме пресреќни. Кога ја видов Јуле наша на ТВ и слушнав за проектов на Рингераја, се наежив и заплакав. Се надевам дека ќе имам можност да бидам од другата страна, јас да израдувам некое мало ангелче.
Едвај чекам!!!


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Нов проект на Рингераја
11.10.2011 9:40:22   
Палешка РР
Ова што го напиша Маца има многу силна порака. Колку и да сме болни, несреќни и тажни секогаш е посилно и повеќе се помни чувството на радост кое некој го предизвикал во нас.
Целта на проектот е тоа, децата да заборават дека се во болница, да се намали нивната тага и како што кажа Маца, тој момент ќе го помнат цел живот.
Ние имаме можност да направиме среќно некое дете user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Нов проект на Рингераја
12.10.2011 10:48:29   
topce
ова беше во нашата градинка и децата многу се израдуваа како и персоналот навистина беше многу убаво.
посебно што разбираат дека тоа ќе биде за некое нивно другарче.
имам само една мала забелешка, а тоа е времето кога беше организирано, 10 часот, малку сите со работни обврски и тешко се организираме, па ако може еден предлог да биде од 15 часот па натаму.
супер идеа и продолжете и понатаму. user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Нов проект на Рингераја
12.10.2011 11:12:18   
Julie1
Topce градинките штотуку се контактирани и прирачниците за изработка на играчки ке им се достават дури за 2 недели и ќе се работи 1 месец и половина не само 1 ден. Можеби се работи за нешто друго кое го имало во Вашата градинка...


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?