|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   На кого да му јавам?
29.8.2009 16:10:57   
Adrijana
Vaka mi tekna nesto. Koj kako odi vo bolnica da donese na svet nekoe angelce, obicno javuva na nekoj od rr za toa da go spodeli so site sto sme tuka. E sega normalno moze i koga ke si izlezat od bolnica toa majkata licno da go stori, no mene mi e pointeresno koga vednas ke se doznae za vesta , a ne posle nekolku dena. Ustvari toa sto sakam da go kazam e deka jas koga ke se porodam sakam vednas da vi javam, pa si mislev, ako nekoja od vas, sto e taka dosta aktivna na rr, da mi dadete mob telefon i jas da mozam da go spodelam mojot najsreken moment so vas. Ako ima nekoj sto saka da go napravi toa, nega go isprati mobilniot vo privatni poraki.Odnapred blagodaram, i dokolku ima i nekoj drug sto misli kako mene neka se prijavi.

< Поракaта ја уредил Elena -- 7.9.2009 0:38:22 >


_____________________________


Непосредна врска до пораките: 1
   RE: na kogo da mu javam?
29.8.2009 16:16:20   
Лејди
Јас не сум многу активна, инаку радо би ти ја исполнила желбава.
Верувам дека ќе се најде некој како Мами или Елена или било кој друг по активен член да ти помогне во ова.
Бидејќи ова е преголема чест за Рингераја.
Да бидеме едни од првите покрај твоето најблиско семејство кои ќе дознаат една ваква преубава вестuser posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: na kogo da mu javam?
29.8.2009 16:17:47   
Adrijana
Fala lejdiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________



(Одговор на членот Лејди)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: na kogo da mu javam?
29.8.2009 16:30:00   
Julie1
Преубава идеја Адријана! Ќе се организираме некако. Секако е најубаво да бидеме навремено известени и да славиме! Скоро ке стартуваме со една новост на Рингераја, каде ќе се следи бременоста по месеци и секоја трудница ќе може да ја информираме во различен период со различни новости преко е-пошта на регистрација. Може автоматски да направиме кога ке се зачлени некоја трудница или кога е во 9 месец да и се прати порака со информација дека убаво би било да не исконтактира на тој и тој број кога ке дојде на свет бебето! Фала Адријана за идејата!

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: na kogo da mu javam?
29.8.2009 16:36:22   
Adrijana
Jas taka deka veke vleguvam vo osmi i pocnuvam so panicni misli i samo nesto planiram, vo eden moment se zamisliv i za toa, si vikam: a kako da im javam odma na rr?? mislev na mm da mu kazam da sedne da pisuva togas, no vo tie momenti ne mi se veruva deka ke izleze nesto od toauser posted image  Za tie sto se poznavaat megusebno i si imaat  razmeneto broevi ok, ama jas deka nikoj vaka licno ne poznavam si vikam ke pisam i ke si pobaram nekojuser posted image user posted image
super ke bide taka Julie, barem se ke doznavame od prva rakauser posted image

_____________________________



(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: na kogo da mu javam?
29.8.2009 16:37:06   
jovanka
Kako predlog bi mozelo sekoj prv rodenden istotaka da se proslavuva a zasto ne i ostanatite rodendeni.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: na kogo da mu javam?
29.8.2009 18:44:07   
Еца
На мене, на мене, на менеееееееееее, секогаш сакам се прва да знамuser posted image user posted image user posted image шала на страна, најозбилна сум, нависитна би ми било чест и задоволство да ги информирам нашите рингерајки за секој новороден членuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: na kogo da mu javam?
29.8.2009 18:53:15   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: jovanka

Kako predlog bi mozelo sekoj prv rodenden istotaka da se proslavuva a zasto ne i ostanatite rodendeni.


јованка славиме и прв и втор и секој роденден на нашите мајмили, еве линк запиши ги родендените на твоите ангели
http://www.ringeraja.mk/forum/%D0%A0%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5_%D0%BD%D0%B0_%D0%BD%D0%B0%D1%88%D0%B8%D1%82%D0%B5_%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D0%B5%D0%BB%D0%B8/m_41/tm.htm

а ги славиме и нашите, еве запиши го твојот тука

http://www.ringeraja.mk/forum/%D0%92%D0%B0%D1%88%D0%B8%D1%82%D0%B5_%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B8/m_42/tm.htm


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: na kogo da mu javam?
29.8.2009 22:05:34   
Adrijana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Elena

На мене, на мене, на менеееееееееее, секогаш сакам се прва да знамuser posted image user posted image user posted image шала на страна, најозбилна сум, нависитна би ми било чест и задоволство да ги информирам нашите рингерајки за секој новороден членuser posted image


user posted image user posted image user posted image za site sto se prijavivte, ostavete broevi i ako do mojot DEN ne se ostvari ona za sto Julie napisa, ke vi javam na site sto ste prijaveni, pa vie trkajte se koj prv da objavi na rruser posted image user posted image user posted image . ( ke treba da stavam poveke kredit na telefonotuser posted image user posted image user posted image , ama ke stavam da znaete)
Eve i jas se prijavuvam da go dadam mojot broj nekomu, normalno ako izrazi zelba za vakvo nesto.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za moeto vtoro semejstvouser posted image user posted image user posted image


_____________________________



(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 9
   На кого да му јавам?
7.9.2009 0:02:50   
Еца
Карла а ти реши ли со кој од рр ке смениш број по пп за да бидеме на време информирани и да прославиме тука со редuser posted image И сите останато ситно што броитеuser posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 7.9.2009 0:38:40 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 10
   На кого да му јавам?
7.9.2009 0:15:10   
karla
Pa Elena bi mozela da mi go ostavis brojot vo privatna poraka i bi te kontaktirala tebe ako ne ti e problem.Ova vi e odlicna ideja. Jas nekolku dena bev izolirana od komp i sega se obiduvam da se vklopam i da vidam sto ima novo, bidejki koga ke dojde malovo moe mrzlivo bebe na svet neznam kolku ke imam vreme za toauser posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 7.9.2009 0:38:55 >

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 11
   На кого да му јавам?
7.9.2009 0:16:52   
Еца
user posted image user posted image user posted image чекај пп веднашuser posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 7.9.2009 0:39:09 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот karla)
Непосредна врска до пораките: 12
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?