|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Машки свадбени костуми
17.6.2009 9:12:59   
Еца
Каков костум ќе избере саканиот зависи од тоа колку е формална венчавката и за кое годишно време се работи. Ако венчавката е класична и со традиционални обичаи, креаторите препорачуваат смокинг, свечен костум или фрак. Но ако венчавката е поопуштена или се организира на отворено, класичен костум од фини материјали и добро усогласени детаил ќе биде полн погодок.

Маж ми искрено ме изнамачи по ова прашање, кошули никогаш не носел, за костим да не праам муабет, чевли исто така.Кажи му бре брате тренерки, маици и патики, и може фармеркиuser posted image user posted image user posted image Кога да одбираме што да облече за свадбата тој сака да си најде некои патичињаuser posted image леле, се натегавме, натегавме и на крај отидовме во Бицијани си купи едни ленени пантолони и ленена кошула и едвај го натерав да купи чевли со тоа, како и да е, на свадбата не личеше на младожења, па и подобро, битно си беше свој и убаво се осеќаше во тоа што го носешеuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Машки свадбени костуми
17.6.2009 9:17:23   
mami
ејјј и мојов е таков..мислам носи кошули ама за одело троа потешко...се утепавме од шетање, а јас, 2 месец трудна, ми се лоши ама битно шетам со него и на крај во Фокабо најде одело, класика, сиво со некои линии, кошула и кравата од Бисер и чевли од Пеко, повеќе чинеше неговиот аутфит отколку мојот


(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Машки свадбени костуми
17.6.2009 22:29:09   
Боцко
ние се венчавме среде лето, 29 јуни. така, на себе имав само кошула со кратки ракави и вратоврса и класични пантолани. венчавката беше малечка и тотално неформална, па така немаше потреба од којзнае какви костуми. инаку, сакам убави костуми и вратоврски кои ми се слабост.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Машки свадбени костуми
28.6.2009 23:36:19   
mami
опааа некому се ближи годишница а?user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Машки свадбени костуми
25.9.2009 9:11:10   
mami
Без разлика дали се работи за свадба, прослава или пак ново работно место каде мора да се облекувате пристојно, кога купувате костум мора да внимавате на неколку работи. Имајте го на ум следново: user posted image
  • Држете се до црната боја. Ретки се приликите кога белата е соодветна боја, а црната му стои речиси на секого. Единствено може да направите исклучок за темно сина, во комбинација со бела кошула и кравата пеперутка ( лептир машна). Оваа боја изгледа подобро од црната ако одите на вечерна прослава.
  • Избегнувајте сатен. Тие беа модерни во 70те, и никогаш не се вратија во мода.
  • Бирајте лесни материјали. Во повеќето случаи костимот ќе морате да го носите во затворена просторија, и можно е да треба да заиграте. Лесните материјали нема да ви пречат во движењата.
  • Размислете два пати пред да купите костум со дупло закопчување. Не сакате да си отворите непотребна работа. Одберете едноставен модел, едно копче е доволно и ви дава класичен изглед.
  • Постојат многу додатоци со кои може да се експериментира, но не купувајте ни вратоврска пред да го одберете костумот.
  • Запомнете го редоследот кога ќе се облекувате: долна облека, чорапи, кошула, панталони, евентуално елече, вратоврска и на крај костумот. И патем, можете слободно да го изоставите елечето.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Машки свадбени костуми
25.9.2009 9:13:45   
Еца
Жени па како беа облечени вашите сакани на свадбата ајде малку потсетете сеuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Машки свадбени костуми
25.9.2009 9:17:44   
mother 29
siv biziani kostus,lila kosula so strafti i svetlo siva vrtovrska m,mmmmm
jas mu odbrav,a toj bese prezadovolen

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Машки свадбени костуми
25.9.2009 9:21:42   
profesorica
Сив костим со плава кошула и кравата, сега ќе најдам слика

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Машки свадбени костуми
25.3.2010 14:00:07   
Natali061
profesorica многу сте убави,посебно тиuser posted image од кај го зема фустанот,прекрасен е,позз..

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Машки свадбени костуми
25.3.2010 14:07:39   
penelopa
Мојот сопруг за нашата свадба си купи оддело од Hugo Boss, специјално за таа прилика се разбира плус кошула во шампањ боја и бела кравата-пеперутка т.е лептир машна. Изгледаше ептен елегантно баш како младоженецuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Natali061)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Машки свадбени костуми
25.3.2010 14:54:41   
topce
мм многу е специфичен и поминав буквално 2 часа со него на пробување на костуми во Битсиани, навистина беше супер ама човек јас за мене никогаш толку време не сум поминала во продавница.Јас најдов модел однесов ми ја сошија и чао пријатно.Ова костимот на мм беше ко венчаница да избираме user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Машки свадбени костуми
25.3.2010 15:14:55   
Adrijana
Bas vcera bevme so mm da pogledneme kostumi, ta neli mladozenja ke bide, ama ova u Stip prava oskudacija, ziva katastrova, pa toa se svetka, pa nekoi glupi modeli, glupi maaterijali, abe nemam zborovi user posted image sigurno ke mora u sk da ideme za da kupime.

_____________________________



(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Машки свадбени костуми
2.8.2010 13:04:48   
petra27
Hmmmm..nie kupivme od Biciani,i super se pogodi,go nosi i sega po svadbi ama samo kaj mn. bliski bidejki ne e bas po kostumite :)))

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Машки свадбени костуми
4.8.2010 21:07:27   
Snowhite RR
И мм не носи костуми и нормално никогаш немаше облечено костум и кога за прв пат облече костум во бутик останавме без зборови, јас повторно се заљубив, многу убаво му стоеше, а за свадбата избравме нешто не секојдневно односно не нешто што го носат сите зетови, темно сив костум, јас сакав да носи кошула со лептир машна и со појас, но најдовме нешто многу поинтересно и понеобично, а тоа беше плисирана кошула и елек со вратоврска која интересно се врзуваше на кошулата, јас лично немав видено таков зет, најубав беше, хехеuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Машки свадбени костуми
24.10.2010 0:12:03   
Natuska85
И мм ич не носи костими,кошула ај така и така ама за сако неќеше да слушне. И кога дојде ред да шетаме за него леле викам ова ќе бидат патешествија.Ама за среќа на двајцата влеговме прво во Фокабо проба еден не му се свиѓаше материјалот и си излеговме.Од таму карши во Атила абе како го облече ко за него кроен.Прекрасен црн костим како со посветло црни риги нешто низ него.Со него имаше и вратоврска , кошула му најдоа од таму со дупли манжетни абе се комплет.И така пресреќни си отидовме дома со многу малку мака.А да и кондури на прва најдовме од Пеко.Па да не си ласкам ама мислам најубавиот зет бешеuser posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Машки свадбени костуми
24.10.2010 10:57:43   
Natuska85
Еве слика од костимот на ммuser posted image

user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Машки свадбени костуми
2.11.2011 10:00:26   
Luci
Еве го и мм во свадбениот костум од  Bitsianiuser posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил luci -- 2.11.2011 10:02:06 >


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Машки свадбени костуми
2.11.2011 10:10:12   
Annet
eee ARISTOTELI BITSIANI...elek i masna specijalno sieni i bela kosula za sivi masnata i elekot kostimot crn,elegancija vo dvizenje,najubav bese navistina,ama nesmeam da stavam slika ke me "utepa" hahahah

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Машки свадбени костуми
23.1.2012 20:55:22   
hrizantema
може ли некоја од вас да ми каже како се движат цените на оделата во битсиани и во хуго босс?вие што веќе сте купиле од таму ве молам помогнете ми.//

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Машки свадбени костуми
23.1.2012 20:58:15   
Annet
12500 SAMO pantaloni i palto bitsiani pred 2 ipol god

(Одговор на членот hrizantema)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Машки свадбени костуми
23.1.2012 21:29:53   
kikicka
мажле мој смокинг носеше го зема од атила во гтц и не се сеќавам колку го плати али немаше некоја њоооњ цена стандард за смокинг


user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Машки свадбени костуми
12.9.2012 16:35:18   
babyblue
se obidov da stavam slika ama nekako ne mi odi zosto nemam fb profil. pa ke vi opisam. mm e sportski tip, za nego doteruvanje e ako oblece farmerki i crni patiki. e sega za svadba rece deka saka da si kupi odelo sveceno kako za svadba. otidovme vo Fokabo i tamu edna vrabotena dali ja mrzese da raboti dali ja mrzese da zivee vika pa ne znam dali imame crno, pa aj vidi tamu vo toj kraj, i sega mm prv pat kupuva kostum a jas ne se razbiram vo maska garderoba znaci taa treba da ni pomogne, mm gledase ama koga ne znae sto bara i mi vika izlezi od ovde nisto ne kupuvam. karsi vo ATILA, prethodnata godina bevme so tatko mi, mu pustija edna mackica prodavacka abe znaese devojkata da mu gi izvlece parite, mu prodade kostum, kosula, palto, kais, masna i cevli od sosedna prodavnica a trgnavme samo po kosula. vlegovme vo Atila i edna gospoga vednas ni prijde prasa za koja prigoda i mu posveti 1 saat na mm probuvase razlicni stilovi razlicni boi i na kraj izbra crn kostum so bela kosula i crna vratovrska, nesto kako kostumot na mazot na Natuska85 samo bez rigi, abe mnogu ubavo mu stoese licese na James Bond user posted image mene mi bese najubav. A gospogite i gospogicite a i gazdata vo Atila se pravi profesionalci i ako ne znaete sto barate veruvajte ke go najdete vo Atila. ne gi reklamiram no mm e prezadovolen od niv i stalno gi fali.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Машки свадбени костуми
24.10.2012 12:09:07   
Andriance
Мој муж е многу економичен user posted image
си отидовме демек на сетња во Солун, он влезе во Зара, и за 140 евра зема ТОП оделце....плус...такс фри охохоох

фала богу не пато дека мора да биде армани или не знам што..

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот babyblue)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Машки свадбени костуми
2.9.2013 14:39:07   
Snow Queen
Со се чевлите, смокингот не чинеше 200е.
user posted image

< Поракaта ја уредил Snow Queen -- 2.9.2013 14:40:51 >


_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Машки свадбени костуми
17.2.2014 13:50:38   
Amce
Jas imav golem problem so mojot maz da odbereme mladozensko odelo . Bevme duri vo Milano e tamu mu se dopana edno ama mnogu skapo 2200 evra
Nisto se vrativme vo Skopje vo gradot sto da ti kazam uniforma , teska klasika i smokinzi mi se cini site mladozenco ke si licat eden na drug se razocaravme
nema odelo za mojot. Slucajno na internet najdovme eden butik specializiran za maski ceremonialni odela i toa vo Skopje nie se utepavme barajki po Evropa.
Butikot se naogal vo TC Mavrovka otidovmi tamu isto da vidis istiot model sto ni se dopagase duri imase i uste poubavi ludnica. za 350 evra .I plus ne usluzi
eden zgoden decko vistinski profesionalec se gleda deka ja poznava rabotata . Mnogu sme zadovolni.

Администратор: Надворешни линкови не се дозволени.


< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 17.2.2014 14:25:25 >

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?