|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Лето 2014
14.4.2014 22:46:41   
Annet
Еве иде ново лето,нови горештини,планирате ли каде ќе одите?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Лето 2014
14.4.2014 22:48:27   
Annet
Ние за Грција се мислиме,дека со дете,некаде да е блиску,а плитко, да има луuser posted image лашки и забава за деца повеќе.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Лето 2014
15.4.2014 0:16:22   
Defne90 RR
Ние по се изгледа ќе си останеме во границите на Македонија.Ни излегоа некои непредвидени и големи трошоци па така да одморот за преку граница го исклучивме.Ама битно ми е многу друштвото со кое ќе бидеме,затоа што и да си на најубваото место на одмор ако не си со добро друштво ништо.Па така со едни блиски пријатели си планиравме овде во Македонија да си останеме и тоа така на 5,6 дена некаде најверојатно до Охрид па ќе видиме што ќе излезе.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Лето 2014
15.4.2014 7:56:25   
Tanjat7880
Grcija e "ZAKLANA"vekje platena a se tokmime I za Ohrid no toj seushte e vo teshki pregovoriuser posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Лето 2014
15.4.2014 10:03:50   
vanessa30
Не годинава бевме на летување во Јануари (на јужна хемисфера)и се потрошивме, а сега јули може некој викенд да тркнеме до Грција.

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Лето 2014
29.4.2014 16:10:47   
blue_blue
Вчера се купија авионски карти за Париз и се плати хотел + влезници за сите четворица за Disneyland. Останува уште хотел за Париз и рент-а-кар да се букира...Одиме во јуни 7 дена, 4 во Disneyland, 3 ноќевања во Париз. Јас повеќе се радувам на Disneyland бидјеќи во Париз сум била веќе два пати, ама ете деца не се бидени user posted image  Не можам да дочекам...

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Лето 2014
30.4.2014 8:10:38   
Tanjat7880

ИЗВОРНА ПОРАКА: blue_blue

Вчера се купија авионски карти за Париз и се плати хотел + влезници за сите четворица за Disneyland. Останува уште хотел за Париз и рент-а-кар да се букира...Одиме во јуни 7 дена, 4 во Disneyland, 3 ноќевања во Париз. Јас повеќе се радувам на Disneyland бидјеќи во Париз сум била веќе два пати, ама ете деца не се бидени user posted image  Не можам да дочекам...

Cekame detalen izveshtaj za pominatoto vreme tamu I vi posakuvam uzivanje do nebotouser posted image

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Лето 2014
30.4.2014 13:14:54   
bucko mal
Nas planot ni e da odime Avstralija,potocno Gold Cost i Brizben.Planirame da odime pocetokot na Septemvri.Se
nadevam nema da izleze nesto neplanirano za da ni se smeni planot.Ne smee nikako da se smeni planot zashto ke puknam od ljubopitnost,moram da ja vidam Avstralijauser posted image user posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Лето 2014
30.4.2014 14:21:31   
Mihaela 2010
E nie ovaa godina najverojatno ke si ideme vo ohrid,nekoi 15 tina dena,taka ni e planot za sredina na avgust pa samo zdravje
zolva mi imaat tamo kukja taka da nema da plakjam smestaj,a i na ubavo mesto e kukjata se nie pred nos,i mislam deka ke si isterame super odmor
jas u princip bas si go sakam Ohrid,radi klimata,vozduhot,sekogas sme naspani,i mnogu ubavo si se osekjam

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Лето 2014
16.5.2014 1:41:41   
marchi
kaj bilo samo da se trgneme od doma user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Лето 2014
16.5.2014 11:51:11   
elenak
И оваа година не ни бега Грција. Детево се некако мало ми се чини за експерименти. А баш би сакала да видиме нешто друго ама во некое друго време. Е сеа за ова лето желба ми е вториот крак, викаат дека најубава вода и плажа има таму. Ако успееме да најдеме нешто што ни одговара ќе одмараме во Никити или Торони, а период најверојатно околу 15 јули, во најголемата гужва.user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Лето 2014
23.5.2014 11:10:34   
miana
Жени дајте некоја идеја за одмор за грција за период од 01 август..Два пара сме, ние две деца, они едно user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Лето 2014
23.5.2014 11:27:01   
Felly RR
Имаме нова тема Летување во Грција. Да дискутираме таму. За да има поголема прегледност во информациите ќе бидат отворени посебни теми за различни места за летување.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Лето 2014
26.5.2014 9:59:36   
Mila mamicka
Во ред Felly RR, тогаш ќе отворам нова тема Летување во Турција, за да добијам некои искуства за ова.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Лето 2014
30.5.2014 1:58:07   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Имаме нова тема Летување во Грција. Да дискутираме таму. За да има поголема прегледност во информациите ќе бидат отворени посебни теми за различни места за летување.

a tema "letuvanje niz/vo Makedonija" ima?user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Лето 2014
30.5.2014 4:52:06   
bucko mal
marchi poveli Летување во Македонија
ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi


ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Имаме нова тема Летување во Грција. Да дискутираме таму. За да има поголема прегледност во информациите ќе бидат отворени посебни теми за различни места за летување.

a tema "letuvanje niz/vo Makedonija" ima?user posted image



_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Лето 2014
31.5.2014 16:00:45   
marchi
blagodaram user posted image

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Лето 2014
11.6.2014 12:22:13   
miana
Ние летово одиме за Албанија, во хотел со доручек, цените во ресторантите им се како кај нас. Ке одиме во Леже, цените се пристапни. Плажата е перфектна за деца ( со ситен сив песок и 20-30 метри плитка вода,максимум до колена ) веке сме биле овде две лета претходно и супер сме поминале, овој пат го менуваме хотелот.. Еве ви линк од хотелот http://rafaelohotel.com/English/index.html па видете може ке ви се допадне, за со деца е перфекција..


< Поракaта ја уредил miana -- 11.6.2014 12:23:24 >


_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Лето 2014
11.6.2014 14:04:59   
Kvisko
Ние сакаме да одиме во Хрватска зашто најмногу ни се допаѓа во однос на вода, плажа (односно карпи) и архитектура. Планот е овојпат да посетиме неколку места од тие што до сега не сме ги виделе а сакаме да ги видиме.
Проблем ни е само долгото возење до таму и ако се осеќаме преуморни од активности може пак да фатиме некој Грчки остров.
Држете палци да се одлучиме за Хрватска.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Лето 2014
30.6.2014 14:54:13   
blue_blue
Бевме, се вративме и си поминавме незаборавно. Летавме со Wizzair и многу сум пријатно изненадена од услугата и односот. Имавме изнајмено кола - ја земавме на аеродорм и ја вративме на аеродром што беше најсоодветно зошто аеродормот не е баш во Париз. Бевме 4 цели денови во Disneyland и реално толку и треба да се изгледа таму се, да се извозиш на се, да ги видиш принцезите, парадите, вечерното шоу кое почнува во 23:00. Идеално е за деца на возраст од 6 докај 10 години. Помали нема ништо да им значи и ќе кенкаат повеќе од времето и не знам колку ќе имаат трпение да чекаат во редовите, а постари мислам дека ќе им биде предетски (мада мене ми беше суперинтересно, ама јас многу сакам забавни паркови). Вреди за сите пари бидејќи се посветено многу на сите детаљи, на организација, на целосна безбедност...Во Париз бевме 3 дена од кои 1 во Версај и беше сосем оптимално за децава зошто на возраст од 6 години не ни мислам дека нешто повеќе и ќе им беше забавно низ Париз. Во Версај им беше супер интересно, во Париз иако мислев дека ќе се забавуваат на брод по Сена мислеа дека тоа е досадно и најинтересно им беше во огромниот парк - луксембуршки градини. Се изненадив колку се издржливи и колку не се жалеа за ништо имајќи на ум дека излегувавме од хотел околу 10:30 - 11:00 а се враќавме во 24:00. Ако некој се реши да оди и му треба инфо слободно нека пише. Најтопло го препорачувам како извонредно искуство за сите дечиња а и за мајките и татковците user posted image  На крај на јули одиме на парадајз туризам во Грција за да се одмориме од одморов во Париз user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: blue_blue

Вчера се купија авионски карти за Париз и се плати хотел + влезници за сите четворица за Disneyland. Останува уште хотел за Париз и рент-а-кар да се букира...Одиме во јуни 7 дена, 4 во Disneyland, 3 ноќевања во Париз. Јас повеќе се радувам на Disneyland бидјеќи во Париз сум била веќе два пати, ама ете деца не се бидени user posted image  Не можам да дочекам...

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Лето 2014
7.7.2014 14:19:47   
marchi
dali ima nekoj sto odel hrvatska na leten odmor?me interesira kako e tamu.

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Лето 2014
7.7.2014 17:01:15   
Felly RR
Марчи, можеш да отвориш тема за Летување на Јадранско Море, па таму кој има искуство може да пише, и така сите информации и за Хрватска, па и за Црна Гора ќе ни бидат на едно место.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Лето 2014
7.7.2014 19:21:17   
Kvisko
Јас сум заљубена во Хрватска и мислам дека е незаменлива за одмор барем од овие поблиски дестинации до нас. Спој на убаво море и симпатична архитектура. Има многу плажи кои се изолирани, ама тие се претежно карпести плажички и нас тоа совршено ни одговара. Најдобро е што на плажите има природна сенка.

Има разлика од копно до островите на пример. Постави конкретни прашања спремна сум за одговарање. Сме биле на повеќе места па можеби ќе знам нешто конкретно за местото.

Ние годинава ќе одиме на Бол на Брач по втор пат. Бевме пред прилично години и сега ќе одиме пак зашто има прекрасни борови и голема плажа која јас за чуда не ја доживувам како гужвеста.


< Поракaта ја уредил Kvisko -- 7.7.2014 19:22:54 >

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Лето 2014
8.7.2014 0:01:46   
mommy_angels RR
Jas da vi kazam odmorot pocnav da go sonuvam user posted image .Mi se ide ,pa mi se place veke.Pocnav samo za toa da zboruvam,duri i mleko za soncanje si kupiv denes user posted image
A duri od 3 avgust odime user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Лето 2014
8.7.2014 22:35:17   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: mommy_angels RR

Jas da vi kazam odmorot pocnav da go sonuvam user posted image .Mi se ide ,pa mi se place veke.Pocnav samo za toa da zboruvam,duri i mleko za soncanje si kupiv denes user posted image
A duri od 3 avgust odime user posted image user posted image user posted image

pa podobro so vreme da se spremis odkolku na kraj na trcanje user posted image

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?