Лето 2014 (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Излети и годишни одмори



Порака


Annet -> Лето 2014 (14.4.2014 22:46:41)

Еве иде ново лето,нови горештини,планирате ли каде ќе одите?




Annet -> RE: Лето 2014 (14.4.2014 22:48:27)

Ние за Грција се мислиме,дека со дете,некаде да е блиску,а плитко, да има лу[sm=smiley1.gif]лашки и забава за деца повеќе.




Defne90 RR -> RE: Лето 2014 (15.4.2014 0:16:22)

Ние по се изгледа ќе си останеме во границите на Македонија.Ни излегоа некои непредвидени и големи трошоци па така да одморот за преку граница го исклучивме.Ама битно ми е многу друштвото со кое ќе бидеме,затоа што и да си на најубваото место на одмор ако не си со добро друштво ништо.Па така со едни блиски пријатели си планиравме овде во Македонија да си останеме и тоа така на 5,6 дена некаде најверојатно до Охрид па ќе видиме што ќе излезе.




Tanjat7880 -> RE: Лето 2014 (15.4.2014 7:56:25)

Grcija e "ZAKLANA"vekje platena a se tokmime I za Ohrid no toj seushte e vo teshki pregovori[sm=smiley1.gif]




vanessa30 -> RE: Лето 2014 (15.4.2014 10:03:50)

Не годинава бевме на летување во Јануари (на јужна хемисфера)и се потрошивме, а сега јули може некој викенд да тркнеме до Грција.




blue_blue -> RE: Лето 2014 (29.4.2014 16:10:47)

Вчера се купија авионски карти за Париз и се плати хотел + влезници за сите четворица за Disneyland. Останува уште хотел за Париз и рент-а-кар да се букира...Одиме во јуни 7 дена, 4 во Disneyland, 3 ноќевања во Париз. Јас повеќе се радувам на Disneyland бидјеќи во Париз сум била веќе два пати, ама ете деца не се бидени [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Не можам да дочекам...




Tanjat7880 -> RE: Лето 2014 (30.4.2014 8:10:38)


ИЗВОРНА ПОРАКА: blue_blue

Вчера се купија авионски карти за Париз и се плати хотел + влезници за сите четворица за Disneyland. Останува уште хотел за Париз и рент-а-кар да се букира...Одиме во јуни 7 дена, 4 во Disneyland, 3 ноќевања во Париз. Јас повеќе се радувам на Disneyland бидјеќи во Париз сум била веќе два пати, ама ете деца не се бидени [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Не можам да дочекам...

Cekame detalen izveshtaj za pominatoto vreme tamu I vi posakuvam uzivanje do neboto[sm=bravo.gif]




bucko mal -> RE: Лето 2014 (30.4.2014 13:14:54)

Nas planot ni e da odime Avstralija,potocno Gold Cost i Brizben.Planirame da odime pocetokot na Septemvri.Se
nadevam nema da izleze nesto neplanirano za da ni se smeni planot.Ne smee nikako da se smeni planot zashto ke puknam od ljubopitnost,moram da ja vidam Avstralija[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Лето 2014 (30.4.2014 14:21:31)

E nie ovaa godina najverojatno ke si ideme vo ohrid,nekoi 15 tina dena,taka ni e planot za sredina na avgust pa samo zdravje
zolva mi imaat tamo kukja taka da nema da plakjam smestaj,a i na ubavo mesto e kukjata se nie pred nos,i mislam deka ke si isterame super odmor
jas u princip bas si go sakam Ohrid,radi klimata,vozduhot,sekogas sme naspani,i mnogu ubavo si se osekjam




marchi -> RE: Лето 2014 (16.5.2014 1:41:41)

kaj bilo samo da se trgneme od doma [sm=zz_giggle.gif]




elenak -> RE: Лето 2014 (16.5.2014 11:51:11)

И оваа година не ни бега Грција. Детево се некако мало ми се чини за експерименти. А баш би сакала да видиме нешто друго ама во некое друго време. Е сеа за ова лето желба ми е вториот крак, викаат дека најубава вода и плажа има таму. Ако успееме да најдеме нешто што ни одговара ќе одмараме во Никити или Торони, а период најверојатно околу 15 јули, во најголемата гужва.[sm=zmeden.gif]




miana -> RE: Лето 2014 (23.5.2014 11:10:34)

Жени дајте некоја идеја за одмор за грција за период од 01 август..Два пара сме, ние две деца, они едно [sm=smiley1.gif]




Felly RR -> RE: Лето 2014 (23.5.2014 11:27:01)

Имаме нова тема Летување во Грција. Да дискутираме таму. За да има поголема прегледност во информациите ќе бидат отворени посебни теми за различни места за летување.




Mila mamicka -> RE: Лето 2014 (26.5.2014 9:59:36)

Во ред Felly RR, тогаш ќе отворам нова тема Летување во Турција, за да добијам некои искуства за ова.




marchi -> RE: Лето 2014 (30.5.2014 1:58:07)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Имаме нова тема Летување во Грција. Да дискутираме таму. За да има поголема прегледност во информациите ќе бидат отворени посебни теми за различни места за летување.

a tema "letuvanje niz/vo Makedonija" ima?[sm=smiley1.gif]




bucko mal -> RE: Лето 2014 (30.5.2014 4:52:06)

marchi poveli Летување во Македонија
ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi


ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Имаме нова тема Летување во Грција. Да дискутираме таму. За да има поголема прегледност во информациите ќе бидат отворени посебни теми за различни места за летување.

a tema "letuvanje niz/vo Makedonija" ima?[sm=smiley1.gif]





marchi -> RE: Лето 2014 (31.5.2014 16:00:45)

blagodaram [sm=smiley14.gif]




miana -> RE: Лето 2014 (11.6.2014 12:22:13)

Ние летово одиме за Албанија, во хотел со доручек, цените во ресторантите им се како кај нас. Ке одиме во Леже, цените се пристапни. Плажата е перфектна за деца ( со ситен сив песок и 20-30 метри плитка вода,максимум до колена ) веке сме биле овде две лета претходно и супер сме поминале, овој пат го менуваме хотелот.. Еве ви линк од хотелот http://rafaelohotel.com/English/index.html па видете може ке ви се допадне, за со деца е перфекција..




Kvisko -> RE: Лето 2014 (11.6.2014 14:04:59)

Ние сакаме да одиме во Хрватска зашто најмногу ни се допаѓа во однос на вода, плажа (односно карпи) и архитектура. Планот е овојпат да посетиме неколку места од тие што до сега не сме ги виделе а сакаме да ги видиме.
Проблем ни е само долгото возење до таму и ако се осеќаме преуморни од активности може пак да фатиме некој Грчки остров.
Држете палци да се одлучиме за Хрватска.




blue_blue -> RE: Лето 2014 (30.6.2014 14:54:13)

Бевме, се вративме и си поминавме незаборавно. Летавме со Wizzair и многу сум пријатно изненадена од услугата и односот. Имавме изнајмено кола - ја земавме на аеродорм и ја вративме на аеродром што беше најсоодветно зошто аеродормот не е баш во Париз. Бевме 4 цели денови во Disneyland и реално толку и треба да се изгледа таму се, да се извозиш на се, да ги видиш принцезите, парадите, вечерното шоу кое почнува во 23:00. Идеално е за деца на возраст од 6 докај 10 години. Помали нема ништо да им значи и ќе кенкаат повеќе од времето и не знам колку ќе имаат трпение да чекаат во редовите, а постари мислам дека ќе им биде предетски (мада мене ми беше суперинтересно, ама јас многу сакам забавни паркови). Вреди за сите пари бидејќи се посветено многу на сите детаљи, на организација, на целосна безбедност...Во Париз бевме 3 дена од кои 1 во Версај и беше сосем оптимално за децава зошто на возраст од 6 години не ни мислам дека нешто повеќе и ќе им беше забавно низ Париз. Во Версај им беше супер интересно, во Париз иако мислев дека ќе се забавуваат на брод по Сена мислеа дека тоа е досадно и најинтересно им беше во огромниот парк - луксембуршки градини. Се изненадив колку се издржливи и колку не се жалеа за ништо имајќи на ум дека излегувавме од хотел околу 10:30 - 11:00 а се враќавме во 24:00. Ако некој се реши да оди и му треба инфо слободно нека пише. Најтопло го препорачувам како извонредно искуство за сите дечиња а и за мајките и татковците [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] На крај на јули одиме на парадајз туризам во Грција за да се одмориме од одморов во Париз [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

ИЗВОРНА ПОРАКА: blue_blue

Вчера се купија авионски карти за Париз и се плати хотел + влезници за сите четворица за Disneyland. Останува уште хотел за Париз и рент-а-кар да се букира...Одиме во јуни 7 дена, 4 во Disneyland, 3 ноќевања во Париз. Јас повеќе се радувам на Disneyland бидјеќи во Париз сум била веќе два пати, ама ете деца не се бидени [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]  Не можам да дочекам...




marchi -> RE: Лето 2014 (7.7.2014 14:19:47)

dali ima nekoj sto odel hrvatska na leten odmor?me interesira kako e tamu.




Felly RR -> RE: Лето 2014 (7.7.2014 17:01:15)

Марчи, можеш да отвориш тема за Летување на Јадранско Море, па таму кој има искуство може да пише, и така сите информации и за Хрватска, па и за Црна Гора ќе ни бидат на едно место.




Kvisko -> RE: Лето 2014 (7.7.2014 19:21:17)

Јас сум заљубена во Хрватска и мислам дека е незаменлива за одмор барем од овие поблиски дестинации до нас. Спој на убаво море и симпатична архитектура. Има многу плажи кои се изолирани, ама тие се претежно карпести плажички и нас тоа совршено ни одговара. Најдобро е што на плажите има природна сенка.

Има разлика од копно до островите на пример. Постави конкретни прашања спремна сум за одговарање. Сме биле на повеќе места па можеби ќе знам нешто конкретно за местото.

Ние годинава ќе одиме на Бол на Брач по втор пат. Бевме пред прилично години и сега ќе одиме пак зашто има прекрасни борови и голема плажа која јас за чуда не ја доживувам како гужвеста.




mommy_angels RR -> RE: Лето 2014 (8.7.2014 0:01:46)

Jas da vi kazam odmorot pocnav da go sonuvam [sm=smiley19.gif] .Mi se ide ,pa mi se place veke.Pocnav samo za toa da zboruvam,duri i mleko za soncanje si kupiv denes [sm=smiley1.gif]
A duri od 3 avgust odime [sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]




marchi -> RE: Лето 2014 (8.7.2014 22:35:17)


ИЗВОРНА ПОРАКА: mommy_angels RR

Jas da vi kazam odmorot pocnav da go sonuvam [sm=smiley19.gif] .Mi se ide ,pa mi se place veke.Pocnav samo za toa da zboruvam,duri i mleko za soncanje si kupiv denes [sm=smiley1.gif]
A duri od 3 avgust odime [sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]

pa podobro so vreme da se spremis odkolku na kraj na trcanje [sm=smiley1.gif]




Страница: [1] 2   Следна страница >   >>