|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Колку пари трошите за фризер?
11.9.2009 8:52:17   
profesorica
Колку често одите на фризер?

Дали само за некоја пригода или еднаш неделно се фенирате/пеглате на фризер?

Колку често ја шишате косата и дали имате некој фризер/фризерка кај кој/која стално одите или мешате во зависност од тоа каде се наоѓате нели во градов?

Дали правите фризури или повеќе сакате стандард за вашата коса?

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Колку пари трошите за фризер?
11.9.2009 14:19:19   
profesorica
Јас одам обавезно за некоја пригода да се испеглам, бидејќи имам многу долга коса и неможам сама да се справам со неа.А инаку обожавам фризури да правам за свадби и крштевки само смислувам нови бидејќи имам многу материјал user posted image .
Инаку одам еднаш месечно да се шишнам малку, да ги освежам врвчињата.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Колку пари трошите за фризер?
11.9.2009 14:26:28   
natasha
edno moe sisanje cini 300den,so mienje,sisanje,feniranje,a dodeka satiranjeto me fati malku poskap duri 2000den

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Колку пари трошите за фризер?
11.9.2009 14:38:44   
Лејди
На фризер одам двапати во месецот.
Плаќам 500 денари и добивам миење, шишање, фенирање и уште неколку дрангулии за потхранување и сјај на косата.
Јас редовно ја пеглам косата 3 пати неделно сигурно, ама косата не ми е воопшто изгорена и упропастена, презадоволна сум од мојот фризер.user posted image

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Колку пари трошите за фризер?
11.9.2009 16:23:13   
Maca25
јас секој месец се шишам и затоа и си имам голем попуст кај мојата фризерка. Се фенирам или пеглам за некоја пригода и редовно се фарбам. Сега откако се породив некако почнав на забушавам, малце нередовно се шишав, ама затоа вчера се ишишав и испеглав user posted image user posted image

Не трошам многу пари на фризер, од причина што фризерката не ми е скапа. Сега сакам да се шатирам и тоа би ме чинело околу 2500 до 3000 денари.

(Одговор на членот Лејди)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Колку пари трошите за фризер?
11.9.2009 17:00:03   
Mamicka3
Аман бе Маца па кај кој фризер идеш ти па толку скапо за шатирање.Мојата коса е под рамена па ја шатирам за 400 ден.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Колку пари трошите за фризер?
11.9.2009 17:04:22   
Maca25
Па така ми кажа фризеката- замојата должина со фолии и две бои е толку.  

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Колку пари трошите за фризер?
11.9.2009 17:10:00   
Tanja K.
Golem del od nas ke se slozime deka,otkako ke se porodis ili podolg period si doma zaboravas na samiot sebe.Toa e totalno grsno,no vistinito.Jas otkako sum doma,znaci od juni imam otideno samo ednas da se isisam.bidejki mi bese satirana prethodno ,so sisanjeto se padna.E sega e na red farbanje.Megutoa si vetiv deka za mm koga ke se vrati i taman togas i ke ni bidat 40 dena jas ke se ofarbam.Znaci ne doslo red na mene ama za 10 dena ke se sredat toptan ,taka barem planiram.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Колку пари трошите за фризер?
11.9.2009 17:46:09   
garfild
1000 ден. за шатирање и шишање кај мојата фризерка.Одам на фризер на три месеци.

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Колку пари трошите за фризер?
11.9.2009 17:47:27   
mis.
Јас на фризер одам во Диор во автокоманда секој месец за шишање,фенирање и ме чини 350 ден и сум презадоволна од професионалниот тим кој работи таму.За тоа што го нудат се многу ефтини.

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Колку пари трошите за фризер?
11.9.2009 21:04:12   
milijana
Потшишување на косата правам..малку ми е здосадено со долга коса..ама ке се решам некој ден за пократка.Инаку месечно барем 1000 ден трошам..пазам на изглед..жени..Неможам да не одам..како дрога ми е тоа..некако многу убаво се чуствувам..баш како кога маж ми оди во кладилница.(компензација)хааха..малку шега..позз се надевам нема замерка на шалава..

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Колку пари трошите за фризер?
12.9.2009 0:09:45   
delfinka
veke koga spomennavte frizeri dajte informacii koj znaete kolku cini edna nevestinska frizura i kade e najdobro
t.e preporacajte dobar frizer a za poeftinki paricki
kade vie ja pravevte vasata nevestinska frizura?

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Колку пари трошите за фризер?
12.9.2009 0:51:36   
nadica
јас имам другарка фризерка па не ми зема пари или колку без ич да не е 150ден за шишање маска и пеглање што е смешна цена и благодарна сум и за грижата што ја води за мојата косаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Колку пари трошите за фризер?
12.9.2009 7:32:51   
profesorica
Јас мојата ја правев во студио сикрет и ме чинеше 4000 денари за доооооолга коса а и таму ме шминкаа (ДАДАР) а неговата шминка чини 2000 денари.Значи се комплет 6000 денари за шминка и фризура.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Колку пари трошите за фризер?
12.9.2009 11:53:52   
happy
se feniram 2 pati nedelno, taka da mesecno za frizer odvojuvam okolu 1600 denari

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Колку пари трошите за фризер?
12.9.2009 19:22:04   
delfinka
samo edna clenka pisa za svadba dajte uste predlozi,zenskiiii

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот happy)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Колку пари трошите за фризер?
15.9.2009 0:17:34   
koalicka
Delfinka jas frizura poravev kaj Jovica od Dracevo i da ti kazam prv pat bev kaj nego ama prezadovolna sum, mislam deka bese okolu 3000-4000 den, so satiran umetak , a za sminka kaj vlado georgiev, izvini ama za cenite ne sum sigurna sum zaboravila.

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Колку пари трошите за фризер?
15.9.2009 12:54:07   
Mam81
Јас не трошам многу пари за фризер, се шишам на неколку месеци, а мајка ми дома ме фарма со кн, многу е по здрава за косата, и ја згуснува, од фарбите многу ми паѓаше

(Одговор на членот koalicka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Колку пари трошите за фризер?
15.9.2009 13:05:44   
mami
за шишање 300 и за ладнат 1000 и тоа  еднаш на неколку месеци така да не е многу..и што се астрономскиве цени за фризура? со злато да не ве китеа..извинете можеби претерувам ама 3-4000 ден за фриз ми е малку премногу

(Одговор на членот Mam81)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Колку пари трошите за фризер?
16.9.2009 14:25:44   
Maca25
За делфинка:

Јовица во драчево е супер, мене ми ја нема до сега никогаш утнато косата и мислам дека ќе бидеш презадоволна.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Колку пари трошите за фризер?
16.9.2009 14:28:41   
profesorica
3-4000 мислам дека се однесува на свадбена фризура, бидејќи некоја од мамичките бараше цени за свадбени фризури.

А инаку еве и јас да се изјаснам.На 4-5 месеци давам 1000 за шатирање, на секој месец по 500 ден за шишање и + на 2 недели за пеглање по 250.


< Поракaта ја уредил profesorica -- 16.9.2009 14:29:52 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Колку пари трошите за фризер?
16.9.2009 14:30:38   
jovanka
Za sisanje 800 den i toa na sekoi 5-6 meseci koga ke vidis i ne e mnogu ama nema utka sega bev kaj drugarka ama si najdov mana ne e kako kaj mojot frizer a za satiranje zavisi kolku folii (na cela kosa ili samo gorniot del).

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Колку пари трошите за фризер?
16.9.2009 14:44:17   
katence
jas dva pati nedelno odam na frizer za feniranje/peglanje,i ednas mesecno za sisanje na vrvcinjata i ampula i eve sega pak pocnav da se farbam i toa ke bide sega ednas mesecno.isto taka za nekoja prigoda ili ako iskocime so drustvo.

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Колку пари трошите за фризер?
22.9.2009 9:30:10   
delfinka
za kaj jovica znam deka nema utka toj e moj frizer samo sakav da znam za ceni za svadbena frizura
baram poeftinko a dobro
a joco ne sum go prasala seuste no imam cueno deka za svadbi e mnogu poskap od voobicaeno

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Колку пари трошите за фризер?
22.9.2009 11:28:49   
Палешка РР
Кога ќе се јавам да закажам, фризерот (кој е мој другар) ми вели:"А да ти платам да не идеш?" user posted image
Имам невозможна коса, која знам да ја средам само јас.
Многу е дива и многу виткана. Најчесто одам еднаш на два месеци за стрижење и фарбање, а некогаш кога ќе изразам желба за пеглање Зоки не закажува муштерии во следните три саати user posted image user posted image



_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?