|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Игри за деца
21.9.2009 2:41:11   
Еца

доколку знаете некои игри за деца напишетеuser posted image

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 23.7.2011 15:44:23 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Игри за деца
28.12.2009 13:29:39   
ripce


http://www.babytv.com/


оваа адреса е на ТВ програмот  BabyTV... прекрасен ТВ програм, песнички, поучни работи за дечињата... син ми го обожава, цел ден ни е пуштен овој канал user posted image< Поракaта ја уредил ripce -- 28.12.2009 14:14:41 >

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Игри за деца
28.12.2009 14:42:08   
zami
user posted image Ja mislev ke ni pomognete so nekoja interesna igra za po doma ,user posted image a tie vidigi igri za na kom. Pa neli rekovme deka ne treba da sedat mnogu pred kom.

Eve jas ke ja smenam temata.

Za rodenden dobivme igra ,, Lavirint,, od ravensburger, drustvena igra mnogu e interesna i ne e teska sin mi so 5 god. ja obozava. I odlicen nacin da ne natera da sedneme i da igrame site zaedno mama, tato i mitko. Nie go imame klasicniot, a ima i detski so junacite od Disney.
A sega vo edna prodavnica vidov Monopol za deca od 5+ so miki maus i so ben 10, pa se mislam da mu kupam nekoja za nova godina._____________________________

Allways look on the bright side of life!

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Игри за деца
19.12.2010 1:16:34   
suzeto
zami... ima i druga tema za igri
evo uste eden link koj ke im se dopadne na vasite decina
KLIK
ajde nekoj neka mi kaze nekoja igra kade sto poveke se uci bukvi brojki...

< Поракaта ја уредил Snowhite -- 21.12.2010 16:25:30 >

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Игри за деца
22.12.2010 8:09:17   
Палешка РР
ТУКА,  ТУКА, ТУКА и ТУКА имате игри за деца поделени по возрасти.

Мислам дека сите по дома ќе уживате играјќи

< Поракaта ја уредил Палешка -- 22.12.2010 8:12:02 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Игри за деца
24.12.2010 22:43:47   
suzeto
fala Paleska,no sakav nesto neznam kako da kazam,nesto kade sto ce ima bukvi brojki, primer kako sto bese busavata azbuka ........

< Поракaта ја уредил suzeto -- 24.12.2010 22:44:58 >

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Игри за деца
27.12.2010 2:38:34   
Maca25
Бушава азбука беше емисија, не игра, колку што знам јас?!?!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Игри за деца
28.12.2010 15:22:33   
suzeto
da emisija bese, no dali ima nesto slicno,dali nekoj znae nekoja adresa kade sto se ucat bukvi brojki

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Игри за деца
28.12.2010 15:29:50   
Maca25
мислиш со македонска азбука некаде да има игра?!?! не знам баш
провери на google

од овие горе што се напишани има некои со броење и сл. ама се некако за помали дечиња. јас ги играм со ќерка ми и еве ја научи да брои до 10 преку игривеuser posted image


< Поракaта ја уредил Maca25 -- 28.12.2010 15:31:36 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Игри за деца
24.11.2014 7:49:07   
caciana
Spored mene najdobra detska igra ,za vozrast okolu 3-4 god no I poveke e Ne luti Se covece.So ovaa igra vnuka mi nauci DA broi od 3god.nauci DA prifaka poraz I DA Se raduva na pobedata.So ova igra porasnav I jas,seuste mi e interesnauser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 10
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

Kako da se vika?
mamicki

Koe ime e poubavo?

Kliment (26%)

Konstantin (74%)


Број на сите гласови: 74

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!