|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Здравје на вашите деца
17.3.2009 15:43:27   
vesna_kr
Каде го носите Вашето дете на лекар? Кој е матичен педијатар на Вашето дете?Колку сте (не)задоволни од лекарот на Вашето дете? Сите ваши коментари жалби и пофалби споделете ги со семејството Рингераја.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Здравје на вашите деца
17.3.2009 15:44:50   
vesna_kr
Моето дете го носев кај Султана МАнчева во Железничар,ама од пред една недела ја променив.КАј мене во Кисела Вода има педијатар која ми е ептен блиску и затоа решив да ја сменам.
Сега, матичен педијатар на Мила е Д-р ЈАсна Јермиловска.

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Здравје на вашите деца
17.3.2009 18:32:36   
Еца
Ние одиме во Јане Сандански кај Др. Митка, а на клиника, на имунологија кај Др. Миронска. И од двете докторки сум презадоволна и од нивниот однос со децата-пациенти, а посебно од нивната професионалност и спремност.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Здравје на вашите деца
18.3.2009 9:20:18   
vesna_kr
Zasto odite na imunologija,daj zaponajme poveke moze i nie treba da odime.Nie na lekar odiem samo ako e bolna mila, a inaku nikako.Do edan godina odevme sekoj mesec na kontrola a sega batalivme,ama mislam deka gresime.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Здравје на вашите деца
18.3.2009 14:10:13   
vesna_kr
Има иста ваква тема отворено кај форумот од деца до ученици и се вика здравје.ПА нели е едно исто со ова.Може ли модераторите да ги спојат овие во 1 тема да писуваме заедно да не сме вака поделени?

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Здравје на вашите деца
21.3.2009 14:55:13   
Еца
Може весна ќе го направиме тоа.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Здравје на вашите деца
18.8.2009 8:19:14   
Bile
jas sum nezadovolna do beskraj od nasiot pedijatar. imam milion prikazni od nego megutoa toj e star doktor i dosta pocituvan od strana na drugite postari luge od druga strana i da go smenis a nie ziveeme vo malo mesto imame uste dva pedijatri koj se beter i lugeto samo toa pravat se ispisuvaat od eden odat kaj drug-katastrofa.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Здравје на вашите деца
6.10.2009 17:34:57   
Боцко
мене ме немаше извесно време. најмногу поради тоа што стефан беше болен.
влече затнато носе кое тече подолго време. тоа помина во лесно запалено уво и потоа во пречки во дишењето. првиот пат имаше 37.2 температура и беше викенд па го однесовме во приватна дежурна амбуланта. таму ни дадоа терапија и по некој ден му беше подобро. отиде во градинка во понеколку дена ете го повторно, но сега со 39 температура и уво. отидовме на ушен лекар (пак викенд/празник) и добивме друг сируп. но пред 3 вечери во сред ноќ почна да се гуши, да губи здив и да кашла. го спакувавме и во три наутро бевме во козле. таму инхалации со антибиотик, инфузија и задржан во болница. а не е дисциплиниран пациент воопшто. кутриот се преплаши собран од кревет среде ноќ да се најде на непознато со игли околу себе. сега е добар. пиеме само сирупче. не би сакал никогаш да се повтори.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Здравје на вашите деца
6.10.2009 17:44:43   
Еца
Леле Боцко навистина ми е жал што сте поминале низ тоа, еве и сега треперам бидејќи јас со Мартина тоа го поминав пред неполна година и тоа за еден месец два пати во Козле user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   здравјето на нашите најмили е најскапоцено и непроценливоuser posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Здравје на вашите деца
6.10.2009 18:11:26   
mis.
Баш ми е жал но така стареат родителите.user posted image user posted image user posted image За Стефан.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Здравје на вашите деца
6.10.2009 18:25:44   
mami
Леле Боцко, криво ми е што морал да помине низ сето тоа, којзнае колку му било тешко и страшно што  во сред нок сте го носеле во козле..душичка, се надевам дека се е во ред сега и наскоро ке се видиме...гушки за мојот срцко

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Здравје на вашите деца
6.10.2009 22:39:16   
niki
Леле Боцко страшно се што сте преживеале. Никогаш да не ви се повтори. Чувајте се, пазете се и бргу, бргу да се опоравите сосема.

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Здравје на вашите деца
6.10.2009 22:56:04   
ostoun

Жалам , ви посакувам сосема да се опоравите што поскороuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Здравје на вашите деца
6.10.2009 23:29:01   
nadica
ајде побрзо да оздрави малиот многу ми е жал што морал да го помине сето тоа

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Здравје на вашите деца
7.10.2009 9:54:18   
big_mama817
исто и мене ми е жал се надевам дека сега сте подобри

< Поракaта ја уредил big_mama817 -- 7.10.2009 9:55:00 >


_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот nadica)
Revisions: 2 | Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Здравје на вашите деца
5.12.2009 23:36:24   
Mila na mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: Еца

Eve moeto zasega najmilo coveve,Martina vo princip e zdravo dete,osven alergijata na mleko i mlecni proizvodi,no toa e druga tema.So krvta sme nemale problemi,megutoa zimata ne znam sto se sluci dva pati lezevme vo Kozle zasto fati pneumonija.I toa za period od 10 dena razlika.Sega fala mu na Boga dobri sme.user posted image user posted image user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

да чуканм во дрво сега засега сме супер..кога му правеа анализа на крвта рекоа дека е одлично, освен некоја малечка кашлица зимово поминавме топ... не го штедам многу, не го пренатрупувам со алишта, го изнесував надвор на снег и кога беше најстудено(по некоја минута, не го оставав да смрзне) и мислам дека тоа е клучно во развојот на едно дете,на тој начин се јакне имунитетот, а ако го затворам дома, во соба со 30 степени што? ке трчам по болници нон стоп.

ИЗВОРНА ПОРАКА: biljanaM

јас имам едно прашање, вчера мокрачата на Воислав му беше розеникава, се загрижив, два дена цело време пиеше сок од цвекло си помислив од тоа да не  е, ама зошто би било од тоа......
Денес не му давав цвекло  и мокрачата му е нормална како порано. Утре ке го носам на лекар.....


ИЗВОРНА ПОРАКА: Боцко

цвекло. дефинитивно. без грижи. и мене ми се случува по салата од цвекло, а камоли сок.


ИЗВОРНА ПОРАКА: biljanaM

Бед бој само да знаеш колку ми олесна, навистина е така?.....уф...цело време мислам на тоа.user posted image user posted image user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Еца

Билјана сигурно е од цвеклото, а може да ја има и таа боја доколку не испил доволно течности, значи ништо страшно, но ако сакаш една контрола не ти штети, за секој случај ако го посетиш педијатарот ајде те молам пиши ни што таа ти кажала.user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: biljanaM

Значи бевме на лекар и д-рката ми го рече истото дека дефинитивно е од цвеклото направивме анализа на крвта поради друга причина за да ја видиме  вредноста на алкалната фосфатаза , бидејќи Воислав многу плачеше земавме кеса за мокрача за дома....user posted image . А многу се исплашив тогаш бидејќи незнаев за вакво нешто. Фала ви многуuser posted image user posted image user posted image


(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Здравје на вашите деца
12.6.2010 11:38:17   
niki
Жени, незнам каде ова да го напишам и одлучив да биде овде бидејки незнам во што е проблемот.
Ќерка ми од вчера попладнето чудно се однесува. Кога стана од попладневната дремка се жалеше дека ја боли стомачето и се исповрати. После повраќањето пак се жалеше дека ја боли стомак. И дадов да грицка двопек бидејки прва мисла ми беше да не е некој стомачен вирус. Меревме температура 37.0. Потоа цело попладне го прележа во кревет, нерасположена. На прашањето што ја боли велеше стомачето, грбот, нозете и рацете. Во еден момент додека миев садови таа стана од кревет и дојде до мене, мислев подобро и е, а таа почна да кмека дека не и е добро, не можела да стои на нозе да ја земам. И вечерта ја помина во кревет, не сакаше да јаде освен малку овошна кашичка и заспа. Ноќта температурата се качуваше и околу 4 измеривме 38.0. Утрово се разбуди расположена, размуабетена, весела. Пиеше млеко и излеговме со кучето во двор. Таа тргна да трча со него и не направи ни еден круг се врати кај мене и се жалеше дека ја боли глава. Се вративме дома и си игравме. На моменти ќе застане и накако очите ги врти и вика види гледам две мами. И глеј две кучиња. Јас не можам да одредам дали тоа го прави бидејки си игра или нешто не е во ред бидејки е насмеана, но и некако чудна. Очињата и се некако подуени и зацрвенета и е кожичката околу нив. Потоа читавме приказни и заспа во 12, толку рано нема заспиено незнам од кога, обично мака мачиме дури да се успиеме. Температурата и е пак 37.0
Е сега ме јаде и еден црв. Вчера додека спиеше кучево си дошло до неа и ја лиже ли лиже по лицето, а уште е мал за вакцинирање и си викам да не и пренесе некоја болест, незнам некако шубе ми е.
Незнам што да мислам, дали премногу паничам па во се гледам проблем или?


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Здравје на вашите деца
12.6.2010 11:42:06   
brineta88
Ники однеси ја на лекар.
И од золва ми малиот исто вака беше пред некој ден, омалаксаност болки
викаат имало некој вирус.


_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Здравје на вашите деца
12.6.2010 11:50:46   
Maca25
ники јас би ја однела на лекар, да и направат една крвна слика, па може ќе се покаже дали и е некој вирус. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Здравје на вашите деца
20.7.2010 19:16:57   
bambi
mi treba sovet, na godina trebase da otideme na redovna kontrola na ortoped, do togas se bese vo red, pravilno se razvivase, ama poradi virusi, gripovi i nastinki, ne ja odnesovme na pregled, na godina i 3-4 meseci proode i se e vo red, e sega mi rekoa mora da ja odneses, ama kako da ja odnesam koga toa e stres za nea, posle toa nemozam eden mesec da ja smiram, ke mi place od nepoznati, ne odi nikade. Sega ima 20 meseci. Sto da pravam , moze da pomineme bez pregled?

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Здравје на вашите деца
9.11.2010 13:56:43   
sandravlae

ИЗВОРНА ПОРАКА: vesna_kr

Моето дете го носев кај Султана МАнчева во Железничар,ама од пред една недела ја променив.КАј мене во Кисела Вода има педијатар која ми е ептен блиску и затоа решив да ја сменам.
Сега, матичен педијатар на Мила е Д-р ЈАсна Јермиловска.


isto i na Marko mu e maticna i jas sum zadovolnauser posted image

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Здравје на вашите деца
20.5.2011 22:31:38   
Sarah
Ne znam kaj da go postavam prasanjevo pa resiv tuka. Kerka mi sega ovaa nedela se odvikna od peleni i kako sto mocka vo noksirot mozam da zabelezam deka mokracata sekoj pat i e matna. Vi se slucilo li vakako nesto? Sto bi mozelo da bide pricinata? Da ne se odviknese od peleni nemase ni da primetam. Fala vi

(Одговор на членот sandravlae)
Непосредна врска до пораките: 22
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?