|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Зависник од форуми или не
19.9.2009 12:26:03   
mis.
Колку сте зависник од форуми?Дали сте верен член само на рингераја или посетувате и сте активен член и на некои други форуми за бебиња,деца и родителсво?
Пред да ја откријам рингераја бев актибен цлеч на друг форум од истиот калибар но некако тука убаво се снајдов и видов дека ме задоволува и се префрлив на рингераја.НЕЗАМЕНЛИВА Е.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Зависник од форуми или не
19.9.2009 12:29:32   
mother 29
jas sum aktivna ovde,megutoa posetuvam i dr.forumi,ako ne mozam da najdam ili da dobijam odgovor na toa sto go baram?!

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Зависник од форуми или не
19.9.2009 12:30:09   
Палешка РР
Откако посакав да имам дете член сум на Рингераја. Не посетувам други форуми.
И зависна сум, признавам user posted image user posted image user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Зависник од форуми или не
19.9.2009 12:32:47   
profesorica
Па јас сум зависник од РР нон стоп сум тука, а обично кога ќе барам некоја информација на нет одма ми се отвараат други форуми, каде што расправаат од А до Ш и некако ниеден не ми го задржал вниманието, рингераја е толку читлива и јасна, лесно можеш да се снајдеш во неа.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Зависник од форуми или не
19.9.2009 12:38:16   
Еца
И пред рингераја пак рингерајаuser posted image user posted image user posted image Единствено рингераја успеа да ме задржи на едно место, токму на неа, прво на хрватската, па потоа на нашата. Порано знаев да посетам и друг форум за да најдам што ме интересира, но пак искуството на рр го пренесував.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Зависник од форуми или не
19.9.2009 12:39:49   
BEBICA
Lele i ja sum zavisnik od rr.Pred da go otkrijam ovoj forum bev na bebac.com i ne me voodusevi nesto posebno.isto taka ponekogas go posetuvam forumot na roditeljportal.rs no rr e najdobar.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Зависник од форуми или не
19.9.2009 12:42:55   
Еца
нели, нели?user posted image user posted image user posted image најдобар е зошто вие го правите да биде таков!user posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 19.9.2009 12:43:14 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Зависник од форуми или не
19.9.2009 12:49:34   
niki
Ima eden srpski forum koj go posetuvam ama samo go citam, ne pisuvam tamu, tolku e razraboten i aktiven, da koga ke otvoris tema, vednas uste prviot den se ispisuvaat po nekolku stranici i ima vednas eden kup razlicni mislenja, ton informacii, mnogu aktivni clenovi.... Toa i go posakuvam na ringeraja da stane takva, ne deka sega ne cini, ama da se prosiri, da porasne i da se razvie.
Inaku zavisna sum od ringeraja, aktivna kolku mozam i verna nea ke i ostanam bidejki e na makedonski jazik i skoro od nejziniot pocetok sum nejzin clen, pa nekako kako svoe dete si ja gledam, kako jas da sum ja sozdala i ja gledam sekoj den kako raste i koga ne pisuvam, tuka sum citam sto se pisuvalo.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Зависник од форуми или не
19.9.2009 14:14:00   
mami
ууу па пред да почнам на рр да пишувам бев зависна од еден руски форум од сличен калибар и баш како што вика Ники, таму се пишува едно прашање и добиваш 10-20 одговори уште одма...ама нели, наше си е ннаше па откако ја најдов рр не сум се вклучила на другиот..ги читав и останатите мак. форуми за родители ама тапа ми се...верна сум и на рр, нема друга како неаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Зависник од форуми или не
19.9.2009 17:59:32   
nadica
дефинитивно сум за рр зависник голем мм вели дека откога сум член на форумов сум порелаксирана user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Зависник од форуми или не
19.9.2009 20:12:53   
agnes77
па прије неколико месеци ја сам била прави зависник али сад баш нисам, сваке толико отворим рр, да видим што је ново и вежбам кирилицу

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Зависник од форуми или не
19.9.2009 21:09:51   
Весна
На никој форум не сум била член, а посетував чисто информативно еден хрватски trudnoća.net, но откако се видов со Мами и ми спомана за рингераја уште истата вечер дојдов, видов и останав само тука user posted image . Многу ме веселите user posted image .


(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Зависник од форуми или не
31.5.2010 19:43:25   
Bitolcanka
Не бев член на ниту еден форум - РР е прва user posted image user posted image user posted image Ја чувствувам блиска, поучна, забавна ... user posted image user posted image user posted image
ДА - ЗАВИСНА СУМ ОД РР и не се каам поради тоа user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Зависник од форуми или не
31.5.2010 19:47:24   
amelbebe
bev na roditeli i deca,ama otkako si ja pronajdov rr  a sednam na pc samo RR i zavisna sum mnogu od rr

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Зависник од форуми или не
31.5.2010 19:47:47   
Палешка РР
Не да сум зависна.....ќе ме избркаат од дома!user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Зависник од форуми или не
31.5.2010 19:47:51   
Rossana
Jas sum veke 5 godini po forumi. Si go imavme do pred tri godinistrumica.tonight i bev tamu non stop, clen sum na nekolku forumi, no najaktivna sum na rr, a posle rr i na femina mk. Sepak rr e nezamenliva, i mi e potrebna se razbira.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Зависник од форуми или не
31.5.2010 19:52:37   
agnes77
jas sum ponovno zavisnik ali prije nekoliko meseci (vidi gore) jas sum mislila deka sum okuser posted image u zadnje vreme jas najviše sakam slo i mk ringarajauser posted image

< Поракaта ја уредил agnes77 -- 31.5.2010 19:55:54 >

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Зависник од форуми или не
31.5.2010 19:58:17   
amelbebe
lele luge naj iskreno i mene ke me izbrkaat od doma ajde RINGERAJKEuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Зависник од форуми или не
31.5.2010 20:02:05   
Viktori
Па не знам user posted image ... мислам да user posted image
Инаку јас сум општо зависна од живеење на интернет. Некако оптен ми одговара овој уклучи-исклучи систем. Не варам кафиња, не мијам садови, не треба да трчам по грицки user posted image user posted image user posted image
Инаку верна бев на двајца, user posted image форум. кајгана и рингераја. Порано спиев на кајгана, ама некако со годините не ми одговара веќе ич, па сега се логирам еднаш неделно.  Рингераја е многу поинаков форум user posted image и повеќе ми одговара.user posted image user posted image



_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Зависник од форуми или не
31.5.2010 21:19:21   
melody
Ne sum voopsto zavisna od forumi osven od ringeraja normalnouser posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Зависник од форуми или не
31.5.2010 23:22:44   
Тања РР
Бев зависна од еден форум на кој бев и модератор ама се излечивuser posted image , тогаш имав потреба од форум за дружење, сега имам потреба од семеен форум а нема подобар таков од нашата Рингераја. Се навлеков на неа и верна сум и.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Зависник од форуми или не
1.6.2010 13:03:19   
^SARA^
Не сум зависник од форуми , повремено посетувам форуми ,наменски се разбира доколку имам потреба од информации ,искуства или мислење на одредена тема.Инаку член сум единствено на рингераја user posted image  

_____________________________

*** Верувај во себе ***

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Зависник од форуми или не
1.6.2010 16:37:05   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: melody

Ne sum voopsto zavisna od forumi osven od ringeraja normalnouser posted image


И јас исто, рр е прв форум на кој сум се зачленила...и не мислам да го менувамuser posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Зависник од форуми или не
1.6.2010 18:06:24   
niki
Се повеќе забележувам дека сум зависник од форуми. Ако ми треба информација било каква најчесто на форуми ја барам и неретоко ја наоѓам. Денес се убив читање искуства на форум од кинолошко друштво во Србија, бидејки кученцето ни е тема број 1 дома. На интернет се може да се најде, но некако информацијата од некој кој низ истото минувал, кој објаснува народски, кој советува пренесувајќи го своето искуство, многу подобро допира до мене од сувопарните информативни  текстови што ги пишувал некој стручњак. Секоја им чест на стручњаците, не би да ги омаловажувам, ги почитувам, но преферирам форуми.user posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Зависник од форуми или не
20.11.2010 23:48:17   
Natuska85
Од кога дознав дека сум user posted image се зачленив на форумов и готово зависна сум од него.Секој ден по незнам  колку пати проверувам што има ново и само си наоѓам темички за дискутирање.Убаво ми еuser posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?