|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Друштвени игри за деца од 3+ години
23.11.2009 9:35:17   
niki
Еца има отворено тема игри за деца но на компјутер, мене ме интересира какви игри играте без компјутер и дали воопшто играте некои игри?
Ние досега освен со топка, цртање и боење и со некои играчки со форми не сме играле некои игрички, но размислувам дека е време да почнеме, само незнам со што, па идеи се добродојдени.
Инаку случајно во еден весник добивме карти со ликовите од еден цртан, картите се составуваат по две во една слика и тоа си играме се учиме да чекаме на ред, и да прифатиме дека таа карта која сме ја извлекле ни припаѓа а не онаа на противникот. Интересно е но кратко не држи интересот. Сакам да купиме и Не лути се човече и Монопол, но за Монопол ми се чини дека е уште мала. Ајде дајте предлози што да играме.

< Поракaта ја уредил niki -- 23.11.2009 9:38:51 >


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Друштвени игри за деца од 3+ години
23.11.2009 21:48:35   
Боцко
ние имаме големата трка на животните - верзија не не лути се човеку од краш која се добива со нивните јајца животинско царство. интересна е но сложена па моравме да ја поедноставиме. сеуште му е рано да ја одржи концентрацијата/трпението. имаме мини кошарка и лего коцки и со нив најмногу си играме. цртаме по ѕид во неговата соба. имаме цела бавча со овошје и зеленчук и секој си има име.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Друштвени игри за деца од 3+ години
24.11.2009 0:08:03   
Еца
па можете заедно со колаж да правите нешто, можете заедно да боите, да играте домино, од пластелин да правите фигури, а освен игри за на компјутер имам поставено и линкови за креативни идеи кои ви даваат инструкции за да направите нешто заедно со вашето дете. клик тука

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Друштвени игри за деца од 3+ години
2.1.2010 17:50:59   
niki
http://www.kupiteonline.net/?p=product&id=23469

Еве линкче од една игричка што ја нарачавме по интернет од Србија. Баланс Месец супер е и не воодушеви. Ќерка ми многу сака да ја играме, а знае и сама да се заигра. Цилиндрите се во три големини па така најголемиот и е тато, средниот мама и најмалиот она, демек има 6 семејства во различна боја.


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Друштвени игри за деца од 3+ години
2.1.2010 18:20:00   
bojanas
Криенка, Кога јас бев бебе, тенис со балон, на буквата, домино, летови со параглајдер на кревет, иде мачка покрај тебе, и какви се не глупости играме секој денuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Друштвени игри за деца од 3+ години
10.6.2013 15:23:26   
Felly RR
Ние сме уште мали за овие што се набројани - не лути се човече, монопол, ама играме меморија, или само ги спојуваме сликите по две исти. Исто и сложувалки правиме.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот bojanas)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Друштвени игри за деца од 3+ години
24.11.2014 7:52:01   
caciana
Ne luti Se covece no e najomilena so vnucite.So ova I bra I jas Se cuvstvivam kako deteuser posted image Inakunsme vo faza sega ucime da igrame monopol .

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Друштвени игри за деца од 3+ години
8.3.2016 19:47:44   
marchi
interesna tema.jas vo edna prodavnica najdov ne luti se covece ama golemo.tepih izgraviran bas kako tablata i piuncinjata bea golemi.mnogu me bendisa.mislam deka naskoro ke si ja nabavam.

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Друштвени игри за деца од 3+ години
10.3.2016 9:52:32   
TeaM

ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi

interesna tema.jas vo edna prodavnica najdov ne luti se covece ama golemo.tepih izgraviran bas kako tablata i piuncinjata bea golemi.mnogu me bendisa.mislam deka naskoro ke si ja nabavam.


Marchi vo koja prodavnica?

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Друштвени игри за деца од 3+ години
10.3.2016 19:11:39   
marchi
porano bese gary sega e prodavnica za se i sesto ama i ostana imeto kineska prodavnica user posted image vo prodavnica koja sega go nosi imeto gary sigurno nema,i tamu odam ponekogas.

(Одговор на членот TeaM)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Друштвени игри за деца од 3+ години
12.8.2016 17:07:30   
vezilka RR
Ние научивме да игрме Уно. Тоа е нешто слично на Макао само со посебни карти се игра. Толку се заразивме дури бевме на одмор, секој ден игравме. Пичнав да го учам Никола и Јамб ама ни треба малку време за тоа. Иначе рефовно играме меморија и Џандар Збира.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 11
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета


mecence

Dali vi se dopaga imeto Andrej?

Da (68%)

Ne (12%)

Ne mnogu (21%)


Број на сите гласови: 136

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!