Друштвени игри за деца од 3+ години (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Да направиме заедно



Порака


niki -> Друштвени игри за деца од 3+ години (23.11.2009 9:35:17)

Еца има отворено тема игри за деца но на компјутер, мене ме интересира какви игри играте без компјутер и дали воопшто играте некои игри?
Ние досега освен со топка, цртање и боење и со некои играчки со форми не сме играле некои игрички, но размислувам дека е време да почнеме, само незнам со што, па идеи се добродојдени.
Инаку случајно во еден весник добивме карти со ликовите од еден цртан, картите се составуваат по две во една слика и тоа си играме се учиме да чекаме на ред, и да прифатиме дека таа карта која сме ја извлекле ни припаѓа а не онаа на противникот. Интересно е но кратко не држи интересот. Сакам да купиме и Не лути се човече и Монопол, но за Монопол ми се чини дека е уште мала. Ајде дајте предлози што да играме.




Боцко -> RE: Друштвени игри за деца од 3+ години (23.11.2009 21:48:35)

ние имаме големата трка на животните - верзија не не лути се човеку од краш која се добива со нивните јајца животинско царство. интересна е но сложена па моравме да ја поедноставиме. сеуште му е рано да ја одржи концентрацијата/трпението. имаме мини кошарка и лего коцки и со нив најмногу си играме. цртаме по ѕид во неговата соба. имаме цела бавча со овошје и зеленчук и секој си има име.




Еца -> RE: Друштвени игри за деца од 3+ години (24.11.2009 0:08:03)

па можете заедно со колаж да правите нешто, можете заедно да боите, да играте домино, од пластелин да правите фигури, а освен игри за на компјутер имам поставено и линкови за креативни идеи кои ви даваат инструкции за да направите нешто заедно со вашето дете. клик тука




niki -> RE: Друштвени игри за деца од 3+ години (2.1.2010 17:50:59)

http://www.kupiteonline.net/?p=product&id=23469

Еве линкче од една игричка што ја нарачавме по интернет од Србија. Баланс Месец супер е и не воодушеви. Ќерка ми многу сака да ја играме, а знае и сама да се заигра. Цилиндрите се во три големини па така најголемиот и е тато, средниот мама и најмалиот она, демек има 6 семејства во различна боја.




bojanas -> RE: Друштвени игри за деца од 3+ години (2.1.2010 18:20:00)

Криенка, Кога јас бев бебе, тенис со балон, на буквата, домино, летови со параглајдер на кревет, иде мачка покрај тебе, и какви се не глупости играме секој ден[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Felly RR -> RE: Друштвени игри за деца од 3+ години (10.6.2013 15:23:26)

Ние сме уште мали за овие што се набројани - не лути се човече, монопол, ама играме меморија, или само ги спојуваме сликите по две исти. Исто и сложувалки правиме.




caciana -> RE: Друштвени игри за деца од 3+ години (24.11.2014 7:52:01)

Ne luti Se covece no e najomilena so vnucite.So ova I bra I jas Se cuvstvivam kako dete[sm=smiley36.gif]Inakunsme vo faza sega ucime da igrame monopol .




marchi -> RE: Друштвени игри за деца од 3+ години (8.3.2016 19:47:44)

interesna tema.jas vo edna prodavnica najdov ne luti se covece ama golemo.tepih izgraviran bas kako tablata i piuncinjata bea golemi.mnogu me bendisa.mislam deka naskoro ke si ja nabavam.




TeaM -> RE: Друштвени игри за деца од 3+ години (10.3.2016 9:52:32)


ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi

interesna tema.jas vo edna prodavnica najdov ne luti se covece ama golemo.tepih izgraviran bas kako tablata i piuncinjata bea golemi.mnogu me bendisa.mislam deka naskoro ke si ja nabavam.


Marchi vo koja prodavnica?




marchi -> RE: Друштвени игри за деца од 3+ години (10.3.2016 19:11:39)

porano bese gary sega e prodavnica za se i sesto ama i ostana imeto kineska prodavnica [sm=smiley1.gif] vo prodavnica koja sega go nosi imeto gary sigurno nema,i tamu odam ponekogas.




vezilka RR -> RE: Друштвени игри за деца од 3+ години (12.8.2016 17:07:30)

Ние научивме да игрме Уно. Тоа е нешто слично на Макао само со посебни карти се игра. Толку се заразивме дури бевме на одмор, секој ден игравме. Пичнав да го учам Никола и Јамб ама ни треба малку време за тоа. Иначе рефовно играме меморија и Џандар Збира.




Страница: [1]