|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Бонбони и мастики
3.9.2009 13:57:52   
mother 29
јадат ли вашите деца бонбони и џвакаат ли мастики?дали ви е страв?дали сте имале грозно искуство од вакви рабои?

Моето  ги прејаде пез,сега јаде цедевита (ама од оние со се топат во уста не од малечките зрнца) и рондо с.во суштина ги имаме пробано сите од аптеките.јаде дури и љути-гајле нема.а мастики џвака од 1,5 без проблем.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Бонбони и мастики
3.9.2009 14:07:59   
mami
не сме му дале досега..ми е страв..ке почекаме уште малце

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Бонбони и мастики
3.9.2009 14:12:09   
big_mama817
da karameli a mestik se uste ne sme pocnale

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Бонбони и мастики
4.9.2009 8:41:19   
natasha
mojte deca jadat bomboncinja,Luka gi obozava gumenite,mastikite samo gi stava vo usta i vednas i frla,a pak Leon obozava lizavce,pa dosega sme nemale nekoj problem

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Бонбони и мастики
26.11.2009 13:16:57   
mother 29
сега актуелни му се рондо цuser posted image

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Бонбони и мастики
26.11.2009 13:17:45   
profesorica
уште сме малиuser posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Бонбони и мастики
26.11.2009 13:20:09   
mother 29
а  да и бронхи ,ги обожаваuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Бонбони и мастики
26.11.2009 13:22:58   
mami
и за нас е уште рано...ке почека уште некое време, неможам сега иза тоа да го мислам дали ке ја излиже или ке му залетне бомбонатаuser posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Бонбони и мастики
4.1.2010 12:22:08   
mother 29
хахаха имате ли бони-топ?така прашува Марко хаха како ли персира само?!и прави фаца,демек те молам дај!user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Бонбони и мастики
4.1.2010 12:35:18   
profesorica
user posted image user posted image user posted image леле марко-закон!!!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Бонбони и мастики
4.1.2010 12:40:24   
Mucka
nisam za boni top,puni su boje...moj sin sva mu je brada crvena od alergije gdje mu potece ta boja....radije cokoladni nego ti obojani...a za lizalice nisam nikako....vec mi se gadi od njih...
ma sladoled radije nego lizalice....:( ima vise koristi,a nema stete!! lizalice su zabranjene kod nas i zvake!!!!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Бонбони и мастики
4.1.2010 12:57:50   
mis.
Мартин обожава бони топ,чунга лунга,цедевита бомбони.Знам дека се штетни има доста вештачки бои и ароми но ги сака и кога ќе му дадам е пресреќен а јас уште посреќна дека сум го направила среќен со едно бомбонче.

(Одговор на членот Mucka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Бонбони и мастики
5.1.2010 0:51:58   
HristinAntonio
pred nekoe vreme pocna da djvaka orbit od detskite

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Бонбони и мастики
21.1.2011 23:54:38   
nadica
до пред некое време на надица не и давав ниту бонбони ниту мастики, ама од пред нова година од кесињата почнавме и со едното и со другото user posted image  
од бонбони ги сака на пез, цедевита, бонитоп и харибо гумени, а свеки денес и даде и обични бонбони од кои се плашам дека ќе ги скрши со забите па ќе направиме беља user posted image  
мастики џвака на орбит од лубеница и детските
знам дека не треба и едното и другото ама кога имам мн чувари неможам се да забранам


_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот HristinAntonio)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Бонбони и мастики
22.1.2011 0:01:41   
Maca25
За мастики мислам дека е мала и дека ќе џвака некое време и ќе ги голта. А од бонбони ги обожава Цедевита кидс и Кики. Пез денес баш и дадов и и се виде тврда и ја плукна после некое време. Ги сака и Харибо мечињата и змиите. Мислам дека бонбоните ги сака повеќе од чоколадата. После ручек, ако ручкала убаво и давам десерт. Секогаш ја прашувам помеѓу 2 работи, што сака да и дадам. Секогаш бира бонбона.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Бонбони и мастики
22.1.2011 10:39:12   
mama ance
user posted image imam tri i pil godisen sin i vo nasata ishrana se strogo zabraneti mastiki, bonboni, lizavcinja i slicno. probuvam da mu vsadam navika za zdrava ishrana i doma nitu jas jadam bonboni nitu kupuvam.se uste ne odi vo gradinka pa ne gleda koga drugi deca jadat pa ne znam kako ponatamu.jas sum pobornik na zdrava ishrana i veruvam vo opravdanosta na mojot stav okolu toa. i ima efekt. vo pogled na imunitetot i energijata. veke se navikna deka ne kupuvame takvi grickalici pa ni koga pazaruvame ne bara da kupime. se nadevam deka toa ke mu ostane kako licen stav okolu nacinot na ishrana i koga ke porasne. pozdrav

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Бонбони и мастики
22.1.2011 11:12:53   
strelec 8
moeto dve godisno dete jade pez bonboni,boni top i lizavcinja.strav mi e uste da mu davam tvrdi bonboni , karamelii mastiki

(Одговор на членот mama ance)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Бонбони и мастики
22.1.2011 22:22:56   
anag
zdravouser posted image ,mojata 5 godisna kerka jade se sto ke i dojde na raka od bonboni i mastiki,a sin mi sega 2 godini pocna so kiki bonboni odkoga gi dobivme paketcinjata.Sega za sega sme dobri,nemame nikakvi negativnosti-pozdravuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

sekoja majka znae sto e najdobro za nejzinoto dete

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Бонбони и мастики
5.6.2011 17:26:36   
Snowhite RR
Бонбони има пробано бони топ, ама како му се обои устата, уште еднаш не му давам(и овој пат не му дадов јас, му ги даде чичкото во продавница), и пез вчера цело го изеде, ја чистев кујната и останале од колетите од нова година, ги најде и плачеше по нив, не можев да му ги земам. Инаку мојот став е против вакви бонбони, мастики и лижавчина, барем до 3 години

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот anag)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Бонбони и мастики
8.6.2011 13:32:45   
Felly RR
Уште нема пробано, ни бонбони, ни мастикиuser posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Бонбони и мастики
8.6.2011 15:23:25   
Octavia
Син ми има 9 години и нити џвака мастики, нити па бонбони сака. Од бонбони изразува желба само за Цедевита бонбони од портокал, и за Ацерола user posted image . Еднаш до сега ми има побарано мастики, купивме детски Орбит, се мачеше неколку минути и ми вика „мамo, ова ич не ми се допаѓа“ user posted image .
Помалото ми има една година и се надевам дека и кај неа ќе успеам да не сака бонбони и мастики user posted image

< Поракaта ја уредил Octavia -- 8.6.2011 15:24:43 >

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Бонбони и мастики
17.9.2011 17:03:09   
sweety girl
Ние сме луди по Кики бомбони кога ке ги види во продавница плаче , вика, ке и купиме и ако не ги отвори да ги јаде ке не крене во воздух

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Бонбони и мастики
17.9.2011 20:48:48   
Snowhite RR
Михаил се научил сега пез бонбони и в продавница кога ќе ги види, обично на каса стојат и вика плачи: Пез, пез, дури не земиме. Исто и лижалче, јас му немам до сега купено, ама кај свекрва ми, ги гледа внуците од девер ми и бара и тој, па тие му давале, а јас појма немав и кога еднаш му даваат пред мене и јас викам: Не јади Михаил лижалче, а тие(јатрва ми) ми се пофали: Јади, јади, му имаме дадено ние. И кога го зеде Михаил да го лижи лижалчето, па уште и вика: лизалце, научил и како се вика, јас останав подзината, ама тоа е, се изнервирав малку, ама што да му речамuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот sweety girl)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Бонбони и мастики
17.9.2011 21:14:58   
AnnaMolly RR
Една комшика му понуди мастика на Филип пред некој ден, а јас и викам Филип дека не џвака мастики. Таа вика дека и давала на својата внука којашто има 16 месеци. Јас ја прашувам Нели ја голта? Таа вика Па, ја голта. user posted image

Ни бонбони, ни мастики, ни лижавчиња не сум му дала и нема да му дадам во скоро време, страв ми е да не му залетне.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Бонбони и мастики
18.9.2011 0:35:21   
*miki mami*
Мастики и лижавче не ама гумени бомбони му се омилени несака ни чоколади ни грицки само бонииииuser posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?