|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ДНЕВНИКОТ НА МАМА

Најдобрите моменти од мојот живот

Автор: Редакција Рингераја | 16.7.2018
image

Кога ги преживуваме овие моменти, дури тогаш сфаќаме што е вистинска среќа

image

Мајчинството е едно од најубавите животни искуства. Колку и да читате и да слушате туѓи искуства, има работи што ве изненадуваат по првото породување

image

Таа љубов, о Боже таа љубов. Понекогаш е многу силна, нели? Љубовта ја влече по себе и загриженоста, па одат заедно. Љубовта со себе ги влече и фрустрациите. Ја влече и исцрпеноста. Но љубовта е инсталирана во тебе мамичке...

ПОРОДУВАЊЕ

Како окситоцинот ни помага при породување?

Автор: Редакција Рингераја | 12.11.2014
image

Споделуваме неколку интересни факти за окситоцинот и породувањето

ТАТИНО КАТЧЕ

Однеси ме до олтарот, тато...

Автор: Редакција Рингераја | 5.4.2014
image

Умирајќи од 4 стадиум на рак на панкреас Jim Zetz, 62, одлучил да се осигура дека неговата ќерка ќе го почувствува моментот кога нејзиниот сакан татко ја носи до олтарот. Што е повредно од сеќавањата? Ништо! Подгответе марамчиња...

МАЈЧИНСТВО

Љубовта меѓу мајката и бебето

Автор: Редакција Рингераја | 21.11.2012
image

Научниците кои се занимаваат со развојот на децата, откриле кои физиолошки и хемиски фактори допринесуваат во развојот на врската меѓу родителите и бебето

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

ime
cece7

dali vi se dopaga

Martin (64%)

Metodij (36%)


Број на сите гласови: 146

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!