|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Што ги прави Бразилките најубави жени на светот?

Редакција Рингераја, 4.1.2016
Едни од најубавите и најсекси жени на светот се Бразилките, а топ моделите како Жизел Бундхен, Адријана Лима и Алесандра Амброзио секојдневно го докажуваат овој факт

image
/11


 

За да изгледаат добро, сепак, жените од јужниот континент почитуваат некои традиции со кои го одржуваат здравјето на кожата и организмот. Токму примената  на здрави навики е големата тајна на Бразилките,  која им помага секогаш да изгледаат совршено.

1. Редовни масажи - масажите од професионалец загарантирано можат да ги извајат формите на вашето тело. Повеќето Бразилки прават најмалку еднаш неделно лимфна дренажа, кој им помага да ја задржат еластичноста на кожата, но и здравјето на лимфниот систем;


2. Кокос вода - Адријана Лима секогаш кажува, дека секој ден пие по чаша кокос вода за здравје и убавина. Овој освежителен пијалок има неверојатен ефект врз телото како бидејќи го забавува  стареењето на кожата, благодарение на соединенијата од магнезиум, цинк, железо и витамини;

3. Sandbox - редовната ексфолијација на кожата има големо значење за нивниот  идеален изглед. Жените во Бразил претпочитаат да ја прават оваа постапка со песок, со кој внимателно  го чистат лицето и телото.

Ако одлучите и вие да ја примените оваа козметичка процедура дома, треба да внимавате со притисокот врз кожата, за да не ја повредите. Најсоодветна  за оваа цел е морската песок, бидејќи е богата со минерали;


4. Моркови - еден од најкорисните зеленчуци е морковот, бидејќи тој содржи големи количини на витамин А, корисен за здравјето на клетките. Морковите се богати и со антиоксиданси кои го забавуваат процесот на стареење.

Освен да го јадете, овој еленчук може да се користи и кај маските за лице, зашто произведува колаген, кој е исклучително важен за еластичноста на кожата;

5. Дневна потрошувачка на овошје и зеленчук – Бразилките се едни од жените кои консумираат големи количини овошје и зеленчук дневно, како во свеж изглед, така и во форма на корисни и свежи сокови.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Поддржуваме мали бизниси: Дора Мода
Еден Инстаграм профил го привлече нашето внимание. Станува збор за doramodahandmade и нејзините хеклани приказни
5
Каква снаа сте според хороскопскиот знак?
Видете каква снаа сте според Хороскопскиот знак и како тоа влијае на односите со вашите свекор и свекрва
3
Што носеа ѕвездите за Греми 2015?
На блескава церемонија се доделија наградите за најдобри музички остварувања. Погледнете што носеа ѕвездите
3
Кои се најдобро облечените жени во 2015?
2015-та година е речиси при крај и време е за посетување на сите оние извонредни нешта на кои бевме сведоци...
3
Анкета

Вода за деца.
пеперутка16

Мамички, колку месеци варевте вода за вашите бебиња?