|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Примери за правилни фотографии за натпреварот Ѕвезда на бебе календар

Редакција Рингераја, 28.10.2020
Во продолжение на овој текст ви подготвивме неколку примери за правилни фотографии за натпреварот Ѕвезда на бебе календар

image
/11


2. Карактеристики на фотографиите

Не е пожелно фотографијата да прикажува премногу голотија на вашето бебе, посебно не се дозволени фотографии каде што се гледаат гениталиите.

 

 Пример на правилна фотографија: 

се гледа само главата со мокра косичка и пена од шампон,

 

glava

 

glavata

 

сушење или чешлање на косичката

 

susenje

 

додека детето е замотано во пешкир или соодветна облека

 

peskir

 

или дете во кадичка но поголемиот дел од телото потполно покриено

 

kadicka

 

или игра од вашето малечко пред или после бањањe

 

igra

 

igra2

 

симпатична насмевка

 

nasmevka

 

поглед или некаква солза за време на бањањето

 

solza

 

или можеби само некоја неодолива поза само за вас (и нас)

 

poza

 

неуморно миење на рачињата со многу сапуница и слично

 

racinja

 

Не е дозволено на фотографијата да е присутен производ, лого или натпис од конкурентен производ на Johnson’s baby производите.

Фотографиите треба да го задоволуваат минималниот квалитет, да се сликани со фотоапарат или мобилен телефон со минимална резолуција 3 мегапиксели и минимална ширина 1600 пиксели поради можноста за користење на фотографиите во печатење на календарот.

Фотографиите треба да го задоволуваат минималниот квалитет, да се сликани со фотоапарат или мобилен телефон со минимална големина на фајлот од 3 MB (но да не биде поголем од 10 MB) и минимална ширина 1600 пиксели заради можноста за користење на фотографиите во печатење на календарот.

 
Фотографиите треба да бидат во боја и без стилски додатоци, да не се објавувани во други медиуми.

Целосно повивање на бебиња - да или не?
Традиционалното целосно повивање на бебињата повторно се враќа како тренд меѓу младите мајки, но експертите нагласуваат ...
4
Развојни патокази кај 2 месечно бебе
На 2 месеци бебето ја држи главата во исправена положба со лесно нишање, а кога е на стомак ја подига и задржува со што ...
4
Неколку совети од патронажна сестра
Ева Ковачич,дипл. мед. сестра, раководител на патронажна служба, предавач во Школата за родители,Здравствен дом ...
3
Рецепти за првиот оброк на бебето. Од каде...
И покрај тоа што е традиција во нашите региони, додатоците во исхраната да започнуваат со овошје, словенечките автори на...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

ime
dragana_vane

dali vi se dopaga imeto Anika?

da (47%)

ne (53%)


Број на сите гласови: 119

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!