|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Практични решенија за мирен сон на вашето бебе

Represent Communications, 15.11.2023
Доаѓањето на бебињата на овој свет претставува еден од најубавите моменти во животот на секој родител. Покрај тоа што родителството е една од најважните улоги на мајките и татковците, доаѓањето на нов член во семејството бара промени во животот

image
/11


Бидејќи бебињата се мали и кревки суштества кои бараат постојано внимание и грижа, родителите се тие кои треба да го приспособат својот животен ритам според нив. Понекогаш нема да имате време за себе, вашите пријатели или за одмор. Деновите наеднаш стануваат кратки за сите обврски кои континуирано се редат една по друга.

Доаѓањето на бебето носи и одредени промени во животот на возрасните

По целодневните обврски околу децата, домот и работата, на сите им е потребен добар и квалитетен сон. Со новиот член во семејството, кој не го избира моментот кога е гладен или едноставно нешто не му е по волја, многу често добриот сон изостанува.

Редовниот сон е најпознатата формула за здрав и витален организам. Неговото отсуство може да резултира со дисбаланс во организмот, што подоцна може да предизвика посериозни проблеми.

Мирен сон за вашето бебе? Сè може да биде полесно отколку што мислите!

Како што заклучивме, многу е важно да ги задоволите сите потреби на вашите малечки за да можат мирно да спијат и да бидат сити неколку часа, а вие и вашите партнери да имате време за себе и за тој неопходен сон.

Заспивањето на вашето бебе е можеби една од најтешките задачи што треба да ги правите секој ден. Бебињата често се будат во текот на ноќта и им е тешко да спијат постојано. Многу често, бебето заспива кога е време родителите да започнат нов ден. Имајќи го ова на ум, тимот на експерти од семејството Nutrino нуди многу практично решение за вечерата на бебето да биде хранлива, лесно сварлива и заситувачка.

Ноќна линија на производи Nutrino за сито бебе и мирна ноќ

Брендот Nutrino, како дел од своето портфолио вклучува дел од асортиманот, кој ги содржи сите потребни хранливи материи за последниот оброк пред спиење. Оваа формула е посебно создадена за обезбедување на сите важни хранливи состојки кои ќе ги одржат вашите малечки сити во текот на ноќта, а со тоа ќе имаат мирен сон без гласни будења во текот на ноќта. Производите на Nutrino се создадени да бидат практични и лесни за употреба, што може да ја олесни секојдневната рутина на родителите.

 

 

NUTRINO КАШИ

Nutrino сувите житни каши збогатени со инулин се достапни во различни комбинации од житарки и квалитетни состојки. Овие каши содржат 13 витамини и 4 минерали кои го поддржуваат растот, развојот и зајакнувањето на имунолошкиот систем кај децата. Исто така, тие се богати со железо, што придонесува за нормален когнитивен развој. Пакувањето на житните каши Nutrino е практично, бидејќи има затворач со патент, со кој се зачувува свежината и овозможува лесна повторна употреба.

NUTRINO ТЕГЛИЧКИ

Покрај добро познатиот асортиман на Nutrino од различни комбинации на овошје, зеленчук и месо во теглички, сега има и три вкусни кашички за добра ноќ, кои ќе ви обезбедат мирна ноќ. Совршената комбинација од житарки и млеко за вечерниот оброк ќе му обезбеди на вашето бебе здрав и мирен сон, а на вас е само да ја изберете вистинската комбинација на вкусови: со какао, ванила или бисквит. Овие кашички се богати со протеини и растителни влакна од житарките и инулин од млекото, што позитивно влијае на растот и развојот и го поддржува дигестивниот систем на најмалите. Тегличките се спакувани во термособирачка фолија, која го штити производот од светлина, прашина и отворање, додека изработката на самите теглички не дозволува развој на микроорганизми.

NUTRINO МЛЕКЦА

Млекцата Nutrino се одличен хранлив оброк и идеален сојузник на сите мајки кои тивко сонуваат како нивните бебиња спијат цела ноќ. Станува збор за течни каши подготвени за консумација, збогатени со житарки  и  со млеко, кои благодарение на богатството со влакна обезбедуваат чувство на ситост кај децата. Дополнително се збогатени со инулин, кој благотворно делува на имунолошкиот систем и дигестивниот тракт на децата.

Кога се чувствувате сигурни за исхраната и спиењето на вашето дете, вие можете повеќе да уживате во моментите поминати со него и во родителското искуство како целина.

Изборот на производи од ноќната линија Nutrino е паметен чекор за сите мајки и татковци кои знаат колку е важно да се создаде хармоничен баланс помеѓу грижата за здравјето на детето и одржувањето на сопствената благосостојба, правејќи го родителството полесно искуство во кое ќе уживате на секој чекор.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Кортикостероиди за дерматолошка примена
Кога ќе се спомне кортикостероид, кај родителите веднаш се појавува страв, недоумица и се поставуваат безброј прашања - ...
5
Наоми Кембел денес ја покажа својата ќерка...
Наоми Кембел во мај 2021 година на Инстаграм објави дека стана мајка на 51 година. Таа денес ја покажа својата ќерка пре...
4
Медицинско чудо: Црнкиња роди бело бебе!
Кетрин Хауард (32) родила потполно бело бебе, иако е црнкиња. Кога оваа британка, со потекло од Нигерија за прв пат го в...
4
Најубави имиња за девојчиња по ваш избор
Ги повикавме мајките на Facebook да ни кажат кои им се омилени имиња за девојчиња. Еве го нивниот избор
4
Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?