|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Најневеројатна фотографија на бебе при породување!

Patty Ramos Photography, 14.9.2013
Во прилог е фотографија на Patty Ramos - славен фотограф на новородени бебиња, која добила најмногу споделувања од сите нејзини неверојатни фотографии при породување. На прв поглед ќе помислите дека бебето е луто и бесно, но Patty има објаснување...

image
/11


 

 

"Ова е вистинска фотографија од раѓање на девојче и на неа не се направени никакви промени. Многу луѓе оставиле коментари дека ова бебе е луто или бесно , но тоа е далеку од вистината. Кога отидов да сликам, таа ги отвори очите и го виде светот за прв пат. Погледна нагоре кон бабицата со симпатичните надуени обравчиња, полни усни и избраздени веѓи и изгледаше налутено, заради тоа што гледаше нагоре" - објаснува Patty Ramos на нејзината страница Patty Ramos Photography

 

Како и да е, ова е најневеројатната фотографија од породување која сте ја виделе досега!

Patty Ramos

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

БАРАМЕ 12 Ѕвезди за бебе календар за 2022 ...
Драги родители, не ги пропуштајте моментите на среќа и чиста радост со вашите малечки, зачувајте ги тие спомени како неш...
6
Календар на исхрана од 4-12 месеци
Воведувањето на цврста храна кај доенчињата може да биде забавно, весело и интересно, но е предмет на сомнежи и двоумење...
4
Дали е лошо да имате секс во иста соба со ...
Дали е толку лошо ако имате секс додека е бебето во истата соба, објаснуваат експертите
4
Кога во семејството имате близнаци
Уште од самиот почеток на бременоста животот со близнаците е покомплициран и бара поголем надзор.
3
Анкета

Dali?
Jana9

Dali vasiot doma bi go ureduvale

Vie samite (100%)

Ke prepstam drug da mi go uredi (0%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!