|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Лекарите во шок: трудница носи 13 бебиња!

Редакција Рингераја, 30.9.2013
Четириесет годишна трудница од Ирак е бремена со тринаесет бебиња. Лекарите се во шок!
Клучни зборови:

image
/11


 

 

Првите тестови покажале дека на четири бебиња срцата не им чукаат. Останатите се во добра состојба, рече Др. Mikdam Al Jabouri, специјалист во Ирачката болница Takret.

Во текот на брачниот живот жената родила седум деца, од кои две се близнаци, а последното дете го имала пред пет години. Во тек на тие пет години не можела повеќе да забремени, па нејзиниот сопруг се оженил и со друга жена.

Тој раскажува:"Многу сум среќен заради новата бременост на жената, а исто така сум загрижен за тоа како ќе тече бременоста и како да го зачуваме овој милостив дар од Бога. За мене беше големо изненадување тоа што жена ми носи 13 деца и имам в план да организирам тим за нега на сопругата, бидејчи ќе бидам единствениот татко на светот на толку деца".

Ова е еден од најретките случаи во историјата, додаваат докторите кои ја водат бременоста на оваа жена.

 

Извор: Рингераја.рс

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

5 лаги во кои верував во врска со породува...
Кога завршив училиште за акушерство, се чувствував подготвена да направам две работи: да ги поддржувам луѓето што раѓаат...
57
Што навистина се случува за време на царск...
Тек на операцијата момент по момент, што го менува животот на една жена
56
Со лакирани нокти на породување?!
Постои научна причина зад барањето за отстранување на лакот за нокти пред да влезете во породилната сала, особено ако им...
43
Подготовка за доаѓање на бебето дома
Секоја идна мајка во бременоста се прашува што треба да подготви за доаѓањето на новиот член во семејството.
25
Анкета

ime
cece7

dali vi se dopaga

Martin (64%)

Metodij (36%)


Број на сите гласови: 146

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!