|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Иден татко се онесвести за време на породувањето

Редакција Рингераја, 12.7.2019
Иден татко го насмеа цел интернет: помина 10 часа во породилна сала, но кога жена му почна да се породува тој се онесвести

/11


 

Иден татко од Велика Британија успеа да биде центар на внимание.

Имено, Бен Бергвин ја бодреше својата вереница Еми Медокс неколку часови пред да дојде нивната ќерка на свет, но во клучниот момент се онесвести.

На самиот крај на породувањето кое траеше цели 9 часа и 20 минути, Бен се сруши, а сето ова го снимија камерите кои го снимаа овој пар кој одлучи да учествува во реалното шоу "One born every minute".

Идниот татко за време на паѓањето удрил со главата во вентилатор и го скршил, а потоа паднал на ормарчето, но што изгубил свест. Ја загрижил вереницата и медицинскиот тим, кои веднаш го преместиле на одделот за итна помош каде останал 4 часа. 

"Мораа да приоверат дали сум сериозно повреден. Се чувствував како тотален идиот".

Бен ја зеде во раце својата ќерка дури после 5 часа, откако беше пуштен од одделението за итна помош.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

10 вкусни овошни кашички за бебе
Направете сами сладок оброк за своето бебе! Домашните кашички се повкусни, поздрави, поевтини. Еве неколку предлози...
4
Рецепти за први оброци на бебето
После 17-тата недела, односно после наполнети 4 месеци од животот, време е за воведување на нови намирници и дополнителн...
4
Изгореници од сонце
Иако лицата со светол тен најбрзо горат на сонце, затоа што не се во состојба да произведат поголема количина на заштите...
4
Миле Кузмановски стана татко по трет пат!
Фолк-пејачот Миле Кузмановски по третпат стана татко. Неговата партнерка Jасмина Трајковска се породи со нивната ќеркичк...
4
Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?