|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Ѕвезда на бебе календар за 2021 година - НОЕМВРИ

Редакција Рингераја, 17.12.2020
Да ни ги стопли ладните ноемвриски денови, силно нека блеска оваа ноемвриска ѕвезда

image
/11


На небото на Рингераја

светнува ѕвездата на 

 

Н О Е М В Р И

 

#129 DEA, 0 god., SKOPJE

 

 

dea

 

Очиња сини и мили има Деа,

преслатка е таа цела.

Шампонот прекрасна радост дава

за пењата околу неа

никој не може да ја кара.


Радост и задоволство и чини,

таа со среќа бањането го мини.


ЧЕСТИТКИ!

 

footer

 

Стихови: Марија Симоноска

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Најубави имиња за девојчиња по ваш избор
Ги повикавме мајките на Facebook да ни кажат кои им се омилени имиња за девојчиња. Еве го нивниот избор
21
Фото: Е, баш вакво е мајчинството!
Мама направи смешни илустрации со кои сигурно ќе се поистоветите. Овие илустрации го прикажуваат мајчинството онакво как...
15
Што треба да знаете кога ќе дојдете дома с...
Кога ќе добиете нов член во семејството, сосема еочекувано да имате безброј прашања за тоа како е да себиде роди...
14
Колку сон им треба на бебињата? Табела за ...
На бебињата им треба многу сон, но колку точно на секоја возраст? Овој пост ќе ве научи колку спиење му е потребно на ва...
14
Анкета

koe ime e najubavo
mamicka77

koe ime da go odberam za mojata kerkicka

EVA (49%)

BISERA (22%)

ENA (29%)


Број на сите гласови: 135

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!