|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   tikovi kaj decata TICS
1.11.2017 17:18:04   
leona1
pozdrav za site,,,veke ne znam vo koja tema da pisuvam pa si zapisav edna nova...Imam sin 6 god skoro i ima nekoi nevoobicaeni dvizenja na racete a ponekogas i na nozate i mimikata...toa poveke se slucuva koga e izmoren i mu se spie,,,ako mu zboram ke prestane,,,go prasav maticniot mi kaza deka toa se Tiks ideka ne se opasni i ke pominuvat.No ne sum spokojna i se plasam deka ke bide ismejuvan o drugarite a veke e prvace.Ve molam kazete mi kaj da se obratam ili kazete ako imate nekoe info,,,POZDRAV
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: tikovi kaj decata TICS
7.12.2017 13:03:06   
tincule
Колку што имам читано тиковите настануваат и поради некој проблем кој може да го има детето. е сега се зависи од кога започнал така да прави, дали има повеќе од еден месец, ако е повеќе од месец се рачуна како хронично и можеш да се обратиш за совет. тиковите настануваат поради стегање на мускулите кога детето не може да искаже нешто па доаѓа до тој момент. Имаш тикови и со повторување едно исто по неколку пати, вокални тикови. Значи во секој случај обрати се негде на друго место за совет не чекај дека самото може да помине пошто може и да не помине. Ај да не должам еве ти линк прочитај си поубаво. Се надевам малку ти помогнав


http://acibademsistina.mk/health/index.php/familijarno-zdravje/detsko-zdravje/549-tikovi-kaj-decata.html

(Одговор на членот leona1)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: tikovi kaj decata TICS
19.4.2018 13:37:59   
leona1

ИЗВОРНА ПОРАКА: tincule

Колку што имам читано тиковите настануваат и поради некој проблем кој може да го има детето. е сега се зависи од кога започнал така да прави, дали има повеќе од еден месец, ако е повеќе од месец се рачуна како хронично и можеш да се обратиш за совет. тиковите настануваат поради стегање на мускулите кога детето не може да искаже нешто па доаѓа до тој момент. Имаш тикови и со повторување едно исто по неколку пати, вокални тикови. Значи во секој случај обрати се негде на друго место за совет не чекај дека самото може да помине пошто може и да не помине. Ај да не должам еве ти линк прочитај си поубаво. Се надевам малку ти помогнав


http://acibademsistina.mk/health/index.php/familijarno-zdravje/detsko-zdravje/549-tikovi-kaj-decata.html

Blagodaram :)

(Одговор на членот tincule)
Непосредна врска до пораките: 3
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

koga bi?
Jana9

Koga bi birale sto bi odbrale?

Pari (18%)

Ljubov (73%)

Patuvanja (0%)

Odlicno rabotno mesto (9%)


Број на сите гласови: 11

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!