|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Запоставување после породувањето
8.1.2011 15:49:43   
Viktori
Се средував во смисла да се нашминкам по малку, да бидам чупана, фарбана, со испеглана коса


ова јас не го правам ни сега user posted image user posted image user posted image
Мразам шминка, ептен некогаш, коса не пеглам, се фарбам ако ми се фарба, веѓи бррррр не ми ни паѓа на памет да си ги корнам... И најубава сум си! И секогаш сум си била најубава.... дури се мислам што би правел светот кога мене би ме немало....user posted image user posted image user posted image Греота тој user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот baby_bump)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Запоставување после породувањето
8.1.2011 15:53:42   
mama26
јас пак дека ми е професија тоа па секогаш ми била средена косата сега одкако се породива па навака не секој ден нормално,затоа реков секој различно а веги последен пат чупав пред неколку месеци

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Запоставување после породувањето
8.1.2011 16:00:51   
baby_bump
Секој си знае за себе, точно.
Депилацијата трае подолго отколу бричењето, па од тој аспект е подобра, зашто немам многу време секој ден тоа да го правам.
Се сама си правам и депилирање и чупање и пеглање, значи тоа не е некој издаток за кој ми требаат екстра пари.
Пак ќе напоменам сето тоа си го правам само за себе.
И нема врска имање/немање маж или работа.
Јас бев долго време разведена со дете и не одев на работа туку го чував моето и детето на брат ми, па сепак овие работи ги правев и тогаш и сега, зашто така подобро се чувствувам.
Не е битна само содржината туку и формата................user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Запоставување после породувањето
8.1.2011 16:02:59   
Maca25
Јас едно време ептен се запуштив, посебно кога нина беше ептен бебенце. Сама дома, со мало бебе кое многу плаче, ни на чупање, ни на средување мислев. Мислев само како да си легнам. Е сега имам повеќе време да си посветам, но пак не можам да правам се од порано. ИСкрено ич немам време за вежбање, да одвојам 2 саати во денот и да одам во теретана....уф..нема шанси.
Одам на козметичар еднаш месечно дали на депилација или чупање, кај истата козметичарка се шминкам за некоја посебна пригода.
Се шишам еднаш месечно, престанав да се фарбам, а најчесто дома си ја пеглам или фенирам косата, а кога имам повеќе време одам на фенирање на фризер.
Ноктите сама си ги средувам, катки, чисти и со безбоен лак.
Кога ќе помислам колкава и каква ми беше косата првата година откако се породив....никогаш повеќе...
Мислам дека треба уште малце повеќе внимание да си посветувам на себе, ех да можев да го продолжам денот за уште некој саат.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Запоставување после породувањето
8.1.2011 16:07:00   
Viktori
Не е битна само содржината туку и формата............


Е не е моја девиза...user posted image user posted image user posted image   Јас сум ти андерграунд тип...

Ако е средена уредна, да, тоа сум, ама ако е да личам ко Мис Холивуд, ноу тенк ју,  нисам тај user posted image


< Поракaта ја уредил виктори -- 8.1.2011 16:08:18 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот baby_bump)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Запоставување после породувањето
8.1.2011 16:17:25   
jovanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Мислам дека треба уште малце повеќе внимание да си посветувам на себе, ех да можев да го продолжам денот за уште некој саат.


potpis

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Запоставување после породувањето
8.1.2011 17:18:50   
rina13
pa sto znam mene mi izgleda sosema super koga edna mamicka e sredena bez razlika dali raboti ili ne,a za da se odvoi malku vreme vo tekot na denot veruvam deka toa sekoj go moze,samo da se ima zelba.jas sekogas si posvetuvam barem 2 saati vo denot pred se zaradi sebe zasto toa sto ke go vidam vo ogledalo sakam da me pravi srekna ednostavno sredena sum si bas jas jas..

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Запоставување после породувањето
8.1.2011 17:42:55   
Maca25
рина 13 колку би сакала да имам 2 саати дневно да си посветам. Кажи ни како успеваш ти?
Јас едвај постигнувам да 2 пати неделно да ја измијам косата. Обично тоа го правам навечер и најчесто заспивам со полу мокра коса, па утредента на 2-3 пати ја пеглам.
За шминкање пред излегување ретко кога имам време, додека ја фатам ќерка ми да ја облечам веќе каснам каде и да треба да одам user posted image .

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Запоставување после породувањето
8.1.2011 18:27:53   
kikicka
ne 2 saati eden cel den sakam samo za mene i da se bapnam vo nekoj salon da me prolepsha uste malku :D

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Запоставување после породувањето
8.1.2011 22:06:17   
Maca25
Еве сега се тешам дека од понеделник ќе имам повеќе време за себе, ќерка ми во градинка до 3, па јас на раат и ќе се бањам (не за 2 мин како сега), дека ќе одам на козметичар, ќе се ишишам или пак ќе останам дома и ќе се посветам на РР user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Запоставување после породувањето
24.3.2011 11:52:13   
jasmina18031990
Blaze na tie sto imaat i eden saat da se sredat (barem malku kolku da ne izgledaat zapostaveno) jas slobodnoto breme go koristam za da podsredam nesto niz doma da ne mi e lom sega so malata nasekade imam igracki, peleni, corapcinja.... edvaj naogam malku vreme da se istusiram, za kozmeticari JOK vreme sega sama sto mozam pravam nema depiliranje ama zatoa da se zivi ziletite nema nadgradba na nokti- mu blagodaram na toj sto go izmislil lakot za nokti, nema friz poke ama zatoa e se poprisutno repceto i taka. Toa za mene e sega sreduvanje zatoa i rekov BLAZE na tie sto imaat vreme!


_____________________________

[image noborder]http://www.tickerclub.com/cache/ec49d2e031.png[/image]

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Запоставување после породувањето
4.4.2011 15:04:08   
Calypso
Се трудам да не се запоставувам, иако првиве 40 дена се тешки. Среќа, мајка ми е тука, па не сум сама, можам да си одвојам некој половина час да се средам, барем да бидам чиста. Туку, да ве прашам, кога почнавте со депилација на интимните делови после породување со царски рез? Раната ми е зарасната, ама некако се уште страв ми е да се бричам или депилирам таму долу, да не направам некоја бељаuser posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот jasmina18031990)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Запоставување после породувањето
4.4.2011 15:08:01   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso

Се трудам да не се запоставувам, иако првиве 40 дена се тешки. Среќа, мајка ми е тука, па не сум сама, можам да си одвојам некој половина час да се средам, барем да бидам чиста. Туку, да ве прашам, кога почнавте со депилација на интимните делови после породување со царски рез? Раната ми е зарасната, ама некако се уште страв ми е да се бричам или депилирам таму долу, да не направам некоја бељаuser posted image


Калипсо, јас по 2 месеци се издепилирав. Ама не за друго, туку откако ми престана крвавењето, по два дена добив и уште 5-6 дена крвавење user posted image Немаше спас! И штом ми престана, отидов на депилација.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Запоставување после породувањето
4.4.2011 15:21:10   
Calypso
Ау, па тебе ептен ти се собрало крварење user posted image мене ме нервираат влакната, не можам ваква да се гледам. И кога бев бремена секое туширање се средував. Сега си велам самата да пробам со шеќерна депилација, помалку боли и не лепи колку восокот. А тоа што треба да најдам време е друг проблемuser posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Запоставување после породувањето
16.6.2011 21:25:32   
Carelija
Jas mislam deka kolku e do imanje/nemanje vreme, odnosno organizacija / neorganizacija na vremeto so clen + , dotolku e i do licnosta. Znaci nemozam da tvrdam deka jas i posle nekoj mesec koga ke se porodam ke bidam isto sredena kako i sega ( podrazbiram: depilirana, cupkana, isfenirana i so nadgradba na nokti ), no sigurna sum deka nema potpolno da se zapostavam kako nekoi moi drugarki koi se mamicki uste pred 5-6 godini a izgledaat strasnouser posted image i den denes.
U  ostalom toj sto osnovnoto sreduvanje na lice, kosa i nokti si go ima svateno kako ritual, ke si go primenuva bez razlika dali e so malo bebe ili ne, samo sto so malo dete ne se preporaclivi dolgite nokti, ali zatoa ne e nekoj problem da si dozvolis ubavo iseceni nokti pominati so bezboen sjaj, a i potrebni se samo nekolku minuti.
Najprvo e bitno jas da se dozivuvam i da se cuvstvuvam ubavo za i drugite da me dozivuvaat taka, ( za da se cuvstvuvam ubavo treba da sum sredena ) a sto fajde i site da mi velat aha super si ako jas ne sum zadovolna od svojot izgled, a toa vo golema mera vlijae i na raspolozenieto.


(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Запоставување после породувањето
16.6.2011 22:28:52   
Pepelaska *
Уф морам да пишам денес тука, денес излеговме од дома со мм со кола да купиме поклони за кршевката ама си излегов во облеката од дома една така блузичка поширочка ( не од оние маиците туку поубавка) и црни тричетврт панталони потесни така. И случајно ај реков за мене да си купам нешто одам и барам панталони со висок струк ми виика нема бројче за тебе ми дава едни фустани широки. Гледам јас низ панталоните и најдов едни ај да пробам викам , се облекувам и излегувам па ми вика продавачката леле абе ти не си сега брзо породена, е и викам пред 9 месеци , па вика супер си ти што си ја облекла таа блузата, стегни се малку , си ослабела таман си си user posted image  јас не можев да си се изнасмеам , туку да не бегам од темава сепак јас првите две недели не бев способна да станам од кревет а камоли за друго а после си ја скратив косата гледав стално да е измиена ако не друго , малку пудра за навака натака , римелче, сјајче, а за нокти никогаш не сум сакала  долги битно да се убаво обликувани и ете со малку сјајче поминати , а секако дека се има време не  е дотолку страшно ако сакаш да се средиш ќе си се средиш

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Carelija)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Запоставување после породувањето
16.6.2011 22:32:45   
Carelija
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

Уф морам да пишам денес тука, денес излеговме од дома со мм со кола да купиме поклони за кршевката ама си излегов во облеката од дома една така блузичка поширочка ( не од оние маиците туку поубавка) и црни тричетврт панталони потесни така. И случајно ај реков за мене да си купам нешто одам и барам панталони со висок струк ми виика нема бројче за тебе ми дава едни фустани широки. Гледам јас низ панталоните и најдов едни ај да пробам викам , се облекувам и излегувам па ми вика продавачката леле абе ти не си сега брзо породена, е и викам пред 9 месеци , па вика супер си ти што си ја облекла таа блузата, стегни се малку , си ослабела таман си си user posted image  јас не можев да си се изнасмеам , туку да не бегам од темава сепак јас првите две недели не бев способна да станам од кревет а камоли за друго а после си ја скратив косата гледав стално да е измиена ако не друго , малку пудра за навака натака , римелче, сјајче, а за нокти никогаш не сум сакала  долги битно да се убаво обликувани и ете со малку сјајче поминати , а секако дека се има време не  е дотолку страшно ако сакаш да се средиш ќе си се средиш

Znaci sepak e do licnosta, ako se saka se se moze user posted image
user posted image za tebe Pepelaska

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Запоставување после породувањето
16.6.2011 23:57:52   
Maca25
После породувањето а и во наредните 2 години мислам дека многу се запуштив. Не мислам на тоа дека шетав со немиена коса или со неуредни нокти, туку на шминкање, фенирање, дотерување. Гледам дека овие 2 недели откако работам не само што одам на работа, туку и имам време и да се средам себе, а и се дома. Секој ден сум на штикли и немам никаков проблем ( а претходно викав дека нема шанси да можам да издржам цел ден на штикли, ама ете се можело). И што е најважно - се чувствувам СУПЕР.  

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Carelija)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Запоставување после породувањето
17.6.2011 8:27:45   
anedespo
Se zavisi od deteto sto ke ti se rodi. So prvoto spiev se na se 3 saati vkupno spienje, pa na kraj pamet ne mi doagjase tie skapoceni minuti da gi trosam na dzindzurkanje, a ne na odmaranje koe mi trebase. Edvaj cekav da go zaspijam, pa se odmolzuvav po pola saat , ke odev vo wc, ke jadev i ete go se razbudilo. I taka do beskraj prvite 3 meseca. Abe kakvo sminkanje, nemav vreme za odmor. E posle toa koga prkna i koga se stopli, koga pocnacme da setame nadvor, togas pocnav da se sreduvam, ama ne so sminki , stikli i provokativni alista, tuku sekogas da bidam cista, so sredena kosa i cisti alista (koi redovno bea izvalkani od povrakanici i hrana). 

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Запоставување после породувањето
17.6.2011 11:22:16   
Maca25
Повраќаниците и храната на алиштата се неизбежен додаток на секоја нова мама user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Запоставување после породувањето
17.6.2011 12:39:01   
Fiao
Iskreno sega ve citam i svakjam kolku srekjna sum jas sto nasiot familijaren biznis e frizersko - kozmeticko studio koe e locirano samo 2 kata pod mene user posted image . seuste ne sum porodena no kaj i da e ke bide za nekoj mesec, pa eve da si se spremam uste od sega user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Запоставување после породувањето
17.6.2011 12:39:07   
kuklica

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25
Гледам дека овие 2 недели откако работам не само што одам на работа, туку и имам време и да се средам себе, а и се дома. Секој ден сум на штикли и немам никаков проблем ( а претходно викав дека нема шанси да можам да издржам цел ден на штикли, ама ете се можело). И што е најважно - се чувствувам СУПЕР.  




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za tebe

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Запоставување после породувањето
17.6.2011 12:45:44   
Martins mom
И јас морам да кажам дека се чувствувам запоставеноuser posted image Не памтам од кога си немам купено ништо за себе, а што е најтрагично, немам ни желба да го направам тоаuser posted image Немам ни идеја што да си купамuser posted image КОга ќе излегувам од дома, тоа е најчесто парк за да го истрчам детето, а по бутици да шетам...ммм...тешко, всушност не ми се ни шета по продавници.
Како што рече некој, седењето дома си го направи своето...Не сум толку запоставена физички (на пр. не сум дебела, ниту нефарбана, неуредна), повеќе сум запоставена духовно, немам време за моите хобиа, за работите што ме прават да се чувствувам дека се грижам за себе.


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Запоставување после породувањето
17.6.2011 12:53:14   
anedespo
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

Не сум толку запоставена физички (на пр. не сум дебела, ниту нефарбана, неуредна), повеќе сум запоставена духовно, немам време за моите хобиа, за работите што ме прават да се чувствувам дека се грижам за себе.


Isto i jas. Eve veke 6 godini nemam vreme za nisto. Kolku sakam da go zemam tocakot i da me nema 3 saati, ili da otidam vo salon i 3 saati da me tintraat ili vo soping, pa so drugarki na kafe. user posted image Odma mi zvrckaat na telefon, kaj si , ajde dojdi si pobrzo, pa jas jurisam od dukan u dukan.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Запоставување после породувањето
17.6.2011 12:58:25   
Nadezna
Ne dozvoluvam da se apostavam duhovno, naogam vreme za barem pola saat citanje pred spienje kniga.
Fizicki, sekogas sum bila batal user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?