|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
13.2.2014 9:04:10   
Felly RR
Сум заборавила дека шампонот ми е при крај, и кога влегов да се бањам гледам, само една капка. Па морав да позајмувам од нејзиниот. Ама што убаво ми мириса сега косата....ммммм... user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
13.2.2014 9:16:42   
princessa
купкатаuser posted image и чат пат млекото за телоuser posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
13.2.2014 9:48:25   
Tanjat7880
Cipsot,smokote I grickite,ete deteto od mene na red nemoze da dojde do ovie zadovolstvauser posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
13.2.2014 10:08:08   
deluxe
Влажни марамчиња,шампонот,сјај за уста и лабело од ќерка ми,и нормално чоколадата,чипс,грицки(не сакам децата да се хранат нездравоuser posted image user posted image )

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
13.2.2014 10:30:51   
princessa
pa so toa i usluga im praviteuser posted image . Za niv taka i taka toa e nezdravouser posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
13.2.2014 11:21:52   
Defne90 RR
Ha ha ha i jas ne retko pozajmuvam od moite deca vlazni maramcinja,sampon ponekogas,da ne zboruvame za grickite i cokoladata na golemo si gi jadam poveke jas otkolku tie.Pogolemiot i taka ne e po blagoto a pomaliot pak e mal i ako ne drugo so toa gi spasuvam od nezdravo jadenje.Isto moze da se sluci da pozjmam i mleko za telo ako moeto zavrsilo.Ednas veruvale ili ne mi se sluci glavata tolku mnogu me bolese sto mislev deka ke mi eksplodira a doma ni edno apce za glava ili bilo sto sto moze da mi ja namali glavobolkata.Bidejki sekogas za decata imame zlihi sirupcinja doma,zedov ibuprofenot na decata i ispiv 3,4 lazicki i veruvajte mi pomina glavobolkata.Taka e toa ziveeme zaedno i doagaat i takvi situacii da pozajmuvame i od nivnite lekovi.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
8.9.2014 10:12:29   
Mihaela 2010
Haha vo posledno vreme samponite...ama kosata mi e pre pre ubava ..ima nekolku vidovi pa si menuvamuser posted image ..a za vadenje sminka najdobri mi se bekutan vlazniteuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
8.9.2014 15:15:29   
Dilina
И го позајмувам млекото за тело од бекутан user posted image ама затоа што не и ставам уште од него, а јас користев мн миризливи претходно па така ова мириса ко шампончето со кое ја бањам и се надевам не и пречи :D

вчера и позајмив малце и од рибината маст user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
27.5.2015 12:58:49   
vezilka RR
Од Никола редовно позајмувам чоколади user posted image user posted image За негово добро, да не јаде многу благо. Сега ќе ви кажам една смешка, што имам позајмено од малово. Пред поише од пола година, кога прв пат добив циклус после породувањето, ептен ме фати „неспремна“ и јас позајмив една пелена од Јосиф да тркнам до продавница да се снабдам. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
27.5.2015 23:25:09   
lukajana RR
Леле жено ме изнасмеа , барем си се снашла.
Јас позајмувам влажни марамчиња и козметика редовно и после викам многу брзо ги трошатuser posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
28.5.2015 12:06:54   
Malecka23
Pozajmuvam vl maramici kozmetika i nekogas po nekoe blagce.Neli de zdrava ishrana terameuser posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
20.10.2015 8:46:21   
mommy_angels RR
Чоколадо(таа слабо јаде,а мама многууууу user posted image )

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
20.10.2015 8:59:48   
Snowhite RR
Исто влажни марами и благо, а и слоено ако не е здраво, за помалку тие да изедатuser posted image
Везилка ме изнасмеа, па како мене не ми текнало тоа, а ми се случило и мене така да немам дома, јас па тоалетни ставај слоевиuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
20.10.2015 16:55:17   
lukajana RR
Во последно време позајмувам чоколадо и крем ,тие слабо јадат благо а мм редовно купува демек за нив user posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
20.10.2015 17:08:35   
tincule
АААААА животинско царство кога не гледа и крадам по еден ред user posted image Зашто и она си го обожава ама не можам морам да и дрпнам малце. Друго од млекото за тело и лице и зимам понекад си ставам на моето лице зашто ептен мака си имам многу ми е осетливо од хемикалии и прашина многу ми се исфрла,посебно од работа леле леле, па понекогаш и ме чеша. А од нејзиното млеко е од органско потекло на база на невен башка ептен ми прија и така кога ќе си осетам малце дека почнува да ме чешка или црвенило обавезно си ставам неколку дена по ред после си ја користам мојата на невен user posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
21.10.2015 22:37:21   
MamaKiki
животинско и козметика нормално user posted image
а сега го чекам дедо мраз па да си позајмам и уште нешто

(Одговор на членот tincule)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
26.11.2015 16:24:09   
marchi
noksirceto koga me mrzi da pojdam vo wc user posted image haha se salam,stefan mi veli Pomocaj vo noksirod vo wc-to e ladno ne odi.a za pozajmuvan je maramcinjata i samponceto.go koristime ona na evy baby i mnogu ni e po kejf

(Одговор на членот MamaKiki)
Непосредна врска до пораките: 67
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на: