|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Цртан филм за деца
30.1.2013 12:26:38   
Pepelaska *
Знам дека има сега, муабетот ми беше оние од порано што ги даваа да се стават на цдиња да се средат снимките и да си се продаваат.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Цртан филм за деца
30.1.2013 16:58:04   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Momentalno gledame lazy town ili spajdermen.Celiot  e vlezen vo crtaniot  .Koga ke go prasa nekoj kako se vikas  vika Spartakus a mama e Stefani :).

Lazy town и на Матеа и е хит моментално.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Цртан филм за деца
18.2.2013 22:55:04   
The mother
Mamicki jas sum zagrizena i ve molam za pomosh i odgovor...Moeto bebe e 5 mes gleda crtanu filmovi - Baby TV od dva navrsheni meseci non-stop, po cel den..veke gi znae koj e koj i koga ke davaat nekoj shto go saka pocnuva da se smee na glas i da vika na pr. Billy Bam bam, so edni dve mecinja rozevo i plavo...Ovde citam deka ne se dozvoluvalo na deca do 2 god, pa po nekolku minuti itn...a nie gledame prosto po ce;l den..ako e isklucen TV se vrti i gleda vo nego i ceka..ako ne go vklucam moze i da se buntuva so kenkanje..i koga ke go vklucam da izvika od radost..Ve molam kazuvajte sto e pravilno i dali i kako moze da mu nashtetime so toa shto go ostavame da gleda..Vi blagodaram odnapred!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Цртан филм за деца
18.2.2013 23:31:21   
Felly RR
Mother, немате пробано ли со сликовници наместо со цртани? По цел ден да гледа ТВ тоа е многу за толку мало дете. Земете некоја сликовница со звуци и покажувај и што има, читајте заедно. Сигурно ќе најдете и некоја друга занимација.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот The mother)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Цртан филм за деца
19.2.2013 13:07:44   
vezilka RR
Во моментов хит ни е Дора.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Цртан филм за деца
19.2.2013 13:49:49   
The mother
Da imame i so toa se zalazuva no za mnogu kratko, imame edno cudi igracki site so zvuci shareni, mnogu kratko gi poglednuva site i se veke izgustirani, ako se postari od mesec dena ne gi ni zabelezuva..navistina sum zagrizena vo smisla da ne mu nashtetam ne na vidot tuku vo smisla na psiholoshkiot razvoj...user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Цртан филм за деца
20.2.2013 19:07:08   
masa
Еве сега ја гледаме Дора на МРТ1.Вчера случајно ја начеквме и многу и се допадна и повторуваше па денес повторно и го пуштив и еве повторува и подзината е ептен е внесена. А после Дора има приказни и тие се многу убави мајка ми и ги пуштала кога останува кај неа,а јас се заборавав,ама сега заради Дора ќе памтам.И конечно на македонски некој убав цртан.user posted image user posted image за МРТ во последно време ми се допаѓаат.

(Одговор на членот The mother)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Цртан филм за деца
20.2.2013 21:41:42   
Maca25
И Н. ја гледа Дора на МТВ секој ден. Ептен се внесува во целиот цртан филм, не трепка. После си гледаме заедно приказни и толку е од ТВ - нема гледање.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Цртан филм за деца
20.2.2013 22:31:58   
Џесика
Во колку саат е таа Дора? Не сум сигурна дали сме ја гледале... Борјан ја сака „Нуркај Оли, нуркај“ на алфа мислам, не сум сигурна, ама ни термин ни ништо.... Ноди го апстинираме, пошто страшно е досаден со него, се навлекува и нема раат после... ние стандард уште сме на Jim Jam, 5+ и Храна и вино user posted image ... а моментално обожава да гледа ВЕСТИ бе...user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Цртан филм за деца
21.2.2013 8:42:05   
Pepelaska *
Во 7 мислам е Дора а и сабајле околу 11 реприза ја даваат на 1 , а инаку мора да ги здружиме кувариве наши и мојов на храна и вино не трепнува user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Цртан филм за деца
21.2.2013 8:44:51   
Mihaela 2010
Dora mislam deka nema sekoj den ,3 pati nedelno bas vcera imase u 19h,a posle vo 19.20 prikaznite ..Si bilo ednas...
Inaku nie sve fo faza na Tom I jeri epten gi saka

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Цртан филм за деца
21.2.2013 13:37:41   
miana
Dora ja ima sva pati vo denot...Okolu 09 h i okolu 19 h ja davaat reprizno..Inaku vo sabota nautro gi davaat trite epizodi od minatite denovi edna po druga.. Jas i gi snimam na kerkami i sega imam eden kup..Nas ni e zaraza ovaa Dora

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Цртан филм за деца
21.2.2013 14:08:29   
AnnaMolly RR
На Филип моментално најомилени цртани му се Chip and Dale и Ну пагади зајец :)

Инаку, најактуелни му се играните филмови Џуманџи и Луѓе во црно. Кога ќе му ги пуштам седи мирен и ќути два саати.

< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 21.2.2013 14:09:40 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Цртан филм за деца
21.2.2013 14:09:30   
niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: The mother

Da imame i so toa se zalazuva no za mnogu kratko, imame edno cudi igracki site so zvuci shareni, mnogu kratko gi poglednuva site i se veke izgustirani, ako se postari od mesec dena ne gi ni zabelezuva..navistina sum zagrizena vo smisla da ne mu nashtetam ne na vidot tuku vo smisla na psiholoshkiot razvoj...user posted image



spored mene imas sosema pogresna percepcija
bebe od 5 meseci nema kapacitet na memorija da se sekava so sto si igralo pred mesec dena za site igracki da mu bidat izgustirani
toa sto gi poglednuva na kratko e sosema normalno za taa vozrast, vnimanieto tolku moze da se zadrzi, vo toj period bebeto saka postojano da se menuvaat rabotite: da pipka, stava vo usta, da frla da gleda nesto sto se dvizi pred nego da slusa razni zvuci a najprijaten mu e glasot i dopirot na majkata
igrackite moze da go zabavuvaat no toa pokraj niv sekogas ke bara prisustvo na ziv covek koj niv ke mu gi pretstavuva vo novo svetlo postojano
gledanjeto na televizija po cel den ne e dobro za nikogo a kamoli za bebe, na toj nacin mu gi okupiras ocinjata da gledaat neprekinato menuvanje na sliki so jaki boi i go sprecuvas fizicki da se razviva
pred televizor toa samo tromo sedi vo ista polozba bez potreba da se obide da se pridvizi
na 5 meseci golem broj bebinja i te kako se sposobni da gi napravat prvite dvizenja kon polzenje, sakaat da se krevaat vo sedecka pozicija, da pretaat so nozete i racete da fakaat, da se obidat da dofatat nesto sto e von doseg prevrtuvajki se od grb na stomak i od stomak na grb
site ovie psihofizicki stimulacii se mnogu pokorisni od suvoparnoto sedenje i gledanje vo televizor i se osnova za ponatamu koga ke treba da se ispravi na noze i da pocne da odi, za da uspee vo toa ke mu trebaat jaki razvieni muskuli koi se dobivaat so vezba i fizicka aktivnost a ne so sedenje pred TV
mene najiskreno mi e cudno kako uspeavte voopsto da go naviknete na takvo nesto bidejki obicno bebinjata televizorot voopsto ne go ni registriraat togas
bi te sovetuvala da ne mu gi davas site igracki odednas da dobiva dve tri so koi ke si igra nekoe vreme i potoa da gi menuvas so drugi i taka vo krug
nauci detski ritmicki pesnicki i pej mu gi pokazuvajki mu da pleska so racinja ili da se faka za odreden del od telo koga se spomenuva toj zbor imame tema na forumov so tekstovi od pesnicki najdi isprintaj nauci i pej, toa ke mu pomogne da nauci da zboruva kako i setaj go i pokazuvaj mu se sto ve opkruzuva, zboruvaj mu ti a ne televizorot
stavaj go na pod ili na sirok krevet kade ke bides prisutna da go nadgleduvas i stimuliraj go da se dvizi taka sto ke stavas igracki, kocki, topki, tropalki vo neposredna blizina zboruvaj mu deka treba da gi dofati i potoa raduvajte se glasno so izvikuvanje bravo koga ke uspee
ako negoduva ne znaci deka ne treba podocna da se obides pak i imaj predvid sekogas deka e toa bebe i sekoja aktivnost ke go zabavuva kratko dali i 5 minuti
ako e naviknato veke na zvukot koj go proizveduva pa podobro pusti muzika da ne vi bide gluvo niz doma otkolku televizor, i vprocem ako bas mora tv da raboti, bebeto ne mora da gleda baby TV cel den, ako stavis na druga programa sigurno nema tolku da mu bide interesno i ke uspees da go naviknes na druga zabava

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот The mother)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Цртан филм за деца
22.2.2013 10:34:00   
nadica
nas momentalno hit ni e petar pan go gleda po 3 pati na den min veke edna nedela bidejki i e nov user posted image user posted image neznam do koga ama sega za sega i go zadrzuva vnimanieto sekako so toa sto postojano prasuva a sega sto vika a sega sto mu rece zosto go udri zosto izbega ....

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Цртан филм за деца
22.2.2013 21:33:26   
Snowhite RR
И ние Дора ја гледаме, баш е интересна,заради тоа што бара активност од гледачот, а не само да се гледа во ТВ, конечно да се преведе нешто поучно, а не само на англиски. Инаку ТВ по цел ден е на џим џем пуштено, не дека гледа, ама пробај да му го смениш..

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Цртан филм за деца
25.2.2013 9:01:44   
Ikana
Нас моментално омилени ни се the Cuddlies - Baby TV, Oliver - Baby TV. Скока од радост кога ќе ги пуштат на телевизијаuser posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Цртан филм за деца
12.4.2013 9:21:52   
mami2
До пред некое време Дора ни беше хит, гледаа и двајцата, и беа прилично активни да исполнат се што се бара од нив, да викаат, тропаат, плескаат и сл.
Пред тоа Н беше одушевен од Ninjago, ама полека пасијата спласнува.

Од пред десетина дена ја откривме Маша и медвед. Е ваква заљубеност во цртан немам видено. Цртанот е супер, мечката има одлична експресија на чувства, окупирани се дечкиве со ова. Ај да си признаам и јас сакам да ги гледамuser posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Цртан филм за деца
12.4.2013 10:34:51   
rina13
Нас веќе 6 месеци ако не и повеќе Маша ни е хит.Мојава е иста фаца како Маша плаво со светли очи и прав бељаџија па најверојатно си се пронаоѓа во цртановuser posted image user posted image user posted image user posted image Се внесува во него не трепнува.

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Цртан филм за деца
12.4.2013 13:43:38   
temjanuska75

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana RR

Нас моментално омилени ни се the Cuddlies - Baby TV, Oliver - Baby TV. Скока од радост кога ќе ги пуштат на телевизијаuser posted image


И на М. последниве месеци му се омилени the Cuddlies, ги вика јамјам, му снимив неколку епизоди и му ги пуштам повремено.
Инаку и Дора ја обожава, fireman Sam, Bob the builder, а најново како хипнотизиран е од Pingu, овие сите се на JimJam.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Цртан филм за деца
13.4.2013 22:15:48   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: mami2

Од пред десетина дена ја откривме Маша и медвед. Е ваква заљубеност во цртан немам видено. Цртанот е супер, мечката има одлична експресија на чувства, окупирани се дечкиве со ова. Ај да си признаам и јас сакам да ги гледамuser posted image


Маша ни е хит на РР!!! Значи сите ја сакаат! Н. ја гледа секој ден, ама планирам да и направам малце пауза, да не и се здосади user posted image И внук ми ја сака, ама се плаши од медвед, па седи кај татко му во скут кога е пуштена Маша. user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Цртан филм за деца
14.4.2013 16:52:45   
Felly RR
А каде ја даваат Маша? Не сме ја гледале, ние сме со овие што темјанушка ги набројала погоре - од ЏимЏем. А наместо Bob the builder М вели: Бар д Бирда. Не знам од кај го измислиuser posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Цртан филм за деца
14.4.2013 16:56:15   
nadica
jas samo na youtube i ja pustam do sega ne sum ja sretnala masa i medved na tv

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Цртан филм за деца
14.4.2013 20:40:04   
Maca25
Маша и медвед нема на тв, јас го открив преку арх диз и ана моли. еве линк од youtube - Maша и медвед

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Цртан филм за деца
23.4.2013 7:37:45   
Felly RR
И ја имам пуштено на youtube, ама не и е интересен. СИ реков да не има на ТВ, јас да сум промашила, да и пуштам некои досадни епизоди.user posted image Ама не ги сака.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?