|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кога за прв пат бевте со вашето дете на п...
18.4.2012 20:12:51   
Beatris
Na 4.5 meseci ja nosevme vo grcka na odmor 10 dena, i super si pominavme, A se iznauziva

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Кога за прв пат бевте со вашето дете на п...
19.4.2012 8:28:48   
milo20052011
nie na 6 meseci vo ginovci i edvaj vo kola izdrza...kako izdrza andriance tvoeto user posted image do bansko na 5,5 bravo za vas dvajcauser posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Кога за прв пат бевте со вашето дете на п...
8.7.2012 17:21:21   
cevlice
На година ипол за Грција и тоа прво со атобус па воз.Поминавме супер интересно му бесе особено во возот.
Најбитно сто си спиеце половина пат и на раат си бевме.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Кога за прв пат бевте со вашето дете на п...
8.7.2012 19:11:42   
Bethany
Пред некој ден патувавме за Србија, 650 км поминавме до таму, 8 саати вожња со кола. Бебуш има 9,5. Од тука тргнавме рано насабајле ама тој се разбуди рано, после пак заспа, ама супер поминавме. На враќање тргнавме во 9 навечер, цела ноќ бебе спиеше и стигнавме 5 и пол сабајле. Тоа беше подобра опција. А веќе со 2 месеци и порано имаме патувано по 200 км во еден правец, ама тоа не се ни рачуна. user posted image

< Поракaта ја уредил Bethany -- 8.7.2012 19:12:12 >

(Одговор на членот cevlice)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Кога за прв пат бевте со вашето дете на п...
8.7.2012 21:09:38   
kremco
Na 3 meseci so sinceto

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Кога за прв пат бевте со вашето дете на п...
17.9.2012 11:17:35   
Zivka*
Na 6 meseci patuvavme so kola od Polska do Skopje 1500km ,patuvavme 2 dena (so prespivanje) prviot den patuvavme 17 saati do Srbija ,so zastanuvanja i pauzi normalno i Kaya se odnesuvase kako da nemame bebe vo kola i posle naredniot den uste 6 saati do Skopje! Samo sega kako sto e tolku mnogu ziva i saka celo vreme da se dvizi ,sakam vo januari da dojdam za Sk so avion i toa se mislam kako bi pominale vo avion da patuvame so nea?a vo januari bi imala 1god i 2 meseci.... user posted image

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Кога за прв пат бевте со вашето дете на п...
2.12.2012 15:50:03   
zzaa
Eva koga imase 40 den bevme kaj mojte 3 saati pat,posle na 2 meseci na maj vo Dojran,i letoto koga imase 5 meseci vo Albanija na odmor 8 sati pat i sekoj mesec si odime kaj mojte i dobro si pominuvame na pat si spije celo vreme

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Кога за прв пат бевте со вашето дете на п...
2.12.2012 19:07:11   
meU87
За прв пат на 4недели ,на пат од 3ч

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Кога за прв пат бевте со вашето дете на п...
1.7.2013 22:54:16   
sandriana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Sasha24

Сакам да одам на одмор во Грција со пет месечно бебе. Дали има некој такво скуство?



_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Кога за прв пат бевте со вашето дете на п...
2.7.2013 14:04:37   
princessa
prva podolga relacija ni bese koga N bese 4 meseci i patuvavme recisi 15-16 saati.od gradot kaj sto ziveevme so voz do Berlin i od tamu so avion do Skopje i uste nekolku saati so kola do domauser posted image . Em bese zesko em se izdrza so jadni makiuser posted image . Takvi turi imavme nekolku na mala vozrast, se iznavezba malata, ama sega nejke veke so avion da letauser posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Кога за прв пат бевте со вашето дете на п...
26.5.2014 14:03:31   
Mila mamicka
Син ми е многу мирен при патување, обично спие кога патуваме. Првото возење со кола (околу 100км) му беше кога не земаа од болница (роден е во Скопје, а ние сме од Кавадарци). Потоа, одма после 40 дена го носевме на ортопед за Скопје. На 2 месеци бевме во Крушево, цел пат спиеше, и натаму и наваму. На 3 и пол месеци бевме на одмор на вториот крак во Грција, исто спиеше цел пат. На 9 месеци, го носевме во Банско, немаше никаков проблем. Со авион патуваше кога имаше 15 месеци, и малку се плашев како ќе биде, ама многу лесно поминавме, тој не ни примети дека нешто се случува, се задеваше со сите околу нас. И сега, кога и да патуваме со кола, обично до Скопје, си седнува во седиште, и не мрда. Никогаш не станува од него, сака да биде врзан во седиштето и така. Абе, злато од дете.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Кога за прв пат бевте со вашето дете на п...
27.5.2014 13:05:44   
bucko mal
M imase pet meseci koga prv pat beshe na odmor.Bevme so kola na 500 km od nasiot grad.Natka mnogu ubavo pominavme,dete si iznaspa sel pat a na vrakanje mnogu teshko.
Mnogu placese,pa trgni-zastani odvaj stignavme.

< Поракaта ја уредил bucko mal RR -- 27.5.2014 13:06:47 >


_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 87
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Оди на:






Анкета

vesna
vesneee

<3

andrej (36%)

david (33%)

matej (31%)


Број на сите гласови: 103

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!